Споделена история от Тинейджърски

Когато те нарекат "кифла"
Здравейте момичета! Като за начало ще се опиша - 15годишна, с кестенява коса до гърдите, като дължина ; стил на обличане - нещо като "swag", мразя прилепнали дрехи и рокли освен ако не ми се наложи да облека..
Та всички знаем че поне веднъж са ни наричали "кифли"! Държа че аз не съм кифла но на почти всяка й се е случвало да облече рокля, да се снима в огледалото или да си прави селфита с муцунка хд? Права ли съм? Но винаги когато това се случи, лично при мен получавам от приятелите си момчета коментар - кифла. Е казвали са ми, но аз не се приемам за такава. Въпросът ми е - вие как отговаряте или как ги затапвате, след като са ви казали нещо подобно?

Коментари

1.   Ако не са особено хубави им кажи да се погледнат в огледалото и ще млъкнат.. Другият вариант-кажи им "АМи поне кифлите ги харесват, а вие сте незабележими" и да видиш как ще млъкнат :)

2.   Ами, аз нямам нищо против кифлите-това е като расова дискриминация, не е честно спрямо някои хора и разединява обществото

3.   Разбира се, всяка от нас е имала кифленски моменти, обаче между това да си направиш кифленско селфи и да се държиш така през цялото време има голяма разлика. Просто не се дръж като такава и ще убедиш хората, че макар и последното ти селфи да е в този стил, ти определено не си такова момиче. А ако някой те обиди, че си кифла само заради едно селфи, без изобщо да те познава, не му обръщай внимание. Човек, който лепи епитети само на базата на едно селфи, не е много по-умен от кифлите на които уж толкова се подиграва.

4.   Е много ясно че не си, щом даже си седнала тука да ни обясняваш колко не кифленско ти е поведението.
Нали знаеш тази поговорка - гузен не гонен бяга :)

5.   Абе какви са тия малоумщини. Какво ти пука как са те нарекли. Който те познава знае, че не си кифла и го прави за майтап, а ти се връзваш като 10 годишна.

6.   Съжалявам, но представяйки си те по начина, по който се описваш ми юязаш точно на кифла. Все пак спокойно, не си единствена - една от 95% от момичета си. За съжаление качествените момичета са на изчезване.

7.   Ако слушаш чалга и се вреш на момчетата, естествено, че ще те наричат кифла. На всеки се случва да се разлигави, да направи муцунка, etc.

8.   На мен пък никога никой не ми е казвал, че съм кифла. Може би, защото нямам фейсбук, не се занимавам с момчета, не слушам чалга и ники минаж, нося мъжки дрехи и стари гуменки, не си топирам косата и си слагам единствено очна линия.

9.   Що за тъпа и безмислена дискусия водите?

Като не искаш да те наричат така не си слагай 1 тон грим, не си прави обем до облаците и престани да се държиш като кифла!

11.   От авторкота :
Извинявайте, не сте ме разбрали. Как реши, че съм кифла от написаното? И къде казах, че се връзвам като 10 годишна? Просто попитах останалите момичета как отговарят, не очаквах да ме хейтвате, но добре. И не не слагам грим, не нося деколтета, не съм капризна, не нося дамски чанти и високи обувки, не слущам чалга.. още повече пък да се вра на момчетата, държа се съвсем нормално, повечето ми приятели са момчета, супер пичове с които си прекарвам чудесно. Нищо не знаете, но съдите че съм от 2та реда написани тук. Просто попитах за затапки и отговори на коментара - "кифла", но благодаря че отделихте време за да ме обидите :)

12.   За мен кифла е типичната селска пръчка с нелепия грим и прическа, прост манталитет, която тича след батковци и чичковци с лъскави колички.
Нали знаеш, че може да си далеч от кифла, но винаги да се намери кой да те нагруби. На мен ми се е случвало да ме наричат кифла, само защото някой е споменал, че обичам да пазарувам. (да отбележа, че въпросния човек дори не ме е виждал как изглеждам). Сама си прави изводите.

