Споделена история от В чужбина

Канада и Нова Зеландия
Здравейте, понеже съм го решил че искам да тръгна по друга моя си пътека (житейска такава) а не по пързалката на модерният живот и работата до гроб та life is short right?

За Канада ми е питането който знае да се отзове търся възможно по топлите градове от страната които са не най-студените и тези в които английският език се говори от населението а не като на някои места само френски

За Нова Зеландия някой знае ли дали имат като в Европа разни центрове за хора в затуднено положение които ако са без средства могат да пренощуват в по студените дни (изкъпят изперат и т. н. )

Благодаря предварително хубав ден

Коментари

1.   За Канада, мисля че в Торонто е на английски, но има и други градове. Например Ванкувър, там също е на английски, но според мен е доста по-студено, докато в Торонто климата е по-хубав. За Нова Зеландия нищо не знам.

2.   Не съм бил в тези страни, но имам познати в Канада, "топлата" част - Торонто и Монреал. Всички казват, че климата е отврат. Лятото вали през ден и все е облачно, а зимата до април месец си ринеш колата от снега по 2 часа, докато тръгнеш за работа. Единия даже беше на косъм да се върне, но в крайна сметка остана само заради невръстния си син, че да имал бъдеще, но така и не стана по-щастлив там, защото климата никак не му понесе.

3.   Защо по дяволите хора, които не са ходили в Канада или Нова Зеландия коментират по темата и така объркват автора?!
в провинция Квебек официалният език е френски, там основните градове са Монреал и Квебек Сити, не ходи там. 80% от канадското население живее на юг, близо до американската граница, но дори и в градове като Торонто и Отава, които са доста близо до границата си е доста студено. Единственото топло място в Канада е западният бряг, провинция Британска Колумбия, където основните градове са Ванкувър и Виктория. Виктория е на остров Ванкувър, срещу град Ванкувър, имат фериботи. Там зимите са меки, но вали доста дъжд, общо взето английски климат. Навсякъде другаде яко сняг от октомври, та чак до април. Във Ванкувър е красиво, имаш и океан и планина, но наемите са доста високи, както и цените на имотите.

В Нова Зеландия не съм живял, не мога да коментирам, но съм бил там като турист и мисля, че и те имат като в Канада разни религиозни организации и обществени кухни за бедни. Провери в гугъл, примерно Food bank New Zealand или Salvation Army New Zealand и ще ти излезе информация. Но, ако ще имигрираш е желателно да имаш средства за първо време, защото да спиш с бездмомници не ми изглежда много привлекателно.

4.   3, каза, че объркваме автора и в крайна сметка каза същото. Някои умират да си придават важност.

5.   Правилно ли разбирам, че си намислил да живееш като хипи / скитник в някоя от посочените страни, защото си си въобразил, че са толкова хубави, че дори само да съществуваш като беден бродяга пак е върховен живот? Значи не искаш "работа до гроб", а предпочиташ да си лентяй до гроб? Винаги можеш да имаш свой път, но е добре да изясниш за себе си какво точно искаш - да не работиш, защото смяташ, че е унизително или да имаш много свободно време (което предполага, че не работиш)? И двете можеш частично да постигнеш без да си беден скитник. Може да работиш малко и да имаш достатъчно пари и време.

6.   За Канада не знам но за Нова Зеландия ще ти кажа че е пълна скръб в смисъл хора който живеят там трудно живеят и намират препитание в Австралия. Преди няколко месеца познат от Нова Зеландия се премести да живее в Тайланд и реши да остане за постоянно там представи си Мизерия жива Канада като че ли е по-добрият вариант

7.   Автора е

Здравейте благодаря за инфото но все пак ще се радвам и от хора които са живяли в дадените места да дадат информация.

