Споделена история от Спорт и красота

Не мога повече с тези петна:(
Здравейте, пише ви момиче на 15. Отчаяна съм. Първо ще помоля модератора да публикува това, понеже съм комплексирана и не мога да се оправя.. така, започвам..
В началото на 2014 г. взех много да се суетя. Имах 5-6 пъпки по лицето и реших да потърся в интернет за начин как да ги махна. Накупих си кремове, тоници и лосиони от всичко по много. И то вкремовете за лице от най евтините от козметичния магазин. От мания за чиста кожа направих голяма глупост. Нанясах обилно слоеве крем и то не само един.. а около три крема наведнъж на ден по не знам си колко пъти... знам че сама съм виновна за последствията, знам.. логично е лицето ми да реагира зле на такова третиране. Цялата в червени пъпки, големи, гнойни, подкожни, дребни, абе всякакви... Освен това прилагах методи от интернет пак по много пъти на ден - ракия, салицилов спирт, боклуци от орифлейм и ейвън, лимон, мед, сол, краставици, оцет, отвратих се само като си спомня. А... и фон дьо ден слагах. Мама ми каза недей.. кой да чува. Цялата вече бях на петна и пъпки, влошавах се повече и повече, а си внушавах, че се подобрявам. Мама като ме видя.... като обезобразена бях.. Тогава тя скри всичките ми неща. Лицето ми започна да се подобрява с времето, но и до днес имам остатъци от петна, много съжалявам щ, но вече е късно и ги имам. Да не говорим за срама, който брах с това лице и колко мои "приятелки" ми натякваха, че ги имам... Та и до днес ги имам. Определено не като преди, но имам няколко петна.. Умирам си да разбера как да ги махна... не могаа повече да завися от фон дьо тен за да изляза и контактувам с хора.. дори първа смяна не мога да се наспя и ставам 6 и 30 за да си сложа понеже 7 и 30 почваме.. Искам до 20 дена поне малко да избледнеят защото съм на екскурзия. Иьползвам само крем на Белекс, по указанията- два три пъти на ден и не наслоявам. Крема е от аптеката и струва 15 лева затова мисля че е качествен. Казват че петната са избледняли а от днес реших да не нося фдт. Макар че ми е неловко да общувам, се реших... дали до 20 дена ще се подобря поне малко?

Благодаря....

Коментари

1.   Спираш всякакви кремове и козметика. Дори и със сапун не бива да си миеш лицето. Измиваш си ръцете със сапун и след като ги изплакнеш с тях "обираш" мазнината от лицето си. Само с вода го измиваш. Може да ползваш дори и минерална вода с PH повече от 8. Тоест водата да има алкален характер-чети етикетите. Ще придобиеш невероятно красива кожа на лицето. Води природосъобразен начин на живот.

2.   Защо не пробваш със мед , той премахва петната... Или пък лимон?

3.   Ами не мога да кажа, че орифлейм и ейвън са боклуци, та аз сега използвам тоалетно мляко за лице на ейвън с 2 % салицилова киселина. Освен това си слагам мед, канела, лимон за почистване от пъпки и всичко това наистина помага (особено мед).