Споделена история от Спорт и красота

Епилация
Здравейте на всички, момче на 16 год. съм. Проблемът ми е, че съм страшно космат :Д И не просто в определени зони, а по цялото тяло. Наскоро чух някакво момче на 17 години се бил бръснал и се хвали, чак смешно ми стана, понеже аз от 13-14 годишен си бръсна мустака, а брадата от 15. Е брада е силно казано, но се отклонявам от темата. Най-много ме притесняват космите по корема. Сега като дойде пролет, лято, мисля да си купя епилатор и да ги махам. Но тук и идва един странен "проблем" С пинсета съм пробвал да си отскубна няколко косъма на краката и ръцете и боли адски много, а на уж чувствителни зони, като корем, гърди и дори подмишници едвам го усещам dafuq. Искам да попитам колко пари трябва да дам за епилатор, който да ми върши работа. Гледам има по 40 има и по 140 лв. Тоя за 40 ще стане ли. И тия епилатори като си махна няколко пъти космите, няма ли да се задръсти :Д?
Въпрос към момичетата: Какво мислите за космите по краката, трябва ли момчетата да си ги махат.

Коментари

1.   махай си ги, но ако имаш приятелка и си по-гладък от нея, ще е малко неловко хаха
с епилатор аз съм чувала, че боли и затова не съм си купила. смисъл с каквото и да е ще боли (никога аз не се бръсна) и винаги ходя на кола маска - крака, триъгълник.. и на корема под пъпчето има една линия към триъгълника, която я карам да ми я махне, че като пораснат седи много грозно. ще те боли сигурно първите 2-3 пъти, но не мисля че е болка за умиране. моя приятел отиде на гърди и корем за първи път изобщо на кола маска, много му почервеня всичко 1 седмица но отшумя и 1 месец беше гладко. но така почервеня защото му беше за първи път. като свикнеш няколко пъти няма да почервенява. според мен е по-добре от епилатор. нека и други изкажат мнение де :)

2.   Момиче съм и ще съм честна. Ако имаш толкова много косми по-добре ги махай. А за епилатора - купувай между 50 и 100лв. Няма смисъл да се оскъпяваш с над 100лв при положение, че вършат еднаква работа. Не, няма да се задръсти, има си четка за почистване, а повечето модели могат и да се мият. Щом момичетата издържат на болката не мисля, че ще ти е проблем. Дано съм била полезна ;д

3.   Моят съвет е да използваш епиатор, със исамобръсначка пак става и е по-безболезнено, но пък по-бързо ще ти се появяват косми, докато с епилатора ще боли повече, но ще е по-дълготрайно все пак ти избираш.