Споделена история от В чужбина

Нямам гадже и съм самотен в чужбина
На 20 години съм, момче. Уча в западна държава от година и половина, но през това време съм нямал приятелка никога и това започва да ми тежи Не съм най-социалният човек, макар и в последно време да има леко подобрение, но има още какво да се желае. Външният ми вид есента бе доста занемарен, но от няколко седмици се промених, даже започна да ходя на фитнес редовно и вече има резултати, но проблемът е, че това няма да ми стигне.. Един от главните ми проблеми е липса на самочувствие поради различни причини. Една от тях е, че съм с нагласата, че чужденките гледат от високо на българските момчета
Бих искал да получа съвет от хора, които са били в моето положение и са открили решение на проблема и са си намерили приятелка в чужбина или в България

Коментари

1.   Ами излез и си намери приятелка, какво чакаш?

2.   И за какво ти е чужденка?
80%, че и повече от българите в чужбина правят връзки и семейство с българи.
Потърси си едно хубаво и умно българско момиче, което най-добре знае къде и как сме расли, и каква трева сме пасли, какви са ни проблемите и как да ги разрешим.
Пък ако се целиш в чужденка - първо знай, че няма да стане толкова лесно и бързо, второ - направо запчвай да изучаваш местната култура, тардиции и нрави. Виж какво ценят и от какво се впечатляват тамошните пички, и т. н. Амам каквото и да правиш, едно 5-10 години целенасочени усилия не ти мърдат... По-голям шанс имаш дори ако бишнеш някоя китайка, или украинка - същата като теб приходяща и в небрано лозе...

3.   Номер 2 къде да я намеря тази българка?
Там където съм няма много, а и не ми се робува на клишета тип от нашето по-хубаво няма

4.   Забрави за чужденка (западнячка), няма да ти върже. Българки няма ли там?

5.   По-скоро зависи дали попадаш на расисти и такива със стериотипи ако става дума за половинка. И аз учих в чужбина, като и на мен ми бе самотно но това не ме спря.

Всъщност преспах със много мъже, опознавайки себе си и приемайки че съм обратен.

6.   Вземи си българка че да се карате постоянно че нямате пари.

7.   Звучиш като човек с ниско самочувствие. Нима дебелите, грозните или пъпчивите например не могат да си намерят половинка. Трябва да си по-самоуверен и ще си намериш момиче. Липсва ти единствено смелост. И още нещо - не се ораничавай до кръга, в който пребиваваш - колеги, съквартиранти и хората, които са в ежедневието ти. Ако видиш някое красиво момиче на улицата, спри я и я заговори. Хайде по-смело и като има някакъв резултат пиши пак.

8.   Ти млад човек ли си, защо разсъждаваш толкова затворено. Пълно е с какви ли не, връзки какви ли не, само ти и масата българи гледат от космоса. За разлика от българите, нормалните млади хора са доста по отворени и не им пука от къде си. И аз съм в чужбина, масово връзките, браковете са смесени.
Бежанците повече ли са от теб и се уредиха и с жени и деца вече и търчат жените по тях. Факт е, замисли се. Помисли какво можеш да посещаваш, като спортни занимания, събития където да намериш половинката си.

9.   Опитай се да общуваш повече, няма друг начин. Запиши се на курс по нещо - език, хоби, алпинизъм, каквото те кефи или тръгни на уроци по танци, просто намирай начин да срещаш повече хора. Иначе няма как ако си стоиш вкъщи да ти позвъни на вратата супер сладурана и да каже - за теб идвам. Аз примерно се запознах с жена ми на курс по италиански език в Канада. Харесва ми италианския език и се записах ей така за спорта и дори не очаквах да намеря любовта на живота си. Това е другото, което мога да те посъветвам, не изглеждай отчаян, просто бъди активен, прави това, което ти харесва и ще намериш точното момиче за теб.

Колкото до коментиращите, които само ръсят бисери от сорта чужденка не ти трябва или няма да ти върже и дрги подобни, аман от стереотипи и предразсъдъци! Не ви ли омръзна да въртите едни и същи клишета? Ако някой се държи като пълен селяндур и бай Ганьо, говори на момичетата на ма и иска да му сервират ракия и салата по разписание, няма как да го хареса една западноевропейка или северноамериканка, но ако си културен, образован и възпитан, защо да не си намериш чужденка, че и да се ожениш за нея дори? ! Аз не съм единствен и уникален в това положение. Има хиляди българи женени за чужденки и още повече българки омъжени за чужденци. Е, има и културни и възпитани българи, които обаче се движат само между българи в чужбина и гледат само българска телевизия, ходят в български ресторанти и магазини за продукти и съвсем естествено се женят за българки, но хайде да не бъдем такива коне с капаци. Просто си представете, че има хора, които не държат от сутрин до вечер да ядат баници и кебапчета и да пият ракия с шопска салата, нито държат да имат сателитна чиния с българска телевизия и да говорят само на български и само с българи на хиляди километри от България. Това не означава, че мразят България или че не посещават роднините и приятелите си там, а просто значи, че искат да се интегрират по-добре, харесва им животът в новата страна, искат да си усъвършенстват другия език и макар и да си обичат родното място не държат непремено да са постоянно сред българи и не носят тениски България на три морета.