Споделена история от Спорт и красота

Нормално ли е? Въпрос за брекетите.
От 2 седмици нося брекети, но още от 5тия ден насам не усещам нищо. Първите дни се усещаше стягане не зъбите, но вече не!!! Нормално ли е това? Започвам да си мисля, че няма да има никакъв резултат от лечението :((

Коментари

1.   Човек, успокой се:D Няма как за 5 дни да усетиш драстична разлика в усмивката си. Всъщност, нормално е да не усещащ нищо в устата. Брекетите си вършат работата. Не се паникьосвай, след 1-2 години ще си с прекрасна усмивка:) :D

2.   Здравей! Аз също нося брекети, но от половин година. Нормално е да усещаш напрежение в зъбите само първите дни след стягането. Радвай се за това ;д Пожелавам ти успех и да се сдобиеш с мечтаната усмивка :)

4.   кротни се, нормално е, може и 1 месец да ти стоят изтръпнали, просто си пълниш главата с глупости
*личен опит*

5.   Здравей напълно нормално е аз също съм с брекети от 1 месец и нещо и след 5-6 ден спрях да чувствам болка, което е нормално зависи колко са ти криви зъбите и какъв вид са ти брекетите моите са самолигиращи тези които са без ластичета. Надявам се да съм ти помогнала.

6.   Вчера ми махнаха брекетите... Това, което казваш е напълно нормално. Всеки първите дни усеща стягане и болка, но се свиква
..

7.   Авторката:
Благодаря Ви за коментарите :)! Но нямаше как да не попитам, понеже до сега съм изчела поне 20 теми за това КООЛКО МНОГО боляло ПЪРВИТЕ МЕСЕЦИ като носим брекети.. та болката била 'убийствена' според някои хора. Дори чух невероятно тъпи случки на хора, които не са издържали да ги носят и са ги свалили още на втория ден, заради "нетърпимата болка". Да ви кажа честно, нямаше как да не бъда наплашена първите дни след като ми ги сложиха и нямаше как да не очаквам някаква зверска болка, но уви, тя така й не се появи :)) та чак започнах да се чудя дали нещо не е както трябва ха-ха. Искам да кажа на хората, които тепърва си слагат брекети да НЕ четат в интернет нищо по отношение на брекети, а да следят собственият си опит и усещане първите дни. Някои хора така обичат да си изкривяват информацията и да се превземат, че могат да ви убият въобще цялото ви желание да си сложите изобщо брекети!!!