Споделена история от Спорт и красота

Как да направя мускули?
Здравейте аз съм момче на 17 години и съвсем скоро завършвам и идва лятото. От миналото лято не съм тренирал и съм се поотпуснал
доста. А искам за 2 месеца да се стегна максимално но без добавки и химии разбира се.

Искам да направя мускулна маса.

Знам че ще ми кажете да ям протеини и да спя много... :D

Но някой има ли свой "трик" някоя програма примерно с която да кача бързо някаква маса знам че за 2 месеца няма да кача кой знае колко но искам да съм във форма ако ме разбирате.
Един приятел за едно лято научи да се набира и да прави силово как и аз да напредна така бързо? (Мога силово и набирания)

Споделете ако можете вашите програми и тайни за мускули. :)

:Тренирам предимно в домашни условия със щанга, дъмбели, лостове, гири... но мога да посещавам и фитнес.
Мерси предварително :)

Коментари

1.   Виж, тяло не се прави през април до август.

Яж пиле, картофи, ориз и варени яйца. По 3 филий хляб на ядене.
Тренирай, спи и тренирай. Максимум 1. 5-2 кг МУСКУЛНА маса да качиш за 2 месеца. Иначе аз тренирам във фитнес и не мога да ти кажа кой знае какви упражнения за домашни условия или на лост.

3 базови упражнения:
Лицеви опори.
Коремни преси
Набирания с широк захват.
И не забравяй да дишаш при изпълнение.

2.   Пробвал съм много тренировки и всякви ли не глупости..
НО за мен лично нищо не мога по добре от тежките базови упражнения за изграждане на мускулна маса.
виж, започни да изучаваш техниката на клек и мъртва тяга, усъвършенствай се и започни да си дигаш кг там и си направи програма с приоритед на тези упражнения. примерно си тренирай горна/долна/почивка и повтори пак и си почини след тва 2 дена и пак
виж точно тази програма горна/долна/почивка/горна/долна/почивка2х и повтаряй виж в интернет но внимавай за 2 месеца почти нищо няма да направиши за кво точно за 2 месеца? тяло се прави 365 дни в годината :)
добавките на снищо лошо, споко. Успех и бъди много търпелив нищо хубаво не става бързо. виж всички базови упражнения в интернет и си ги включи в програмата. ПОЧИВАЙ СИ МНОГО ДОБРЕ НЕ ЗАБРАВЯЙ! чети изпробвай и тей. всичко става адски бавно, ако си нетърпелив не се занимавай ;)

3.   Тялото трябва да има причина да увеличи мускулите си. Тази причина може да бъде само работа на мускулите, т. е. тренировки. И да ядеш протеини и да спиш много, без тренировки няма да се увеличат мускулите ти. За съжаление това не става толкова бързо колкото искаш и няма трик. Всичко е постоянство.

4.   Тъй като съм момиче не мога да ти предложа подходяща фитнес тренировка, но ще ти дам един съвет. Не пий никакви добавки от протеин до всичко останало! Това са едни боклуци, които само пълнят джоба на зарибените, желаещи да имат мускули за кратко време пичове. Успех с тренировките!

5.   Зависи и къде я искаш тази мускулна маса и какво имаш предвид "да се стегна... съм се отпуснал". Например с тяга и клек ще развиеш мощно бедро-седалище, но ако искаш да си нещо като модел ще трябва да наблегнеш на други мускулни и телесни пропорции. А вероятно имаш и мазнинки за сваляне, което си е за хранителен режим.

6.   до номер 4.
не си права!
естествено, че до 90% от добавките повечето нямат смисъл и тези, които ги правят слагат кви ли не съставки, които няма да ти трябват но трябва да увеличат ценат, а и да печелят.. но има и добавки които си помагат достатаъчно.... "мускули за кратко време" толкоз' и разбираш и ти...