Споделена история от В чужбина

Искаме с гаджето да напуснем България!Къде ще препоръчате?
Здравейте!
С приятеля ми обмислям да напуснем България за винаги гей двойка сме и ние е трудно да виреем в хомофобска страна като България:(
Той много настоява за Германия в Франкфурт, защото има предложение за работа той е лекар сърдечно съдов хирург, да бъдем точни, а аз съм ветеринарен лекар да в Германия медицинските професии за добре платени, но нещо не мисля, че това е моето място, аз се колебаех между Испания, Франция, Великобритания в частност Лондон.
Бил съм във всичките тези страни на обучения и много ми хареса.
Вие къде мислите, че гей двойка ще се чувства добре и щастливи без злобни реакции от трети лица и хулигански прояви?
От както съседите разбраха, че сме гей двойка искат да ни изгонят от кооперацията и няколко пъти ни нараняват колата и спукват гумите и. Вече стана хронология, не издържаме.
Какво мислите, коя страна ще е най-добрият избор за постоянно пребиваване?
Благодаря!

Моля темата да бъде публикувана!
Благодаря, за което!

Коментари

1.   Аз живея в Германия от 7 години. С професиите, което имате ще имате много възможности.
Много е готино защотото хората не ти се бъркат в живота. Блока ни е 7 етажен и никой никога не ме е питал нищо лично. Съседите казват здравей, усмихват се и подминават. За първи път видях толкова спокойно всякакви двойки да живеят нормално и го намирам за много готино.

2.   Вярно е ,че България е хомофобска държава,но ако си мислиш,че пък в Германия или другите държави е цвете за мирисане, значи живееш в илюзия. В Германия е пълно с нацисти. Не забравяй годините с Хитлер ( знам,че той не е немец) . Явно сте страхливи и не можете да се оправите със съседите си. Аз имам приятели гейове ,които се гримират и са известни в социалните мрежи и като някой ги обижда ги правят на 2 стотинки. Бягството само ще направи щастливи вашите съседи,но не е решение на проблема. Искате да им доставите удоволствие като се махнете ? Иначе от изброените от теб Испания и Великобритания са по-отворени към гейовете за сметка на Германия. А и щом и двамата имате висше образование , знаете че трябва да знаете идеален английски и в случая испански или немски.

3.   Като българин, обичащ България искам да кажа само едно:

СРАМ МЕ Е!

Срам ме е от сънародниците ми, че се налага двама души с добро образование да напуснат страната по толкова гадна причина!

За щастие съм хетеросексуален и нямам този тип проблеми тук. Моя приятелка, хомосексуална, живее отлично в Лондон. Напусна по подобни причини.

Успех!

4.   Според мен, най-добре би било да драснете за щати.
Там и без друго има една секта в която членовете ритуално се самоубиват, тъй че ще е много куул като станете членове.
Там с радост ще ви приемат даа, не се бавете.

5.   Не мога да повярвам , че сърдечен хирург и ветеринар нямат акъл сами да вземат решение, та трябва да питат в сподели. Доста инфантилно. Навсякъде по света по всякаква тема можеш да срещнеш отрицателно отношение. Като емигранти, веднага попадате в графата втора ръка хора с всички произтичащи от това проблеми. Така, че си свалете розовите очила, вземе решение и действайте. А България я оставете.
За протокола- жена съм и винаги , като такава, съм била дискриминирана. Последното, за което бих се сетила е, че България ми пречи.

6.   Германия. Аз не съм ЛГБТ, но и аз искам да живея там след като завърша училище. На първо място защото харесвам Германия много повече отколкото бг.

8.   Коментар 2 също има право. Всеки немец малко или много симпатизира на нацизма.

9.   В Испания е абсолютно без значение сексуалната ви ориентация. Но заради професиите ви по-добре бихте били в Гермснив или Австрия.