За Канада си ми е ясно че ще си е студеничко, но все пак бих избрал по топлата която и да е част англоговоряща в по голямата си част така да се каже примерно каквато е Калгари съм чувал

До коментар номер 6

Здрасти, за Нова Зеландия дали ти е реално инфото? маитапа настрана понеже двете държави си сътрудничат много и ми се струва малко неерално новозеландец трудно да започне работа в Австралия след като е улеснен процеса в пъти по намиране на работа.. за стандарта на живот да знам че храната е скъпа както и наемите, но къде ли не е така особено в модерният Запад но Нова Зеландия ми се струва доста по спокойно с по мек климат на северния остров всеки с късмета ти

За решението ми никой не е казал че постоянно ще съм бездомник както някои спомена по горе, просто в момента съм без жена/деца и ако изпадна в ситуация без работа и изгубя квартирата си не трябва за мен да е на живот и смърт да почна друга работа а да мога да си почина на някой плаж/парк поляна ако щеш известно време и да се възстановя и физически и финансово по лесно, докато ако съм някъде с ужасел климат не бих си позволи ла съм с летни дрехи повечето време или да нощувам под звездите.. за това каточели повече за Нова Зеландия или Австралия съм навит но все още чакам коментари по темата както и за Канада така и за другите от хора които наистина са живяли там или пък имат техен близък например който е там

благодая за сега и жив и здрави

8.   От номер 3 за номер 4 - Аз визирах най-вече коментар номер 1, който твърди, че във Ванкувър било по-студено отколкото в Торонто. Само човек, който не е живял в Канада може да каже подобно нещо. И затова се чудя, защо подобни хора коментират. Все едно да кажеш, че във Варна е по-студено и пада повече сняг през зимата отколкото в София. Е, тоа сериозен коментар ли е?!

9.   Потърси във фейсбук групи на българи, живеещи във въпросните страни и си задай въпросите там. Има по-голям шанс да получиш адекватен отговор, който не е "Един братовчед на лелята на един приятел е ходил и каза..."

10.   В Канада няма топли градове. В който и град да отидеш зимата ще ти трака ченето като на щъркел. Ако искаш наистина топло място, където можеш да спиш и на улицата това е щата Флорида в САЩ. Но пък до там трудно ще стигнеш, защото трудно се влиза в САЩ. И аз мисля като Н.5. че ти си решил да живееш като хипи и много за работа не те е грижа. Ако така мислиш голям глед те очаква.

11.   Влез в емигрантските форуми.

12.   Номер 6 съм и човека за когото споменах го караше малко по така замина за Австралия да бере ябълки като не намери нищо там Мислех преди 2 години да се местя там ама като опция я отхвърлих Причината между САЩ и Нова Зеландия в САЩ
изискват един куп изисквания а за Нова Зеландия абсолютно нищо един вид добре дошъл си

13.   Автора е

до коментар 9

Здравей,значи нито имам фейсбук нито искам публично да си правя и да си задавам въпросите там , защо си мислиш че съм тук защото всичко е анонимно и и може да го прочете човек който наистина е живял там и да отговори с детайли, кой ти дава гаранция че в фейсбук някой щще ти отговори реално като и там е пълно с ......

14.   Автора е

до коментар 12

Пич Нова Зеландия е също с строги имиграционни изисквания, какво искаш да кажеш с това добре дошъл си ? единственият е че не искат предварително виза за да влезнеш в страната за държави от ЕС включително и България :)

Аз днес си получих отказа от Австралия за туристическа виза не ми дадоха понеже ми искаха 1 куп документи освен банкова сметка къде работя доходи ив сичко останало на пук не им ги извадих и ме резнаха :) здраве да е

Нова зеландия поне мога да влезна без да ми трябва предварително виза както и за Канада за това ще се радвам наистина за полезна информация за тези 2 държави от хора които са там или са били там мерси.

