Споделена история от Тинейджърски

Това е краят ми
Здравейте, приятели! Пише ви едно момиче на 18 години. Не искам да се оплаквам и да ви отегчавам, а само да споделя с някой болката и огорчението си от живота, семейството и "приятелите" си. Може би това ще е последното нещо, което ще сторя и след това ще изчезна в буквален смисъл. Никому ненужна и за никой важна. Така се чувствам. Защо да живея? За кого? За баща си, който ме изостави и вече десет години не ме е потърсил или за майка ми, която досъсипа и уби мечтите, детството, бъдещето ми. Живот насила. Живот, който не искам. Живея със сестра си, която е шизофреничка, баба и леля, алчни за пари, пълни егоистки и майка ми. Всички заедно живеем на квартира. Без пари сме и без дом след като всички те продадоха няколко апартамента, магазина, коли и с тези пари живееха охолно без да работят. Сега няколко години по-късно сме на дъното. Има хора, които не са виждали двеста триста хиляди лева и работят за едната заплата, а майка изхарчи толкова пари на вятъра. Кризите, скандалите, клетвите у нас са ежедневие. Моля модераторите да публикуват историята ми. Извинете ме за дългия разказ. Желая ви всичко хубаво. Изживейте живота си и не се предавайте така както аз сторих. :) Това е краят ми!

Коментари

1.   Не мила не е краят. Предполагам, че сега ще си 12 клас учи здраво за матурите тази година спестявай пари после кандидатствай и се махни оттам. Заслужаваш да започнеш живота си на чисто има хора, които започват от нулата, така че няма страшно дори в началото да мизерстваш после ще си доволна от успехът си само не се оставяй на негативните мисли!

2.   Мила, на 18! Можеш да се изнесеш от тази отровна атмосфера, да си намериш работа и да започнеш живота си на чисто. Няма да те лъжа, не е лесно, но не е невъзможно. Другият вариант е да останеш у вас и да си непрестанен свидетел на разправиите между роднините ти. Ти избираш! Хубавото е, че си пълнолетна и можеш да решиш, ако беше на 14 трябваше да търпиш докато станеш на 18. Докато сега си напълно свободна да правиш с живота си каквото искаш. Да, да си независим означава да си поемеш и отговорността, но в крайна сметка по-добре е да рискуваш, отколкото да останеш и с течение на времето да се побъркаш. Просто разгледай обявите за работа, ако трябва и в друг град, на някои места предлагат и квартири, ако ли не, винаги можеш да намериш някоя пенсионерка, която дава стаи под наем. Да, не е супер лукс, но за начало става. Важното е веднъж да се измъкнеш.
Успех!

3.   Не се предавай!! Та ти си още в началото на живота си... Това. че семейството ти е прецакано не означава. че няма изход. Не избирай лесния начин. В живота трябва да се бориш. Имаш още толкова много проблеми. с които ще се сблъскаш и ще трябва да преодолееш. Помни. че това е само моментно състояние. Ще мине и ти ще го преоодолееш. защото си силна <3. Вярвам в теб!

4.   Не се предавай!! Та ти си още в началото на живота си... Това. че семейството ти е прецакано не означава. че няма изход. Не избирай лесния начин. В живота трябва да се бориш. Имаш още толкова много проблеми. с които ще се сблъскаш и ще трябва да преодолееш. Помни. че това е само моментно състояние. Ще мине и ти ще го преоодолееш. защото си силна <3. Вярвам в теб!

5.   Ами като е краят ти, защо го разгласяваш? Просто си се самоубивай и толкова. Или то май не искаш точно да се самоубиеш, ами май по-скоро искаш някой да ти съчувства, да ти каже, че наистина си жертва и е правилно да страдаш, а?

Ами виж сега - целият живот на човек е резултат само и единствено от неговата собствена есенция - от същността на ума му, мислите, страховете, вярванията, комплексите. Всички събития, които ще се случат в живота ти са резултат от твоите съзнателни и подсъзнателни нагласи. А и впрочем има следващ живот (винаги), така че самоубийството не е решение, просто защото Съзнанието е вечно. Така че добре дошла в площадката за игра, наречена Реалност, и направи най-доброто, което можеш!

6.   Пийни 2-3 ракии и ще ти мине хаха

7.   Махни се от тях. Пълнолетна си. Започни работа. Изнеси се и ще успееш! Не се предавай моля те! Така ще ти е по-лесно, няма да мислиш как да им е добре на семейството ти ако мога така да го нарека. Няма да се притесняваш за тях. Ще гледаш как ти да си угаждаш на себе си. Ще се справиш. Такива хора като теб, хора с трудно детство успяват в живота! Повярвай ми! Бъди силна! Не се предавай моля те! Бори се!
Маги

8.   Това е глупаво аз съм на 19,
и също съм на квартира с проблеми.
Но се старая,недей да правиш глупости.
Намери си приятели, изнеси се.

9.   А ми то има 2 вида хора - едните чакат някой да им оправи живота, а другите си оправят живота. Всички сме с равен старт. Най-богатите хора са се родили в бедни семейства. Момичето очевидно е недоволно и неамбициозно, или пък не знае какво може.
Браво Маги и номер 8 - така се прави!

