Споделена история от В чужбина

В чужбина, но накъде?
Здравейте, значи в България за съжаление всички работни места са в София. Това е градът с най-гадните хора, всички боклуци от страната обира а и местните са едни... Та май ще трябва да търся работа в чужбина. Но като никоя ЕС страна не ми харесва, къде да ида? На мен любимата ми чужда страна си е САЩ - израснах с заека Бъни, патока Дафи, Том и Джери и техните филми. А и приемат различните, т.е. там българин не е = на подчовек. Ала е трудно да идеш. Коя страна в Европа са отворени като американците? Ирландия? Южна Европа като Испания и Португалия са добронамерени, но много бедни, голяма цигания било казват. Същото и за Гърция и Италия важи.

Коментари

1.   Германия или Холандия. Или нека да кажем северните страни като Швейцария и Финландия, Дания. Според мен тези страни са най-добрата опция.

2.   Така е, наистина в САЩ всеки рано или късно е приет от местните, но не съм съгласен, че в София хората са толкова гадни. Аз не съм от столицата, но имам приятел който е софиянец и е много добър човек. Навсякъде хората са различни.
От страните в Европа, може би Австрия е подходяща.

3.   Абе к'во ти пука накъде? Важното е да не е в България!...
Тичай навънка! Там хората са едни такива - любезни, усмихнати, и само тебе те чакат!
Хеле пък е Америка! Там е меката на добряците... Всеки е с пищовче в ръчица, и е готов да изтрепе по една класна стая с дечица...
Само че има едно мъничко проблемченце: http://www.usdebtclock.org/

4.   Много странни критерии. Харесва ти САЩ заради детските... Много странен подход имаш. Критерии трябва да ти са неща като стандарт на живот, заплащане, работно време, правила и задължения и подобни.
Аз от години съм в Англия. Климата не ми харесва особено, но пък съм доволен от заплащането, шефовете си, наема на квартирата, стандарта на живот и тн. В почти всеки град в околността има български стоки, имам колеги българи и все едно съм си в една малка България. И в Англия приемат различните. Можеш да видиш хора от всякакви раси и култури. Имам роднини в Германия и Дания, които също са доволни от стандарта си на живот.
И аз не харесвам особено София, но не е нужно да слагаш всичко под общ знаменател.
Не се хвърлял изведнъж в неизвестното. Проучи как стоят нещата в дадената страна в която искаш да отидеш. Какво ще работиш, къде ще живееш, какво ще ти бъде заплащането и тн. Да искаш да ходиш някъде само защото си израснал с Бъгс Бъни ми се вижда несериозно.

5.   1, хубаво, но те май са студени хора. Може би Белгия?
2, една българка ми се оплака от Австрия и решили да заминат в Канада.
3, сития на гладния не вярва. В България всичко в София е като работно място, а в другите градове почти нищо не остана. Не ми харесва този град.

6.   Испания и Португалия много бедни? Цигания? Тов са държави два пъти по-богати от България, със чисти улици, приветливи градове и прочие.

7.   Прав си за САЩ. Ей Джино Бианкалана тук щеше да е един миризлив ман-ал, а виж като отиде зад океана и се ожени за американка къф пич стана, че чак се върна да изкара нЕкой лев от ББ ;)

Та действай де ;)

8.   Испания.

9.   6, не съм автора, но Испания си е точно цигания. ОТ Португалия нямам впечатление, но в момента Испания става само за туризъм, но не и работа. Там се работи по 1000 часа седмично, без да ти се плаща допълнително. Нямаш праов на болнични, отношението е скапано. Праивш бизнес, свършваш работата, като дойде време за плащане, ти казват маняна и така няколко години. 90% работят на черно и са на помощи. Че те сега в това отношение са по-зле от България.

Може улиците им да имат по-малко дупки от нашите, но за работа, бизнес, плащане не ги търси. Даже в България не е такава цигания сега.

10.   Автора се държи, като хейтър с подобен език и отношение трудно би успял. Плюс това питаш и сам отговаряш с предразсъдъците в главата ти категоризираш голяма маса хора.
Върросът ти трябваше да е обвързан с образованието, квалификациите и езиците, които говориш.

11.   Люксембург звучи добре. Висок стандарт на живот е. Скъпо е, но заплатите са добри може да се живее спокойно. Визите за Канада отпаднаха ли? Имам познат там, доволен е от живота си. Иначе да ти кажа където и да си все ще се намери някой който да те прави на будала и някой който с радост ще те приветства

12.   Испания или Англия. Но иначе най-добре САЩ, макар че от щат до щат има сериозна разлика. За Канада по-добре не мисли - с тоя студ се губи смисъла. Може да ползваш Англия като трамплин, но по-добър отскок може да е към Австралия.

13.   Ама те в чужбина само теб чакат, бе авторе! Във всяка една държава са постлали червен килим и тръпнат да възнамериш да хванеш самолета. Тръгнал да избира нашият... вероятно притежава диплома за "вишо", с която дори и гъза си няма да може да избърше в чужбина, говори половин език едва-едва, ама иначе го кефи ЮЕсЕй-я заради анимационните...

14.   Испания и Португалия нямат по-висока заплата от 1500 евро. А наемите са високи.

15.   13 е типичната интернет лумпенска злоба. Дипломата ми е от Американския, дали не знам английски? Друг език, който ми се отдава е испанския.

16.   Иди в Китай. Без работа няма да останеш :)

17.   А ти авторе и дума не каза за това с какво ще помогне твоята тъй специална особа за икономиката и развитието на страната, която ще има чест да те приеме за свой почитен гражданин...
Нещо учил ли си? Какви занаяти умееш... професия?
Най са ми интересни няк'ви ник'ви, обаче нарамили притенциите, че БГ не ги заслужава и се ориентират на другъде. И драскат по анонимните форуми за съвет къде е най-лесно

18.   Бизнес администрация от Американския, Икономика в Белгия. Знам испански и английски. И по-леко със злобата, знам, че целият народ е луднал заради Герберското управление, но все пак. Заминах още по времето на Орешарски да уча в чужбина и тогава хората в България още бяха добри. Та явно при ГЕРБ сме по-зле.

19.   И българите сме много особени, поне тези в Интернет. Да, по-хубаво е да заминеш при познати или роднини. Но много американци например идват в Европа ей така без да знаят езиците и да познават никого, просто защото Франция например им е мечта. САЩ обаче не е достъпна страна като тези в ЕС. В Европа ми допадат Полша, Испания, Финландия и Швеция ако ме питаш.