13.   Аз пък подкрепям Авторката. Първо, никой няма право да те обижда. Правото на един човек свършва там, където започват интересите на другия. Да си нагримирана и така нататък изобщо не пречи на никого и си е личен избор. Живей и остави да живеят!
Против самоограничения съм от типа да нямаме фейсбук еди какво си - ще имаме, когато желаем, не е забранено!
Аз самата съм често обект на глупави коментари, но не ми дреме. Просто карам хубава кола за своя сметка, облечена съм прилично и изглеждам добре. Най-смешната ситуация беше, когато отблъснат мъж ме нападна, че сигурно за фризьор съм харчила повече от една негова заплата и затова не съм го била искала. Факт обаче е, че от 15-годишна сама се боядисвам и си правя косата и дори сама се подстригвам, защото често нямам време вече за фризьор, имам дълга до кръста коса и леко с ножичката ..., а и отделно съм обвързана сериозно от много години и нямам интерес към други мъже. Голямо престъпление, няма що - гроздето е кисело и после така се получава. Обиди има и от жени заради завист и злоба.
Авторке, от мен да знаеш едно - живей си живота и да не ти пука за хората. Най-големите обиди ще получиш от хората, които ти завиждат за вид, начин на живот и така нататък.
Често преди съм била обиждана, че съм зубър, а когато образованието ми отвори врати и към материално благополучие - същите тези хора ми обсъждат колата, къщата и така нататък.
Ако ми пукаше навремето щях да се разтъкавам по кафетата като тях и сега щях да се редя на опашки за майчинство и соц. помощи. Има ли смисъл тогава да живеем според хорското мнение? Нека съм кифла, но ще продължа да си боядисвам косата, да се обличам добре, да се къпя и поддържам лична хигиена и така нататък.

15.   Кифлa, aмa с пълнеж!:)))).
Дa, от тези, дето ще виждaш сaмо през витринaтa!
Дa, пряснa и хрупкaвa, но точно ти нямa дa пробвaш!
Хaхa, дaa, блaгодaря, получaвa ми се дaже без дa се стaрaя!
Или просто премигвaне и невинно- Блaгодaря!
Вярвaй, че много бързо ще се откaжaт кaто видят, че го приемaш кaто комплимент.

16.   " И къде казах, че се връзвам като 10 годишна? " Написала си тази история. Това е далеч повече от достатъчно за да стигна до заключението, че им се връзваш като дете.

17.   Ако искаш да престанат да те наричат, , кифла, , ти самата спри да се държиш като такава. За начало не си слагай по килограм фондю тен и спри да се цупиш и стискаш устни пред камерата и ще стане. Бъди естествена и показвай ествствената си красота а не обвивката от грима.

18.   Просто не обръщай внимание! ;) Ти си знаеш че не си кифла! И никой не може да те изкара такава!!! ;)

19.   Никой ли не разбра, че тя не ви е питала дали е кифла или не ?
Авторката попита как да отвръща на момчетата, когато я нарекан отново кифла.
Пробвай нещо подобно когато момче ти каже, че си кифла :
- ами приличаме си,
ти не ме познаваш, а съдиш по коса и маникюр,
в момента си жалък,
Много дълго гледаш, мисля че се замечта,
Благодаря за визуалния масаж,

20.   "Кифлa" отдaвнa е нaрицaтелно зa-
Онaзи, нa която зaвиждaт
Онaзи, която не могaт дa имaт
Онaзи, която искaт дa принизят, зaщото не могaт дa стигнaт нейното ниво
"Кифлa" е сaмо модерното "кисело грозде"
Сaмо се усмихвaй зaгaдъчно, понякогa може и дa блaгодaриш зa комплиментa :).

21.   Примерно :
-Кифла
Да с шоколад
пробвай го действа