Споделена история от Спорт и красота

Въпрос относно свалянето на килограми
Здравейте. Раших да почна нещо като диета, за да сваля някой килограм. На 15 съм няма да казвам колко тежа. Измислих си меню за един ден и искам да ви попитам дали е добро.
За закуска:Ябълка
За обяд: Риба на скара и шопска салата(може ли да ям сирене) с филия черен хляб.
За вечеря:кисело мляко с колкото се може по-малко масленост.
Без сладко, без газирани напитки. Ще пия по 2-3 литра вода на ден, ще тичам сутрин и вечер по 30 мин., а през деня ще скачам на въже и ще правя някакви упражнения. Ще успея ли да свали телесна маса така? Ако не дайте някакви други идеи. Също искам да ви попитам пълнее ли се от диня и може ли да я ям сутрин за закуска. Също и наистина ли един банан се равнява на един хляб? Ще се надявам да отговорите на всичките ми въпроси. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Първо, не може без да знаеш колко килограма си и колко си висока да знаеш на първо време дали изобщо се налага да отслабваш.
Твоята диета също нищо не казва ти дали ще отслабнеш или не, защото няма количества, а едно е важно - да изразходваш повече калории от изяденото.
Това е простият баланс.
От всяка храна може да се пълнее и може да се отслабва
Дори има опити, при които един професор от Америка прави диета със... сникарс - просто яде цял ден само два сникърса - това са ти 600 - 700 калории и пак ще отслабне.
Идеята е значи не само да отслабваш, да да отслабваш без да си разграждаш мускулите и без да се разболяваш от нещо.

За мен диетатата ти е много бедна на белтъчини - градивната единица на нашите клетки. Не пишеш дори каква е рибата, но има и риба с много малко мазнини - липсват и мазнини.
Лишетото от мазнини кисело мляко пък обикновено е бъкано с нишесте, за да запазят консистенцията - може и захар да са сложили, ако е плодово - поне яж нормално, пълномаслено мляко.
Рибата е ОК, но вечер трябва месо.
Забрави временно за сирене, кашкавал, защото са чисти калории. Ако ядеш кисело мляко, пиеш мляко, това е достатачно.

Но като цяло - да, ще отслабнеш, ако ядеш и малки количества, но после ще те хване йо-йото, защото така не може човек да живее дългосрочно

Ябълката точно сутрин на гладно не е добро решение - цял ден ще си гладна, защото ще ти вдигне кръвната захар. Сутрин ако можеш недей да ядеш нищо, ако не можеш - сварено яйце например, но въглехидрати се ядат вечер, преди ядене или след спорт.
Успех

2.   За сиренето можеш да прочетеш доста контрастни мнения. Да, на повечето места пише, че трябва да се избягва, но аз като започнах да се храня правилно открих, че това е от нещата, от които просто не мога да се откажа. Доста често ям, примерно в салати или печено или абе както се сетиш, щом е сирене, там съм :D Иначе спортувам активно и следя какво ям и нямам никакви проблеми с теглото. Според мен си зависи от това на човек как му се отразява това да яде сирене, защото то не вредно само по себе си, не можеш да кажеш "ау то съдържа еди какво си, вредно е".

3.   Пак съм номер 2 и искам да попитам номер 1 как така "сутин ако можеш недей да ядеш нищо"? Навсякъде ще прочетеш, че закуската е най-важното хранене за деня. След като не си ял от предната вечер, сутрин имаш нужда от енергия. Ако не ядеш нищо, после ще преядеш на обяд - нормално, след повече от 12 часа неядене. Нали знаеш поговорката - "Закуската изяж сам, обяда раздели с приятели, а вечерята дай на врага си" :) Вечерята пък трябва да е най-лекото хранене, защото скоро си лягаш и не е хубаво да е на пълен стомах, тъй като ти се забавя храносмилането. И аз пък съм чувала точно обратното - че въглехидрати не се ядат на вечеря.