Споделена история от Спорт и красота

Тренировки
Здравйте! Надявам се тук да има хора запознати по-добре с фитнеса и да ми помогнат. Проблема ми е, че гърба ми не се разширява. От 6 месеца тренирам сериозно фитнес и когато тренирам гръб правя по 6 упражнения с една дума направо го късам. Аз си мисля, че може да от това, че съм само на 12 и все още самите мускули не са развити ли незнам.. http://prikachi. com/images. php? images/447/7745447U. jpg Ето снимка на гърба ми и ако може мнения.. Пак казвам, че съм само на 12.

Коментари

1.   Виж сега, за теб е рано да тренираш и да ходиш на фитнес, защото си на 12! Сега тепърва ще растеш, да не говорим, че както си започнал с тоя фитнес на височина няма да дръпнеш и сантиметър! Изчакай 2-3 години и чак тогава едва ли не може да започнеш с фитнеса. Да не говорим, че както обясняваш, че направо си "късаш" гърба ми става ясно колко разбираш от фитнес. Аз да си кажа на фитнес се ходи 2 пъти в седмицата за по час, час и половина най-много, защото мусколите не могат да си почиват, следователно няма полза от тренировките и най-много да си спреш рестежа и да си останеш дребосък ;)

2.   Човек ти си на 12 продължавай докато станеш поне на 16 и ще направиш гръб

3.   Разрови се в интернет, напиши в гугъл фитне и здравословен начинна живот и чети, много чети. Похвален е ентусизма ти. Не го губи и помисли за някакъв спорт.

4.   До номер1 : консултирал съм се с фитнес инструктор и ми каза, че мога да започна на 13 ако имам по-бързо развитие на костите, а аз имм контузия на коляното която се дължи точно на по-бързото развитие. Също така не правя упражнения които да ме набиват надолу за да не ми спрат растежа. Знам също, че муслула расте когато почива ;)

5.   До номер3 : Чел съм адски много. Също така тренирам плуване и футбол.

6.   Пич с късане на гърба не става. Браво за това, че си решил да тренираш, похвално е! Тренирай си без да прекаляваш. 3-4 упражнения са достатъчни така по тежички, но с правилна техника. Много е важно каква ти е техниката, иначе можеш да се контузиш яко. Аз също тренирам в зала и съм момиче на 15 години. За последните месеци гърба ми дръпна доста на ширина. Прави упражнения за разширяване в едната тренировка, а в другата за плътността на гърба. За ширина да речем вертикален скрипец с широк надхват, набиране за плътност гребане с дъмбел, хоризонтален скрипец и така.. за други не се сещам в момента, но влез в нета и ще ти излязат. Храни се често и чисто. Това е много важно да ядеш каквото трябва. Попринцип и аз правя понякога повече упражнения за гърба с цел, защото ми се тренира не, че ще се развие по-бързо. Това, което са написали за растежа не мисля, че е вярно. Доста съм чела по тая тема и има даже учени, които са доказали обратното. Така, че няма страшно, но все пак влез и сам прочети за всичко, което те интересува. :))
Поздрави! М а Л к А т А

7.   Това е добре, че си започнал да ходиш на фитнес, но мисля, че ти е рано, защото сега още се развиваш и ще си спреш растежа с тежестите, а това не е добре. Все пак си на 12, имаш време да се развиваш в тази посока.