Споделена история от Спорт и красота

Червена коса?
Здравейте. Аз обожавам да експериментирам с прически и досега съм сменила няколко. Косата ми не е изтощена, а издържа и дори стои по-добре след всяко боядисване. Да ви поясня, на 17 години съм. Естественият ми цвят е тъмнокафява/кестенява коса, която аз смених, защото почти всички хора в България са с тъмна коса и очи, аз исках нещо различно, пък и никога не съм искала да бъда брюнетка. Направих се първо омбре, но поисках да съм цялата руса - и така направих. Сега цветът ми е светло-златисторус. Такъв, какъвто дълго време се опитвах да постигна. Косата ми е до раменете и имам тънък, рехав бретон. Харесва ми, вече 6 месеца съм така и тази седмица отново настъпи време да се боядисам. Обаче ми мина през ума, че искам да пробвам нещо ново - като меденочервено или там както се нарича. Цветът като на Джулиан Мур. Много ми харесва. Но не знам, ако се боядисам така и не ми отива, после трудно ли ще е да се върна към моето русо, без да ползвам обезцветители и блондори? Аз се изрусих без да ползвам обезцветители и изсветлители и не искам да си съсипвам косата с тях. Предимството на русото е, че от него можеш да минеш към всеки друг цвят, но същото не се отнася за червеното... И между другото, използвам само боите на Лореал - Prodigy и Preference, но ако се наложи мога да използвам и къна, защото са ми казвали, че този цвят се получава най-добре с къна. Но ако го направя с къна, после съм чела, че боята върху къна не хваща, ако не ми хареса и поискам да я махна, как ще махна къната? Не мога да я оставям да израсте, защото виждали ли сте как изглеждат непокрити корени на боядисана червена коса - най-грозната гледка... Затова смятам, че е по-добре с боя. От всички на Лореал, мисля, че 5. 43 на Преферанс най-много се доближава до това, което искам. Знаете ли повече за цвета и как изглежда като се боядисаш с него? Имате ли приятелки, които се боядисват с този цвят? А с тази боя? И моля ви, не ми давайте съвети да отида на фризьор, защото вече съм патила от една, която уж беше най-добрата в нашия град. Доверявам се изцяло само на себе си и винаги става по-добре като се боядисвам сама. Моля ви, отговорете ми на всички въпроси, защото наистина много искам този цвят, ама почнах да се заотказвам като не знам как се маха и т. н. И ако не ми хареса, само тъмните цветове ще могат да го покрият, а аз към тъмно не искам да се връщам, но русо върху червено няма да може. Какво да направя? Къна или боя?

Коментари

1.   Цветът на Джулиан Мур е за много светла кожа без розов оттенък. Ако твоята не е такава, няма никакъв смисъл да опитваш. Това е много специфичен цвят.