10.   За гей двойка Испания е добра държава, откъм климат също. За високи заплати обаче - Германия. Аз живея в Германия и животът като цяло ми харесва. Навсякъде са по-толерантни от България.

11.   Испания. Категорично: позитивни и спокойни хора, хубава храна и климат, абсолютно gay friendly, а и никога няма да усетите, че някой ви третира втора ръка хора, само защото сте българи (както е в други западноевропейски държави).

12.   Франкфурт е много добра опция - не само заради заплащането, но и защото това е най-международният град в Германия. Според мен, няма да съжалявате, ако отидете. Навсякъде е по-добре отколкото при тесногърди бай ганьовци. И мен ме е срам от сънародниците.

13.   11 спокойни са друг път. Хиперактивни наркомани. Португалия или Италия.

16.   Ох, разбирам ви на 100% защото съм би, но на живо го крия(даже и в сайта, защото писах за "момче" в което съм влюбена за да не получа хейт защото в този сайт не малко хейт има към хора като нас). Аз лично бих избрала Лондон защото винаги съм обичала Лондон, а особено след като разбрах че са lgbt friendly се зарадвах. Надявам се нещата между вас да се получат.

17.   И аз като Н. 5 ви се чудя, сърдечен хирург и ветеринарен лекар питат в сподели къде да емигрират. От двамата ви кой е по-активен във взаимоотношенията ви, ти ветеринарино или сърдечния хирург. Водещия във вашите отношения трябва да реши къде да емигрирате.

19.   Едно е да идеш за няколко дни в някоя държава, друго е да живееш там. Вече 5 години съм в Лондон, гей съм и смея да твърдя, че в София няма хомофобия, а в Лондон е пълно с хомофобия на работното място. В София сигурно са ме коментирали колегите зад гърба, но в Лондон колега ми е казвал няколко пъти You are gay!.
Друг уж женен и жена му работеше с нас, постоянно се интересуваше от живота ми, имал ли съм някога жена в живота си и Are you gay? Причината според мен е, че в България всичко е скрито, докато в Лондон спокойно се целуват по улиците и хората се дразнят, но законите пазят гейовете. Тези хора си го изкарват после на гейовете по работните места.
Моят съвет е да отидете в Испания, защото повечето европейски гей курорти са там. Ситджес е гей градче и лятото на всеки 5 метра виждаш гей двойки, даже има някои двойки с деца. Близо е до Барселона, а самато Барселона преди се водеше като гей столицата на Европа. Баш гей сборище е Гран Канария, Маспаломас. Препоръчвам го с две ръце. Вечно лято е там. Супер е за всичко.
Вероятно се надувате или сте кофти хора, за да се държат така с вас съседите. В София под наем живеят в нашия блок лесбийки и преди няколко години си осиновиха момиченце. Никой нищо не им прави, даже съседка им храни котките, когато отсъстват за няколко дни. Бабичките тайно ги наричат "джендър семейството" и на малката "малката джендърка".
Причината да се държат така съседите е, че сте доктори, съдирате кожите на хората, нагли сте и ето ти причина да ви направят мизерии, уж заради това, че сте гейове. Причината е долнопробното държание на докторите в България!
На каквото сте си послали, на това ще си легнете!

20.   Високо квалифицираните немци, най-вече лекари, напускат Германия и се установяват в Австрия, САЩ, Швейцария. Това е една от причините да има такъв недостиг на лекари.
Информирайте се какви безумни данъци, социални осигуровки ще плащате тук в Германия, после погледнете в Immobilienscout цените на наемите и жилищата.
Аз, ако зависеше само от мен, веднага бих се преместила във Виена, най-добрият град за живеене според много световни класации. Но е късно, за съжаление. Мъжът ми е немец, имаме изплатена къща, децата следват.
Всеки път като се прибера от Австрия, изпадам в депресия.
Плашам хиляди евро данъци и осигуровки, безумни такси, затънала съм до гуша в хартии и папки (по двете фирми), водя безумни телефонни разговори и писмени кореспонденции с институции и дори и след 20 години тук, не спирам да се учудвам на безумната бюрокрация.
Скоро една приятелка ме пита, верно ли в Германия пощаджиите работят по цял ден и разнасят писма. Според статистиката всеки ден пътуват около 4.000.000 писма от институции.

