Споделена история от В чужбина

Евтини страни за живот
Здравейте!
Работя от вкъщи в продължение на 2-3 годинки като до сега се налагаше понякога да се срещам с наши партньори и затова трябваше да живея в София. От 2019г. това вече няма да бъде необходимо и не съм зависима от този град. Иска ми се да се възползвам.
Говорила съм с шефа си и той няма нищо против да работя от другия край на света стига да мога да работя, тоест да имам интернет и стига да не прекъсвам за повече от 2-3 дни без предупреждение.
Не взимам висока заплата - 1000-2000 лева. За 2 трябва реално много да се напъна и да работя наистина през цялото време, в което съм будна. Та по-скоро клоним към 1000-1500лв.
Има ли цивилизовани страни, в които бих могла да си покривам разходите с тези пари?
Иска ми се да попътувам в чужбина. Като цяло обмислям на този етап да обикалям провинциална България, има много малки градове, в които не съм била. Би трябвало там разходите ми да са по-малки спрямо тези в София. Но се интересувам от опции за чужбина. Някой ако има предложения, ще се радвам да сподели.
Важните елементи:
1. Ако отида някъде, искам да опозная чуждата култура. Реално на мен ми се иска и да поработя там, някъде почасово, да съм сред хора - да уча език, да комуникирам. Но важното е все пак да мога да се издържам само в българската заплата, за да не стане издънка.
2. Знам само английски език, свободно разговарям и пиша на него. Но други езици не зная - само немски съм учила, но в училище и не помня много.
3. Имам куче и котка, които трябва да ме придружават. Почти във всички страни знам че е трудно да се наеме жилище с дом. любимци, но въпросът е колко точно те ще оскъпят наема. В София с хазяина ми се уговорихме да не повиши наема, но му дадох 500лв над депозита да гарантирам че ако има щети от животните ще му бъдат покрити от тази сума. Дали ако му искам "препоръка", която да превеждам за там където ще ходя, ще ми помогне да бъда приета?
Предварително благодаря на тези, които ще напишат препоръките си! Нека отбележа, че изобщо не държа и дори бих предпочела да избегна, големите градове. Търся природа, хубави хора и нови (за мен) култури.

Коментари

1.   Зависи какво разбираш под "цивилизована страна". Ето ти класацията на държавите според разходите за живот.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/rankings_by_country.jsp

По правило най-евтините държави са и най-малко цивилизовани. Междувпрочем България е една от най-евтините цивилизовани държави. По-евтини са Косово, Азербайджан, Украйна, Молдова, Армения, Казахстан, но не знам колко са цивилизовани по твоите критерии. Азербайджан според мен не е лош вариант, при положение че имаш доход независим от тяхната икономика. Не съм ходил, но съдейки по снимките в нета е доста по-чисто и подредено от България. Същото важи и за Казахстан.

Трябва да провериш въпроса с визите. В същия сайт можеш да видиш за всяка конкретна стока колко струва във всеки един град на тези държави, също и ниво на престъпност, трафик и други неща. Мисля, че те също са важни, особено престъпността. Имай предвид и климата.

2.   Тайланд

3.   С тези разходи ще си живееш охотно в някое малко градче дори и добре скроено селце в България, обмисляла ли си да се върнеш в родните си околности (зависи от кой край си), не казвам да се върнеш съвсем там където ''ти е хвърлен пъпа'' но в родните околности където си расла тъй като ще познаваш местността(аз например обожавам Южна България, Сандански, Кресна, с. долна Градешница) въпреки че не съм от там. Но в чужбина с 1500 BGN заплата и ако говорим за Европа това са 750 Евро, то само 1 жилище само за теб е поне 300-350 евра. Бих ти предложил да намериш уютно местенце в малко градче в БГ и започвай да пестиш за екскурзии щом обичаш да пътуваш, но да живееш извън БГ например в Великобритания с само толкова доход колкото казваш че получаваш възможно е но ще живееш много зле и ще трябва да се лишаваш, освен да намериш партньор с който да делите и живеете заедно. Успех.

4.   Сега се сетих и за Куба. Там работят за 20 долара на месец, Смятай за каква евтиния става въпрос.

5.   Кой ми е сложил 1-ница, нещо не е съгласен ли, какво? Тайланд ако не е евтина страна, не знам... Също има ниска престъпност, цивилизована страна е... какъв ти е проблемът, на тебе с единичката?

6.   Номер 5 брат, нищо против ТайланД, но товА е мноГО тъпа страна. Има много голямо ниво на престъпност. Няма култура, там предлагат преДимно хлебарки. Също така е замърсен въздУХАШ.

7.   Македония

8.   Полша - по-евтини са апартаментите и наемите в малките градове, от колкото у нас, но имат хубава инфраструктура. Сравни Жешов и Люблин с градове от техния размер в БГ като Русе и Пазарджик, много по-добре изглеждат.

9.   Благодаря на всички до то тук за мненията! Ще проуча предложените опции.

Номер 3, опция е, разбира се това с екскурзиите, но реално няма как за 7 дена да научиш кой знае какво за страната, местните хора, разбирания. За седмица ще видя забележителностите, ще разбера за историята им примерно нещичко, ще се запозная с до двама-трима местни колкото да не е без хич. А понеже на мен забележителностите не са ми толкова интересни колкото различните култури, смятам за уместен варианта, в който оставам за няколко месеца. Изобщо не иде реч да оставам завинаги някъде.

Номер 1, под цивилизовани разбирам примеливо ниво на престъпност (за да не е немислимо сама жена да излезе навън), среден стандарт на живот (за да не са озлобени хората) и... толкова всъщност.

10.   Не съм убеден, че има зависимост между озлобеност и стандарт на живот.

11.   В Испания можеш да си наемеш стая в споделен със съквартиранта апартамент и ще ти стига остатъка за приличен живот ако говорим за малки градчета/села. Можеш да пообиколиш океана, морето, островите...ще ти хареса. Само с английски по туристически места нямаш проблем, но във вътрешността ще ти трябва поне малко испански. Виж пример за наеми в:
idealista.es

12.   Много си глупава. Първо - смяташ ли, че цял живот ще минава тоя номер с тая работа? Допускаш ли, че след 5г може да не може вече да се работи това? Второ - гледай да си вдигнеш дохода, а не да живееш на евтино място. Евтиното място не е комфортно за живот и лека полека ще вървиш надолу. А щом 1000лв за теб са смислени пари и то живеейки в София, значи наистина си зле с мисленето и схващанията за живота.

13.   Португалия... за Европа е сравнително евтино, спокойно, красиво и цивилизовано място. Мисля, че може да се вместиш в бюджета, който имаш. Два пъти съм ходила и ми много ми хареса.
Хърватска донякъде.

Виетнам, Тайланд за Азия. И там съм ходила. Но там е друг свят и за европеец става за кратко-2-3 седмици, но задълго ще ти е трудно. Колкото и да е интересно в един момент ти се иска да хапнеш европейска храна и да се видиш с хора от твоята култура... иначе много натежава.

15.   Тайланд