Споделена история от Спорт и красота

Въпрос към фитнес маняците
Здравейте! Искам да ви питам нещо важно, понеже в момента се ориентирам с какво да се занимавам в дългосрочен план. Та, вярно ли е, че ако ходиш на фитнес, дори да не използваш химия и добавки, когато спреш ще овиснеш и ще отслабнеш? Също така искам да ви питам до колко са вредни (ако изобщо са вредни) добавките и кои точно видове вредят?

Моля модератора да публикува! :)

Коментари

1.   Донякъде е вярно да. И аз ползвам креатин и знам че дава енергия и я избиваш в помпането и не вреди. Протеина не вреди също само дето ако зобиш мн протеин няма да ти става много оная работа сес се ;д Анаболи не взимай щото мн вредят на черния дроб.

2.   Няма да "увиснеш" без да взимаш химия. Карай си го чисто.

Добавките не са вредни, но трябва да видиш дали нямаш алергия към суроватката или др. съставки на протеина и останалите добавки.

Химията - тя е вредна и не е за теб.

3.   Ще увиснеш ако използваш редовно химии и спреш да тренираш след това.За отслабването зависи от тебе нищо общо няма фитнеса.Относно за вредните добавки зависи,много е важно добавките да са качествени и да не са менте. Като помислиш реално всичко е вредно но въпреки това всеки ги използва,говоря за вредни храни както и цигарите.но въпреки това над 50% от целият свят пуши нали ?

4.   Вместо да се занимавате с глупости се тъпчете с храна. Каква е тая мания с тия плочки и мускули? Ега не съм почнал да се бъхтя за някакви глупости!

5.   Какво точно имаш в предвид под увисване? Ако направиш мускули и спреш да тренираш, мускулите ще се отпуснат

6.   Аз тренирам без химия вече 14 години и като спра (понеже ми се е налагало да спирам няколко пъти за известен период) само отслабвам, но за увисване и дума не може да става. Ти започни да си тренираш сериозно пък тогава се притеснявай дали ще увиснеш, ако евентуално спреш да тренираш...

7.   От автора:
Благодаря за отговорите, ще пробвам само с протеин, пък каквото излезе! :D
А до №4- ами не знам, изглежда ми готино, плюс това не съм някой мързелан, защо да не си вкарам тялото във форма?

8.   За какво увисване става дума момчета? Мускулите хипертрофират като триенирашл Това е нормално за да може тялото ти да отговори по-добре на физическото натоварване. Ако спреш да тренираш мускула атрофира - няма натоварване и тялото се връща към нормалното си състояние. Относно протеина- трябват ти 2 грама на килограм тегло дневна доза. Ако тежиш 80 кг. ти трябвят 160 гр. Това са приблизително 25 яйца. Дори и да успееш да ги изядеш ще си толкова подут, че последното нещо за което се сетиш ще е тренировката. Затова е е протеина - да си вземеш необходимите за възстановяване на тялото вещества. И още - сметни си правилно калориите които ти трябват за да постигнеш прогрес. Късмет!

9.   Според мен са важни редовните силови тренировки, след тях 30 мин интервално кардио - зависи де, ако нямаш много подкожни мазнини ще минеш и без него, но си трябва поне 15 мин. след силовата. Тук някой каза "анаболи" - били страшни - че то аминокиселините са анаболи, анаболен процес можеш да постигнеш и само с подходящото хранене... Нищо им няма на анаболите. Гледай да не са стероиди! Има голяма разлика. Пий си БЦАА по време на тренировка, може и протеинче след нея и ще си супер! Ако имаш да чистиш - термогенен фетбърнър - но го проучи преди това - ако страдаш от високо кръвно особено! Без добавки и правилно хранене трудно се случват нещата - колкото и да тренираш
.

10.   Ами вярно е, защото се отпускаш. Освен това губиш сила.. и т. н.
Като цяло тези добавки не са задължителни, те са просто един удобен начин да възстановиш мускулите бързо след тренировка. Не са нещо без което не можеш.
За добавките- мисля, че може без тях.
За храната - забрави. Не се ли храниш добре си обречен на провал.
Това е от мен -успех!