Споделена история от Здраве

Кучето ми има бучка на врата...
Здравейте. Днес докато галих кучето ми по врата усетих нещо релефно и се оказа, че е като бучка... Формата е на топче с диаметър не повече от 3см. Четох в интернет, че може да е от лимфен възел, може и да е тумор или рак... Има ли нещо общо големината на кучето, защото е от по-едрите породи и е на 3 год. Притеснена съм и смятам утре да го заведа на ветеринар, но все пак имате ли предположения за въпросната бучка? Ако имате куче или котка забелязвали ли сте подобно нещо и какво сте направил? Благодаря за отделеното време. :)

Коментари

1.   Еми ще ти го кажа.Умира.По-добре като го усетиш, че умира да сте при ветеринар и да го умъртви.Моето имаше бучка на врата и да 2 месеца умря.

2.   Моето немско овчарче тази година имаше точно такава
бучка на врата.
Оперираха го и се оправи.
Не се притеснявай излишно :)

Y D

3.   Най-вероятно е тумор, който ще се премахне оперативно.

4.   Ами ветеринарят ще каже най-добре, обаче не отлагай посещението. Моето кученце умря от рак, така че знам колко е ужасно. :(( За това веднага заведи кучето на ветеринар и се моли да не е нищо сериозно. Стискам палци да е нещо напълно безобидно.

5.   Не отлагай посещението. Заведи го докато не е станало късно. Заведи го още утре, ако все още не си. Дано се оправи.
Пиши след това да кажеш как е.

6.   Моето куче имаше такова топче на хълбока. Ветеринарят каза в началото да не го пипаме и го оставихме така. После го заведохме да го подстрижат (острижат) и когато го взехме, лекарят каза, че е било мастно топче, което той е отстранил, като го е пробил и изцедил по някакъв начин. Наистина топчето се махна и нямаше последствия. Дано и при твоето куче да е така. Не отлагай посещението при ветеринаря и ако диагнозата е сериозна, заведи го на още двама или трима лекари. Казвам ти го, защото на нас веднъж ни казаха, че кучето ни имало тумор в ухото, а се оказа че е силно възпаление, което се лекува с антибиотик. Във всички случаи, обаче, вземи мерки, защото кучето е живо същество и за него трябва да се полагат грижи.