Споделена история от Спорт и красота

Хубава и дълга коса. Как?
Здравейте. Имам проблем. Косата ми винаги е била някъде до раменете, чуплива и много рошава. Изправям се и то доста често. Просто защото нямам друг начин. Сега лятото исках да си я скъся малко, но ми отрязаха доста голяма част от косата сега едвам си връзвам опашка и просто нз какво да правя. Искам да изглеждам добре и косата ми да е що годе нормална. Сега есента и зимата колкото и старателно да се изправя излизам и хайде пак е начупена. Използвам кристали за коса на Orzene Beer. Също понякога си правя маска с яйце зехтин мед и кисело мляко, използвам и маслото от пшеничен зародиш на Икаров, като 30-40 мин преди да се изкъпя го слагам в краищата уж помагало при цъвтеж на косата. Преди използвах стимуланта на Икаров, но не видях голям ефект. Искам да ми порасне косата за да мога поне да я връзвам. Някой да има мнение за флуида за изправяне на коса на Denise Style Line, Perfect straight? Mоля ви дайте ми съвет защото хем не трябва да се изправям понеже косата ми цъфти хем не мога да не я изправям... приличам на овца. Дайте съвети за по бърз растеж или за продукти за изправяне на косата без преса. Предварително ви благодаря. :)))

Коментари

2.   Първо, прекалено много продукти ползваш. Спри с всичко, а инвестирай в шампоан, много добър балсам и в масло за коса (например на Лореал) или друго гъсто масло за коса - нещо такова - чат-пат маска.
Важно е за теб първо да спреш да ходиш за известно време на фризьор дори за махкане на връхчета. Аз ти гарантирам, че с масло от Лореал ако го нанасяш всеки ден пестеливо при ресане и при къпане няма да имаш растеж, но самото бухване и къдрене си е ген заради късата ти коса тя няма просто тежест, за да не се къдри. Аз имам леко чуплива коса и само като е дълга и подстригана на черта не се къдри - това е за мен и твоето решение - не ходи поне 6-9 месеца на фризьор - това са ти 9 см. коса допълнително и после кажи ДО 1 СМ само да ти подстрижат и то там, където се заплита и нищо повече. Ако имаш етажи, задължително работи за тяхното израстване.
Аз имах етажи и от там ми ставаше бухване, макар, че имам тежка и гъста коса.
Забрави за домашните маски със зехтини, яйца и глупости - просто това прави косата тежка, защото се полепя по косъма и след 1 ден трябва пак да се миеш, защото на практика косата ти е мръсна. Яйцата са за ядене. Купи си качествена маска за коса, която е направена от екипи учени, изпробвана и влиза И в косъма, където да го подхрани, вместо да се трупа като мръсотия на повърхността му.

Кой каквото и да пише за продукти от ветеринарната аптека, просто не е възможно да ти расте по-бързо косата от 1 см. на месец, но е важно да подхраниш косата и скалпа - важно е да се храниш добре, да не тормозиш косата с изправяне, много и агресивни продукти и да не я миеш ненужно често.

3.   1.Редувай няколко шампоана (гледай да нямат парабени, СЛС) и не слагай по много, а само в скалпа.
2. Балсам и маска - слагат се по дължината
3. Домашни маски с масла, яйца, кисело мляко - има много в интернет.
4. Не реши докато е мокра, избягвай термична обработка или ако ти се налага - термозащитен продукт ще помогне.
5. Къпи косата с хладка вода.

4.   Аз подкрепям горните мнения като цяло. Значи, със сигурност разресване при мокра коса - твърдо не. Разреши я преди баня като е суха - така шампоанът и маската ще бъдат нанесени по-лесно. Сешоар - само ако бързаш много, зимно време също, но при възможност не се къпи непосредствено преди излизане. Използвай най-ниска степен. Мий косата поне с един ден по-рядко от обикновено.
Аз използвам следните неща - шампоан (всеки път купувам различен, за да не привиква скалпа към него), маска (купешка, защото домашните са смрад, която на всичко отгоре трудно се отмива и сплесква косата) и като изляза от банята пръскам хининова вода в корените и масажирам. Аз имам права и не много дълга коса, но винаги растежът е бил проблем... все едно не мърда и с милиметри. След хининовата вода сякаш леко се размърда. Обаче бъди постоянна, изразходвай няколко броя и няма как да не видиш разликата.

5.   Благодаря ви, но трябва да измисля някакъв начин как да си нося косата. Ако я изправям ми трябва някакъв продукт, който защитава косата при изправяне. Бихте ли ми предложили такъв, който сте използвали. :)

6.   И аз съм съгласна с другите мнения. Иначе мога конкретно да ти дам мнение за този флуид - за нищо не става. Имам същата коса като твоята и съм опитала всичко за да я запазя по дълго права, включително и този продукт. Е, с него няма да постигнеш този ефект.

7.   Дългата коса е демоде.