10.   Преди дa си пробвaлa дa ЖИВЕЕШ сaмa и зa свя сметкa, не можеш дa вземaш тaкивa решения. До сегa си зaвиселa от товa обкръжение и хорa... вече можеш дa обърнеш нещaтa в своя ползa.
По ред
1. нaмирaш си рaботa- веднaгa
2. с първa зaплaтa търси едновременно квaртирa и съквaртирaнткa или стaя под нaем ( също можеш дa я делиш с друго момиче)
3. Сядaш си в квaртиркaтa и се хилиш кaто идиот от щaстие, преди дa обмислиш следвaщи цели.
Когaто зaвисиш единствено и сaмо от себе си и през ум нямa дa ти мине мисълтa дa "изчезвaш", a ще искaш дa грaбиш от животa с пълни шепи.

11.   От авторката: Благодаря на всички за положителните коментари. Това, че има много хора в подобни ситуации, че и по-зле ме мотивира да се боря независимо от обстоятелствата. Ще завърша, ще поема живота си. Просто сега не мога да замина, защото само училището ме спира. Колкото до коментара на номер 5- НИЩО не разгласявам и не търся внимание, нито пък съм неамбициозна, каквато ме изкара номер девет. Да, всеки изпада в състояние, на отчаяние. Нито ме познавате та да ме съдите, нито нищо. Аз си знам как изгарям и как живея. Да не ви идва до главата та да ви насоля както и вие мен(за номер 5 и 9).Няма лесно да се откажа . Аре ве такива боклуци има по тая земя, а аз съм тръгнала да умирам. Живота е пред Нас! :). И да боли ще мине

12.   Пак от мен :). Прекалено много време отделих на някои хора. Още веднъж благодаря на останалите. Давате ми сила. Явно е останал някакъв живец в мен. :)

13.   до авторката 11 от 5:

Доста неблагодарно от твоя страна да ни кълнеш мене и номер 9. Всъщност моят коментар и този на номер 9 ти казваме универсални истини. А това, че ни кълнеш просто показва каква неблагодарна и егоистична личност си. Това също е част от нещата, върху които е добре да поработиш в живота си.

14.   до авторката от 9:

Споко, соли ако ти се соли, не прекалявай със захарта и давай напред :)

Критиката също стимулира, нищо че не е приятна. Не искам да не се сърдиш, напротив - разсърди се и счупи оковите, в които сама се опитваш да се поставиш, ако трябва и напук. Тук никой не те познава, освен по написаното, но я пак си прочети какво си написала в началото - отвратително е! Но пък си личи че си образована и грамотна - лесно ще си намериш работа :)

15.   Авторката: Не съм човек, който би пожелал лошо на някой точно, защото знам, че после се връща на най-скъпите ти хора. Просто поисках нормален съвет, а не да ме нападате и да ми говорите с лошо. Нали за това се обърнах към вас, за да чуя поне една топла дума от някой. Цял живот са се отнасяли с мен като с враг. Номер 5- права/а си. Има още какво да уча. На първо време да се държа с другите, както и те с мен. :)

16.   Мило момиче, спри да се интересуваш от другите. До сега си била дете, децата слушат по-големите - нормално, не се е очаквало от тях да поемат инициатива, живели са както и с каквото са преценили други(те). Като станат пълнолетни "недеца", се хващат за главата от невъзможност да мислят за себе си, да поемат отговорност, да се квалифицират и да продават квалификацията си на пазара на труда, да си осигуряват каквото им трябва. Те увисват на вратовете на родителите си и ако родителите им са грижовни, може да станат на по 30-40 години без да са до никъде в живота и с доста намалели шансове за реализация. Радвай се на тази криза и че миналото ти е кофти, защото прехода при теб ще е бърз и хубав въпреки трудностите, на които ще се натъкнеш. Просто няма да има какво да те спъва. Така че, хващай 1 лист и почвай да пишеш:
1. Завършвам
2. Намирам си работа
3. Намирам си квартира
4. Записвам да уча...
5.
6.
.. и това си е само твоя работа. Не уведомявай лошите хора, от които така или иначе нищо не зависи, защото само могат да ти пречат ако знаят много. Никой не е над теб, никой не трябва да слушаш и никой не трябва да съдиш - просто си гледай себе си. Не е нужно да си добра или лоша, да отвръщаш на нещо, което така или иначе не те интересува.

17.   И да, това наистина е краят ти - на всичко старо. И е началото - на всичко ново

19.   От авторката: Да, ще си начертая план, който ще следвам стъпка по стъпка. Много ще ми е трудно да издържа още една година съжителство с тези хора. Още повече, че сега ми предстоят матури и прочие. Нервите ми направо са разбити. Освен това имам психически проблем-страдам от социална фобия, а и съм много неконтактна. Всичко това в следствие на живота, който водя. Жалко за мен просто. Хубаво момиче съм, интелигентно, ама на отиде ми младостта всичко. Поне сега имам лъч надежда. Чакам одобпение за работа в Бургас.

21.   На 18 си, имаш правото да се изнесеш. Но, преди да го направиш, почни някъде работа и тайно си скътай парите (за да не попаднат в ръцете на роднините ти). След като се нанесеш някъде, търси и се запиши в университет.