Споделена история от Спорт и красота

Най - бързият и ефикасен начин да направя тяло.
Здравейте , пише ви 18 годишно момче, до сега не съм ходил на фитнес, нито съм спортувал , 1.72-3 съм висок, 80 кг, желая да сваля килограми и едновременно да направя едно горе - долу добре изглеждащо тяло - възможно най - бързо, не искам да сваля толкова много, че да стана клечка, ами да си имам маса обаче да не е мазнини само., та тъй като не съм бил на Фитнес, пиша тука и се надявам някой адекватен да ми даде нормален отговор, и да ми помогне, за да знам като отида на фитнес какво да правя, кви серии и ... т.н и да знам, че има в интернет инфо, но навсякъде пише различно, а не искам още да искам съвет от фитнес инструктор, желая първо да видя дали тука някой който разбира ще ми отговори като хората..Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Зa свaляне нa килогрaми, сегa, нa кен ми се случи без дa ми е било цел. Зaрaди жегите, зaпочнaх дa пия прясно изцедени лимони, рaзредени с минерaлнa водa. Супер освежaвaщо е. Не съм прaвилa никaкви диети, хрaнех си се нормaлно, кaкто винaги, сaмо дето зaпочнaх дa пишкaм по- често. Е, aз по принцип си се хрaня здрaвословно де. Тa, след вторият ден зaбелязaх първо по коремa, после вече и по бедрaтa, че отслaбвaм. Не обърнaх толковa внимaние в моментa, отдaвaх го нa жегите. След седмицa обaче, бях с 3 кг. по- мaлко. Спрях дa пия лимонaдкaтa, зaщото не искaлa товa, но мои приятелки кaто рaзбрaхa кaквa е причинaтa зa слaбеенето ми, зaпочнaхa със същото. Сегa две седмици по- късно, две от тях сa с по около 5-7 кг. по- слaби и спряхa към моментa, но третaтa се окaзa, че имaлa гaстрит и трябвaше дa спре нa вторият ден. Четох после зa лимоновият сок. Нaй- добрaтa диетa с него е дa си се хрaниш нормaлно, без лишения, зaщото инaче ефектa е йо-йо. Aз лично пих по всяко време, когaто искaх. В товa, което четох, пишеше, че е добре първо сутрин нa глaдно и после преди всяко ядене. Вaжно е дa отбележa, че сокът не ми е стопявaл/отслaбвaл мускулaтурa.
Относно фитнес инструкторa, той е точно зaтовa тaм, зa дa съветвa.

2.   Няма бърз начин за постигане на добри и трайни резултати. Ние не знаем кои са проблемните ти зони и какво по-точно искаш. Най-добре отиди в някой фитнес, обесни на инструктора и изслушай неговото професионално мнение. Не избирай лесния начин с химиите...

3.   Прочетох заглавието и се притесних, че при внушителните си габарити (на фона на повечето животни без слоновете и жирафите например) аз нямам тяло. Сега отивам да скърбя в някой ъгъл и да се чудя къде съм сбъркал в този живот.

П.С. Мислете, преди да пускате такива теми - заглавието е по-важно от самата тема! Ако то е недомислено, не всеки ще си играе да чете темата. Едно липсващо прилагателно - огромна разлика в смисъла!

4.   Най-добре започни някакъв спорт - може да е фитнес, може да е плуване, дори да ходиш на лостовете зад някой блок. Не чакай бързи резултати, научи се да харесваш това, което правиш заради движението, разтоварването и накрая заради бавното подобряване на визията. Първите 1-2 месеца ще са ти най-трудни. Ако избереш фитнеса - поискай съвет от приятел, който ходи от няколко години. Може да ходиш с него или поне да те посъветва за зала с добър инструктор и оборудване. Най-вече бъди търпелив, научи се а се храниш добре с времето и тренирай разумно - това е рецептата за добро тяло с времето. Наистина не забравяй яденето - то отговаря за поне половината от резултатите, които ще постигнеш! Успех!