Споделена история от Спорт и красота

Моето тяло
Момиче на 16 години, 165 см и 53 кг. Не съм нито дебела, нито слаба, може би нещо средно, но повече клонящо към първото. Зимата винаги качам 3-4 кг. но после като дойде лятото от самосебе си ги свалям.
Имам доста отпуснато тяло - отпуснати бедра (клатят се като вървя да), отпуснато дупе, малко коремче, паласки и широк таз. Наистина смятам, че ако бях стегната щях да имам доста хубаво тяло. Доста пъти съм започвала и спирала с разни упражнения вкъщи и вече се реших да продължа докато не видя резултат! Нямам възможност да ходя на фитнес и като цяло живота ми е заседнал - на училище, вкъщи, два пъти седмично излизам с приятели. НЕ ям много, а напълно нормално. Винаги съм се чудела как тези много слабите ядат толкова много, просто не знам къде го побират. Аз си ям по една филийка хляб, не пия газирано, рядко ям пържено и тестяно и най-много по едно сладко нещо на ден (пр. 2 реда шоколад, вафла или меденка).
Зачетох се в интернет и си харесах тези упражнения защото мисля, че са напълно достъпни за мен:
1) http://jenite.bg/10-минути-клякане-в-името-на-мечтаните-крака_l.a_i.301822.html
2) http://vbox7.com/play:bb59c556
3) http://ladyzone.bg/article/sport/neustoimi-bedra-za-nula-vreme.html
Засега искам главно да обърна внимание на крака и дупе, а после постепенно към горната част. Също ще се радвам, ако ми предложите и упражнение за широкия ми таз. Упражнението, което най-много ми хареса са клековете. Но по колко клека и колко серии да правя, за колко време ще има резултат, и най-вече мнението на някой, който ги е опитал. Наистина искам юли месец да не ме е срам да сложа късите панталонки.
Благодаря на всички, които си направиха труда да прочетат историята ми и моля модераторите да я одобрят!

Коментари

1.   Хей : ) Спрямо височината килограмите са добре, но щом не се чувстваш комфортно, прави упражнения. Може да погледнеш в интернет за 5 тибетски упражнения, с които може да свалиш някои излишен килограм. Чувала съм, че помагат, даже имам познат, който свали доста от тях, но и се ограничаваше. Лесни са и отнемат 15 минути. В никакъв случай не трябва да се лишаваш и да гладуваш. Казвам ти го от опит, защото знам какво е. Яж си нормално. Наистина има такива, които са слаби път ядат като за Световно, но това вече си е до организъм. Направи си примерно меню, нещо като диета за около месец-два и ще видиш резултата. Щом нямаш финансова възможност за фитнес, като се оправи времето ходи повече пеша, спортувай и ще видиш ефекта. Наистина погледни в интернет, има доста упражнения, които имат ефект : )

2.   Нямате ли физическо възпитание в училище? Тия неща трябва да ги знаеш от там.

3.   Ей, очаквам отговорите Ви. И аз съм АБСОЛЮТНО същата, като авторката :)

4.   АВТОРКАТА:
Номер 1 благодаря ти много, ще ги погледна! ^^
Номер 2 разбира се, че имаме ФВС три пъти седмично и правим доста упражнения, играем волейбол или сме във фитнеса, но не мисля че на мен това ми е достатъчно.
Номер 3 хехехе дано да се намери някой да ни помогне поне малко, но най-вече сами трябва да си помогнем.

5.   Номер 2 , и кои са "тия неща" , които трябва да е научила от часовете по физическо ? От кога в тези часови учат децата на упражнения за отслабване и оформяне на тяло ?

6.   С тичане най лесно се свалят килограми. Можеш да тичаш навън а не във фитнеса, хем ти е безплатно, хем ще имаш по бърз ефект.
Поне два километра най малко на ден трябва да правиш, и ще имаш здраво и стегнато тяло.

7.   Абе хора, спрете да и прпоръчвате с какво да отслабне! Тя иска стегнато тяло, а не да отслабне.. За широкия таз - няма какво да направиш.. :) Успех