Споделена история от Спорт и красота

Синя коса?
Здравейте, на 13 съм и искам да си боядисам косата синя. Опитах с пастели за коса, но цветът не се вижда и много цапа. Виждала съм гелове, спирали и спрейове за боядисване, но не знам дали боядисват добре и дали косата ми няма да се изтощи. Обмислих и варианта с безамонячна боя, но нашите не ми дават- чак за абитурентския бал. Знаете ли дали някое от по- горе изброените е безвредно и цветът е наситен, маха се лесно и не изтощава косата. Благодаря предварително.

Коментари

2.   Пробвай с тези http://olx.bg/hot-huez-sistema-za-boyadisvane-na-kosa-4-br-boya-i69111844
Безвредни са,не са много трайни.
Гледай и клипче, да видиш как боядисват
https://www.youtube.com/watch?v=WKX0Yu8FTf8

3.   Абе какви са тия простотии. Утре ще питате как косата ви да е като дъга. Ще си смешна със синя, лилава и такива странни цветове коса.

4.   Номер 3 като няма какво полезно да кажеш по темата, по-добре си замълчи. ;) От такива подобни "съвети" като твоите,никой няма нужда.

5.   Номер 2 благодаря ти, със сигурност ще ги пробвам.
Номер3, не съм искала мнението ти, щом съм решила ще се боядисам и съм съгласа с номер 3.

Авторката

6.   Деца вие се побъркахте само това мога да кажа! Да се боядисаш русо, черно, кестеняво дори червено ОК, ама синьо...!! Без коментар

7.   не се боядисвай не ти трябва

8.   Нямам нищо против това някой да има синя коса, но ще съжаляваш жестоко. Първо, ти си на 13, косата ти е все още хубава и мека, а след това ще бъде като метла. Аз на твоите години исках синя коса, но се отказах и като станах на 17 се направих розова и съжалявам, вече съм на 18 и едвам си върнах моя цвят и уж ползвах маски и какво ли не, но от боята започна да ми пада косата, стана по-рядка и по-твърда и е неприятно и трябваше да я подстрижа по-късо. Знам, че искаш, разбирам те, но изчакай докато станеш на 15, ако тогава пак го желаеш, значи действай, но повярвай това са решения за момента, скоро ще ти писне, по-добре си купи към 10 кичура сини и ги сложи в косата си, евтини са, по 3 лева някъде, дълги прави хубави, а и винаги можеш да ги махнеш. Ако си руса, окей, боята ще се измие, ще стане зелена, после ще си станеш руса, но ако си с кестенява коса първо трябва да се изрусиш, а от това косата пада много. Замисли се какво си причиняваш, непоправимо е. Другия въпрос е, че нашата държава се напълни с ултраси и можеш да ядеш яко бой заради едната коса.

9.   Аз го направих миналата година това и още не мога да се оправя и много съжалявам. Косата ми се скапа, и сега чакам да израсте... а имах страшно дълга, къдрава и буйна коса. Дано някой ден се възстанови. Имам и проблеми с килограмите.. затова днес отивам на фитнес.

10.   Аз съм на 19 и имам лилава коса. Изчакай още две-три години, защото не е полезно от тринадесет годишна да си третираш косата- все пак това са химии. Най- малкото ще изглежда смешно, защото ти си дете и ако го правиш само, за да привличаш внимание си направи няколко кичура, а не цялата коса.

11.   Слушайте сега, не искам да се боядисвам, за да привличам внимание! Това не ми трябва. Причината е, че много харесвам синьото, това е любимият ми цвят и не виждам нищо лошо да бъдеш различен от обществото. Но съм съгласна с някои коментари, че трябва да изчакам малко и ще ги послушам. Благодаря на всички за коментарите:)

12.   Не се боядисвай с химикали и други такива те правят косата суха, твърда и изобщо грозна. От естествената коса по хубава няма, но те разбирам защото и аз искам кичури. По - добре проучи как можеш да се боядисаш с естествени продукти - билки, растения и т. н.

13.   Плодови оцветители и билкова къна ;)