Споделена история от В чужбина

Мисля да стана военен в UK( Англия )
Здравейте. Живея в Англия и скоро навършвам 18 и искам да се присъединя към английската армия. Въпросът ми е какво трябва да направя за да се присъединя към тях. Физически съм в много добра форма бягам бързо, скачам, катеря се и всичко може да се каже че съм доста атлетично момче и се надявам че ако ме пробват ще издържа изпитите но не знам как става всичко това и какво ще ми искат. Ако някой знае моля помагайтеее... Мерси предварително :))))

Коментари

3.   Ами щом живееш там питай някой местен, обърни се към сътветната компетентна институция и/или ученбно заведение (където евентуално се обучават за военни), виж инфо на сайта им, това са определени критерии, които учебните заведения качват на сайтовете си обикновено. Попитай приятели, познати, сигурно си имаш среда там. Как някой, който е в България и си няма понятие от това как стоят нещата в Англия, да ти помогне? Все пак ти си от Англия, а нас питаш.
Желая ти успех.

5.   Интересно ми е не ви ли писна да се карате като учителки на всеки човек, който задава някакъв въпрос тук? ! Може ли да сте толкова озлобени и ограничени? Този сайт е за да се дава информация. Ако имаш такава - помагаш, ако не - мълчиш, а не се караш като даскалица. Аман от комплексари. До автора: съжалявам пич, не мога да ти помогна, аз съм в друга държава, просто за пореден път ме изнерви ограниченото мислене на Бай Ганьо.

6.   Apply and you must have GCSE at least 4 grade C

7.   Не можеш. Изисква се да си английски гражданин.

8.   Виж сайтовете на военните академии(military academies) какъв им е подбора и какви им са точно изискванията,за да се ориентираш.Има различни специалности.

Отвори сайта и на RAF airforces(кралските военновъздушни сили).Те имат офиси във всеки град може да отидеш на място,ще ти обяснят подробно какво и как и ще ти дадат материали за четене .Те набират хора от 18г до 23г мисля,че беше.
Може да погледнеш и в някой military forum какво коментират хората.

9.   П. С. Виж и къде във вашия град има школа за кадети. Някои първо се обучават за кадети(в свободното си време) и после отиват във военна академия, като това им се брои в плюс (като някакъв опит) когато вече кандидатстват в академиите.

10.   П.С.С...Това по-горе за военните училища ,а за присъединяване като войник напиши в Гугъл -How to join to Army
или това-http://www.army.mod.uk/join/How-to-join.aspx

11.   Да тича и скача може всеки. Ще ти кажа, че един от малкото тестове е бягане на 2км за 13мин., при това с минималната екипировка, която тежи 23кг.

12.   Това е все едно да живееш в България, и да питаш в Бнагладеш на местния език как да се присъединиш към Българската армия :)
Поне на IQ-то го докарваш за военен...

13.   Като за начало отиди някъде да ти махната мозъка, защото няма да ти трябва. Не се шегувам и не иронизирам. След това се приготви да загубиш повечето нормални човешки неща в себе си. Отново не се шегувам. Ако след като направиш това се чувстваш добре, всичко останало ще ти се нареди с армията.

14.   От Автора:

До номер 12: Исках просто да ми кажете някаква информация, защото си мислех че може да има някои българи които са военни тук в Англия и да ми кажат просто как... А относно всичко останало аз вече прочетох доста в сайта на армията им и говорих с англичанин (бивш служител на военновъздушните великобритански сили)и той ми каза доста работи относно как стават нещата, иначе благодаря на тези които се опитаха да ми помогнат с нещо тук.

До номер 13: А ти що ми четеш темата като очевидно си дошъл тука да се заяждаш??? Ходи си прегледай главата щото като те слушам кви глупости говориш ми приличаш на абсолютен аутист.

15.   British citizenship е най-важното условие.

17.   От номер 13: Не се заяждам. Прочетох темата, защото ми стана интересно. Всичко, което написах горе е съвсем сериозно. Да станеш военен е нещо много сериозно, както и да звучи. Не защото е голямата работа, а защото се иска голяма жертва на личния ти живот.
Не реагирай толкова бурно авторе. Не знаеш кой какъв е. Там където отиваш аз вече се връщам. :)

18.   Слушай дете, преди да искаш в армията се поинтересувай колко много смъртни случаи има на войници-британци(и не само британци), воювали някъде.
Мине - не мине и новината е британски войник загинал еди къде си и оставил млада вдовица с невръстно дете.
Помисли си.
Най-гнусния случай, който четох преди години беше, че американски войници свалиха британски самолет - военен(на територията на Ирак), а се водеха съюзници. Ама американците били пияни и се забавлявали... голяма трагедия.