Споделена история от Спорт и красота

Зализана коса назад
Здравейте, момче съм. Вече много дълго време съм с един тип прическа и ми писна, гледам малко да разнообразя. Вече няколко месеца пускам по-дълга коса отгоре за този тип прическa. Искам нещо подобно като slicked back hair, на английски казано, но не чак толкова зализано, а по-небрежно. Има един пич в youtube, който показва как се прави, канала му е blumaan. Такъв тип прическа искам, но не знам с какво да я правя пробвам с вакса, лак, пяна, сешоар и докъто е мокра със гребен назад ама не иска да стои. Пробвах и други начини, с гел се получи ама пък много зализано стои, не искам чак така. Тези продукти дето използва пича от youtube представа си нямам какви са, някой знае ли и как мога да я обръщам така назад, предполагам от няколко пъти ще почне да си стои сама, само ще трябва да я оформям. Междодругото косата ми е права не е някаква твърда, но не е податлива или трябва да се филира? Ааа.. пробвах и с преса, но пак не става. Идеи? Как да я обръщам, как да стои и какви продукти. Мерси :)

Коментари

1.   Това според мен не е хубава прическа, като момиче лично бих се засмяла ако те видя и не бих те приела насериозно, но мисля че с лак ще се получи, но понякога косата не седи какво човек иска. На някой хора просто си им расте назад без никакви усилия и си стои така. Не на всеки става всяка прическа, ако не се получи просто си харесай друго.

2.   един съвет: започнеш ли да използваш всеки ден сешоар и продукти за коса, по-добре е да ползваш само професионална козметика. не се продава по принцип в магазините, а във фрисоирските studia. Аз лично използвам Paul Mitchell, но е много индивидуално. Посъветсвай се с фрозьор.

3.   Не останаха мъже в тая държава. Вземи си преса.. вземи си.

4.   Да, ще питам фризиор, но първо искам да се допитам до вас. А до номер 3 не виждам с какво да си полезен/а? С високо чело съм и не ми отива къса коса. Това е американска прическа, къде намесвате България. Ако под мъж имате предвид батка, напомпан от анаболи и не виждащ се от мускули - не мерси, все пак различни хора, различни виждания. До номер 1 - не става с лак, предложи някой тип прическа щом това не ти харева, ако ми хареса повече мога да си променя мнението :)

5.   Супер грозно, направо не мога да ги гледам тия момченца зализани така. Бръснати глави също не понасям само да уточня.

6.   Ще стане, само трябва да смениш ' посоката ' на косата.
Въпреки, че с гел ти стои по-зализано, отколкото искаш - прежали се малко, докато се оформи новата форма на косата ти.
Ако не искаш да излизаш така, можеш, когато си вкъщи да я защипваш с фиби, докато се пречупят космите назад.
Представи си, че косата ти е лист хартия, която никога не е била сгъвана. В първото сгъване, хартията е още условно мека, за да застане във формата, в която искаш. Но след няколко сгъвания, образуваните ръбове, вече я оформят с нова форма и постепенно я придобива.
Същото е!
Не слушай останалите - не било хубаво и т.н. Важното е, че на теб ти харесва!
Успех!

7.   Благодаря много №6, ще пробвам по този начин. Все пак ще се консултирам с фризиор, но ще пробвам и по този начин, мерси :)

8.   Защо пък да е смешно? Точно на тези мъже с такива чела най им ходи такъв вид прическа. Въпреки, че седи малко гелосано си е доста привлекателно. Обаче на теб проблема ти е, че имаш непослушна коса. Като гледам ти май желаеш тя да не мърда на никъде? Е не може така малко друг небрежен кичур тук и там няма да е зле, точно те ще са ти чара.

9.   Точно, искам да стои по небрежно, не зализано и от никъде нищо да не мърда, но не мога да постигна ефекта.

10.   Здравейте отново, косата ми няма намерение да седи както аз искам, но съм упорит и не се отказвам от желанието си. Не иска да стои добре назад, и ако стане, то е някак грозно, не ми харесва. Искам прическа тип Джъстин Тимбърлейк, Дейвид Бекъм и т. н. Взех този гел Rolland Una Sculpting Gel "за силна фиксация", но ефект нулев. Продуктите на Saphir хубави ли са? Мисля да взема тяхна вакса. Чух за помад, по-добре ли е от ваксата?

11.   Може да опиташ да си лягаш с мокра коса и широка лента на главата, която да придържа косата, за да изсъхне в тази форма. Сутринта дооформяш с гел или пяна.
Един познат казваше, че спи с чорап, за да постигне такава прическа. Когато сподели, умрях от смях, но тогава си нямах на идея, че било толкова трудно да се оформи.

12.   Хахаха, аз пък шапка имам и винаги с нея правя прическа, но пак не се получава този вид. Наистина е много трудно, не знам тези в YouTube как само я мокрят и с сешоар назад я сушат с някакъв вид гребен или четки .. (не знам как се наричат, но съм пробвал и не става) и тя си стои косата после с някакъв продукт малко дооформят, мен ми харесва и без да и слагат нищо, но даже не се и доближавам до този вид прическа. Косата ми е г/д гъста, да не би да трябва да се филира ?