Споделена история от Спорт и красота

Къна за коса
Имам голямо питане. Искам косата ми да е червена- не много ярко, нещо махагонено. Днес си взех къна и пробвах на един кичур. Косата ми е светло кафява, но я боядисах преди около 3 месеца, а сега като сложих къната излезе нещо като червено-лилаво и мисля, че ако я направя цялата с къна, няма да ме хване. Да ползвам ли обезцветител?

Коментари

1.   Специално за червеното мога да ти кажа много. Аз съм с тъмнокестенява коса и исках да стане ярко червена. Една моя приятелка имаше същия като моя цвят и тя първоначално се боядиса с къна и косата й стана тъмен махагон, на снимки си беше все едно кестенява, но на слънце се личеще, че си е към червено. Да, но аз исках да е много силен цвят и си купих нормална червена боя и от нея също ми се получи махагон, видях че не ми харесва и изчаках да мине месец и си изсветлих косата да стане тъмно руса и после си сложих ярка червена боя и се полчучи. От доста време се опитвам да махна червеното, сложих черна боя, после тъмно кафява, и сега ми е кестенява косата, но прозира червеното, личи се, че нещо е правено. На моята приятелка е същото, само да ти кажа, че каната не хваща боя, така че тя си ходи една година махагонова, защото къната обхваща косъма и променя структурата му и сега едвам едвам се връща към нейното си кестеняво, защото така иска и й се налага да се боядисва всеки месец, иначе избива червеното, а аз се боядисах 3-4 пъти и сега вече не си личи толкова. Мисълта ми е, че помисли дали искаш силно да си махагонова, а не е временно желание, също така ако трябва да избираш между кана и боя те съветвам с боя, поне после ще ти е по-лесно да си върнеш твоя цвят, а с къната една година ще се мъкнеш и ако ти писне няма махане. Хубаво си прецени.

2.   Ако сложиш боя върху къна косата се запалва и гори...