21.   Виена, Австрия.

22.   Къде да ви препоръчвам? Има си терминал за заминаващи - няма да ви пуснат в чужбина от друг.

23.   Утидете в Германия чух ,че било хубаво и след две и аз заминавам.

24.   Познавам гей във Франция, детска учителка е в Лион, половин милионен град.
Нямало хомофобия, грънци.
В страната на правата на човека, този се крие като мишка на работното си място и казва, че ако само заподозрят за сексуалната му ориентация, родителите буквално ще го линчуват и ще забранят на децата си (11 годишни) да влизат в часовете му.

25.   БРАЙТЪН - този град е гей столицата на Англия , има много гей двойки, ще се чувствате добре там .

26.   До номер 17 цитирам дословно:
"От двамата ви кой е по-активен във взаимоотношенията ви, ти ветеринарино или сърдечния хирург."
Това ме потресен и съм вдигнал кръвно.
Как така,кой от нас е по активен равнопоставени сме във взаимоотношенията между нас.
Само в леглото играем на господар и роб;)
Благодаря ви за коментарите, решихме да заминем за Барселона, слънце и море!

27.   До 20
За твоя радост, има и още по-зле от Германия! :-)
Френската бюрокрация е начело на парада!
Още като дойдох тук, преди 30г, да следвам веднага след френската ми гимназия, ме хванаха за гушата…И така, до дупка, няма спасение и от данъци, и от бумащина всякаква…
Колкото повече стоиш тук, толкова по-трудно им свикваш на щуротиите! Статусът ми отдавна не е същият, но бюрокрацията е даже още по-зле!
Пощальоните и тук се разчекват, ха-ха!
Тук обаче е рай за лекари, защото има глад за тях…
Има невероятно търсене, огромна клиентела, яко бачкане, но и големи пари! Лошото е, че трябва да си завършил тук, чужди дипломи на лекари не се признават, държиш сериозни приравнителни изпити и пак не взимаш същите пари…
Според мен си струва да се опита, с изключителна дискретност и никакво парадиране на сексуална ориентираност, защото няма да се получи…
Прекалено компромиси станаха, но риск печели, риск губи!
Успех!

28.   19 съм. На последното ми работно място реших да не се сприятелявам с колегите, и се държах доста резервирано и студено към всички. Правеше им впечатление, защото винаги отказвах да ида с тях на заведение след работа, уж съм уморен. Веднъж един колега насила ме заведе, но като видях, как една колежка и един колега си промениха физиономиите като ме видяха се направих на много уморен. Ние взаимно не се харесвахме, а не заради друго.
След като напуснах, разгледах фейсбуците им и о изненада. Първият ни шеф е омъжен (аз го разпознах, но той не ми пусна иширети), прекият ми началник се тагнал от гей бар в Ница. Пак мой шеф няколко месеца почти ежедневно ми казваше, че ме обича. Вероятно испанците имат още значения на думата. Та той постоянно се интересуваше от живота ми, а уж си има приятелка, а фейсбука му е пълен с гей приятели. Накоро ми писа и пита имам ли си вече гадже. Разкрих му се, и той като ме почна, защо не съм се отворил към тях, защо съм бил толкова студен с хората, те нямали нищо против и за какво съм се притеснявал да бъда себе си. Сега ни предстои среща в близкия месец, защото е много любопитен да ме види какъв съм всъщност.

31.   Статията е пълна лъжа някой се бъзика с гей общността. Вишист, а пише
1. С приятеля ми обмислям да напуснем
2. в Франкфурт
3 ни нараняват колата
4. спукват гумите и.

33.   Канада