пс отностно емигрантските форуми някой по нагоре беше написал, мога да ти кажа че голям % от тея форуми се ползват от тролове дори да има българи там рядко помагат с инфо от първа ръка а само ти казват да си търсиш официални източници което е простотия но няма нищо живи и здрави аз ще успея с или без нечия помощ :)

15.   Добре авторе. Пиши какво те интересува по-конкретно за Канада. Аз съм живял там доста години, а в момента съм в Австралия. Вече знаеш къде се говори английски и къде френски, къде климатът е по-приятен, примерно. Моят съвет е да идеш на място и в Канада и в Нова Зеландия и да видиш как ще се почувстваш на място. Но, и в двата случая да знаеш, че това не е евтино удоволствие, не само заради самолетните билети, но и по принцип и двете страни са доста скъпи. Пробвай да спиш поне на хостели, че хотелските цени са солени.

16.   Живях половин година в Монреал, но не е моето място. Определено не можеш да се оправиш само с английски, но аз като заминах само този език знаех. За да работя като търговски представител задължително трябваше да говоря и френски на поне задоволително ниво. Много държат на френския.
За климата - това лято примерно за тамошните си беше доста топло, за мен по-скоро ранна пролет. Зимата си е студена и снежна, но ако работата ти не е свързана с обикаляне навън, не е страшно. Още повече, че имат якета с указано на етикета за каква температура са подходящи. Аз например си купих едно за до -20, видимо не много дебело, леко и в най-големите бури и студове под него бях само с тънка блузка, просто, защото наистина топли. Докато тук в България съм навличала боди, блуза, пуловер/жилетка, докато стигна до якето.

17.   Автора е

До коментар 15

Здравей, главно ме интересува както за Канада така и за Нова Зеландия, ако си намеря работа в селскотостопанство(животновъдство) дали като гледам крави, прасета и т. н. без значение особено в нова зеландия се разчита много на това мога ли да си издействам работна виза? смисал да ме спонсорира за работна виза дадения работодател нищо че съм в страната с туристическа през това време? (питам понеже съм чел за подобни случаи но искам да попитам специално за този бранш примерно би ли било възможно както за Канада така и за Нова Зеландия)

Другото което искам да те попитам номер 15 е ти живееш в Австралия но къде по точно Сидни или? Като сравниш двете страни в които си живял Канада и Австралия можеш ли да споделиш дали има центрове които бях попитал в темата си за бездомни хора в затруднено положение( примерно в даден момент съм без пари имали в определени градове/центрове подобни места където мога да ям и да се изпера дет се вика понеделник и петък и ако има само за гражданите на дадената страна ли е позволено или за всеки който пожелае)

Мерси предварително за отговора :)

18.   От номер 15 - Авторе, специално за теб проучих въпроса и установих, че ако идеш в Нова Зеландия като турист можеш да кандидатстваш за работна виза като селскостопански работник и такава временна сезонна виза е за 6 месеца. Това е чудесно. Ето ти официална информация от министерството на имиграцията на Нова Зеландия.
https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas/apply-for-a-visa/about-visa/supplementary-seasonal-employment-sse-work-visa

В Канада имат подобна програма, но само за граждани на Ямайка и други карибски страни, плюс Мексико.

Не живея в Сидни, но съм близко до града. Живея на 80 км на юг от Сидни в град Уолонгонг/Wollongong. И в Канада и в Австралия има центрове и кухни за бедни и бездомни, които помагат при нужда, но недей да стигаш до там, защото там ходят наистина големи мизерници. Иначе подобни центрове са отворени за всички, доколкото знам не са само за граждани, но не съм се интересувал подробно в интерес на истината.

19.   Автора е

до 18

Здрасти мерси за линка и инфото както и си мислех на място мога да си издействам някаква работна виза дори и временна, мисля че Нова Зеландия по ми допада като климат в Канада е доста по студено а пък и са сходни цените на самолетните билети така че е без значение това :Д

Другото което е поне в Нова Зеландия ще си го карам спокойно с ангийския без френски както в някои части на Канада..

В неста чисто иконмически естествено Канада я изкарват в пъти по добре от Нова Зеландия но всеки с късмета си все пак се радвам че и в 2 те страни ни пускат без определена виза която трябва да вадим предварително както е за Сащ или Австралия което малко или много си е облекчение :)

Ще се радвам ако има хора с опит/живот в тези страни които коментираме да допълнят темата с някои друг текст :)