Споделена история от Спорт и красота

Хранителен режим
Здравейте.
Искам да попитам някой който разбира- как да си съставя индивидуален хранителен режим? Не ходя не фитнес, поради известни причини и нямам възможността да се допитам до инструктор, тренирам в домашни условия и отделно тренирам баскетбол сериозно от около година. Просто искам да знам, че се храня правилно и да се чувствам по-добре имайки режим, който да спазвам.

Момиче, 16 години.

Коментари

1.   Хей
хранителен режим не се изгражда лесно, затова хората се допитват до диетолози, във фейсбук има страници като "фитнес програми и диети" и от там може да си изготвиш режим. Чувала съм, че така наречените инструктори там искат и пари само за да се посъветваш с тях за нещо, затова не ти го препоръчвам. Може сама да си направиш режим като даже не се ограничаваш от нищо, просто трябва да ядеш по малко на често. Аз също спазвам един и същ режим като малко се разминава сега като съм на училище. Сутрин ям препечена филия и след това ябълка, на обяд една кофичка кисело мляко и вечер каквото приготвят нашите, но не се тъпча, а се храня нормално. Не ми омръзва да ги ям тези неща всеки ден, но се чувствам добре, имам енергия, правя упражнения и има резултати. Може да закусваш мляко с мюсли или плод, на обяд ориз със зеленчуци, някакви салати, като избягваш нали пържено, тестено, сладко. Може да си избереш три по-леки храни и да си ги консумираш известно време, после да ги смениш с други три или просто всеки ден да си консумираш нещо различно.