Споделена история от Спорт и красота

Ще помогне ли дерматологът?
Здравейте,

Аз съм на 15, момче и имам проблем с акнето от вече близо 4 години и просто ще се побъркам още малко, ако не намеря решение за този проблем. В началото акнето ми беше повече, носех дълга коса, която не ми отиваше изобщо, но все пак не я махах, защото ми закриваше част от гадните пъпки на челото, както и да е вече от няколко месеца си ходя с прическа, която ми стой прилично и се харесвам с нея, но проблема с акнето така и не изчезна. Трябва да кажа, че не е чак толкова много, въпреки, че го има не е както преди.. Пробвал съм какво ли не, нищо не ми помогна така, че кожата да ми е такава каквато искам да е.. Хигиена? За това не ми се говори просто съм чел толкова неща да си мия лицето по 2 до 3 пъти на ден сутрин и вечер, да се мажа с кремове, да ям здравословно, да не си пипам лицето... Всичко съм пробвал и да помогна, но пак имам пъпки и ми се струва, че тъкмо, когато една изчезне се появява друга и направо ми смазва самочувствието, вече ме е срам да изляза така всички около мен с чисти хубави лица, аз съм като бурен.. Най-вече имам черни точици и не съм сигурен на български как да го кажа, но на английски ги наричат ''blemishes'', нещо като ефект след пъпката, белег, който остава след като пъпката изчезне, челото ми е просто цялото в така наречените 'blemishes/белези' и по някой път направо ме е срам да се погледна в огледалото.. Исках да попитам, ако някой от вас е имал такъв проблем и е посетил дерматолог, знам че е около 30 лева прегледа, парите не са ми проблем стига да ми помогне да изчезнат НАПЪЛНО! Търпелив съм, принципно, но вече 4 години това тъпо акне ми смазва самочувствието и направо не знам какво да правя вече. Та въпроса ми е помагат ли наистина дерматолозите, и ако някой ме насочи към добър дерматолог в района на София, аз съм от Перник, но дядо ми и баба ми живеят в София така, че това не ми е проблем.. Благодаря предварително на тези, които благоволят да помогнат!

Коментари

1.   Ами, да върви на дерматолог. След като не изстискваш и не чоплиш пъпките и черните точки, спазваш добра хигиена, внимаваш какво ядеш и въпреки всичко проблемът си остава, най-добре иди на лекар, защото понякога причината е вътрешна (примерно хормони). Добрата новина е, че това няма да трае вечно, лошата е, че тия гадости ще изчезнат чак като минеш 20, но поне до тогава лекарят може да ти помогне да ги намалиш значително. Сестра ми имаше същия проблем и лекарят и беше предписал някакви специални кремове, които наистина и помогнаха доста. За това върви и дано ти помогнат, че наистина е доста гадно.

2.   Белези след акне остават, когато чоплиш прекалено много пъпката. На всички тук препоръчвам лосиона Акне Аут Актив, който ми изчисти лицето на 90% за 2-3 седмици, но действа докато го ползваш. Ходих на козметици и дерматолози, но бяха пари, хвърлени на вятъра. Имай предвид, че в тази възраст, хората без акне са много малко. Винаги ще ти излизат по 2-3 пъпки, въпросът е да не са повече.
Друго, което ползвам, е магнезиево мляко (чисто, без разни овкусители, около 5-6лв. в аптеките). Предназначението му е за "нередовен стомах", но действа страхотно на хора с мазна и склонна към акне кожа. Потърси milk of magnesia в youtube и ще видиш много клипчета, които обясняват подробно какво и защо. Нанася се с памучен тампон на лицето след дневния крем, матира много добре кожата и намалява отделянето на себум, който води до лъщене и поява на пъпки.

Успех! :)

3.   И аз имах същия проблем. Опитах всичко възможно, кремове, хранителни добавки. Без ефект. Накрая отидох на дерматоложка. Вече нямам никакви пъпки. Лицето ми е съвсем чисто. Лекарката, на която дължа това е д-р Лиляна Маркова, познавам и много други хора, на които е помогнала.
Кабинетът е на ул. Фритьоф Нансен №15. Понеделник, вторник и четвъртък - от 12. 00 до 15. 00 часа
Сряда и петък - от 8. 30 до 11. 30 часа. Отиваш на място, не се записва предварително час. Докторката е много възрастна и един месец работи, един-не. Ако успееш да я намериш, най-вероятно ще те излекува и ще забравиш за акнето.

4.   Зинерит е по-добър от Акне аут . Преди бях с акне аут , действаше ми , но спря , а и много изсушаваше кожата ми . Сега ползвам Зинерит и съм доволна .