Споделена история от В чужбина

Искам да се върна!
Здравейте... преди няколко дни станах на 16. От почети година съм в Англия. Нашите са тук. Както и голяма част от роднините на баща ми. Сестра ми и съпругът и постоянно ми повтарят, че България е една смотана държава и нищо не струва. Децата им го повтарят същото, баща ми и той. Но на мен не ми харесва. Нито климата ми понася, нито имат нещо което е по-добро от нашето. Само дето имат една кралица и до там. Тук ходя и на българско училище, за да си взема българската диплома. В училището има малки деца (5-16) незнаещи нищо за България. Голяма част от тях говорят само на английски и почети не знаят българския. В това училище учим история, география, български и литература. Деца на по 13 или 14 не знаят най-дребните детайли на нашата история. Като кой е ''Тервел'' или ''Аспарух''. Преди да замина бях историк, стажант по-скоро в един исторически музей. И искам да продължа да уча история, но също така имам и интерес към ядрената физика. В Англия мога да се занимавам с ядрена физика. Но в България отварят ''Исторически парк''. Съвкупност от всички музеи и всички епохи на българските земи. Бях на мини модела на проекта. Хареса ми, говорех с управителя и той ми каза, че трябва да съм на 16, за да ме вземе. Вече съм на 16, а догодина завършвам. Остават ми около два месеца, за да завърша тази година. Какво да правя? Да се прибирам ли тази година или другата? Или изобщо да не се прибирам?

Коментари

1.   Аз пък отново ще заминавам. Не виждам смисъл да стоя тук!

boy of light

2.   Недей.
На 16 е важно да си със семейството, не сам. Като историк знаеш, че българите сме "надживели" няколко държави наречени България на различни места, така че важното е да се пазят традициите в семейството.
Изглежда българчетата около теб имат по-голяма нужда от историк отколкото в България?

3.   И къде ще живееш в България, като вашите са в Англия?

4.   Въобще не се пребирай защото тука заплатата е мижава и историята е субективна и е минало събитие а ядрената физика е бъдещето от което и ти ще си част, специализирай и се реализирай и гордей просто че си българин, а някои ден може да си дойдеш със семейството си

6.   Ела си, само да има кой да се грижи за теб поне до навършване на пълнолетие.

7.   Сигурен съм, че веднага ще се разскачат дежурните вибратори в сайта и ще започнат по всякакъв начин да те убеждават в никакъв случай да не се връщаш в България. Не им обръщай внимание, защото на тях за това им плащат. Слушай сърцето и разума си, а не другите, особенно "доброжелателите" скрили се зад компютрите си. Запомни че не трябва да водиш живота си по това което другите ще се опитат да ти натрапят под формата на най добри съвети и пожелания.
Най-важното в този свят е да си щастлив. Ако избереш за работа това което ти доставя удоволствие, ти няма да работиш и един ден в живота си, защото за теб това няма да е работа, а хоби.

8.   Историк, ядрен физик... разликата е огромна. Нямаш ясни приоритети в живота си. И в България също можеш да се занимаваш с ядрена физика, познавам такива хора. Ако не ти харесва в Англия, върни се в България при баба и дядо, но не бързай да си правиш мегапланове за работа. Току-виж този "исторически парк" не просъществува и всичките ти мечти рухват на парчета, а ти пак ще обвиниш държавата. Същото е и в Англия - вашите си мислят, че е по-добре, но отведнъж всичко може да се обърка. Малка си още да разсъждаваш с размах. По-добре ако не ти понася се прибери и си прави по-краткосрочни планове.

9.   Учи стани на 18 и решанай тогава. Дипломата от българското училище няма стойност.

10.   Ами...нашите в момента са в много лоши отношения.А аз трябва да избера при кого да остана,ако нещата станат по зле.

11.   Аз се върнах и не съжалявам. За разлика от там, тук съм щастлив. Всеки решава за себе си.