Споделена история от В чужбина

Планирате ли почивка, екскурзия?
Пътувате ли навън по време на пандемия та, а у нас ходите ли на почивка?
Кор ви е любимото място, тази година ще ходите ли някъде?
Предложете красиво място, у нас или навън.

Коментари

1.   Живеем във Великобритания , тук от миналия юни никой не се занимава с вируси и пандемии. Ваксинирани сме и си пътуваме спокойно. Неделя 20/02 заминаваме за остров Мадейра за 5 дни . Великден в Холандия за 3 дни - Амстердам и най-големия фестивал на цветята Койкенхоф май се казваше. 16-21 май (само двамата с жената) екскурзия до Маями. Лятото за 14 дни на Доминиканска Република - хотел "Bahia Principe Grand La Romana" -La Romana, Dominican Republic.
.
Навсякъде пътуваме четирима - аз , "приятелката" и 2 деца . Били сме на много места , и вероятно зимата ще отидем до Йордания (едно от чудесата на света) , и Северна Финландия- там където се събират със Норвегия и Русия.
.
Ето ти идея за някои достъпни дестинации

.

3.   В България ходя само по работа. Дори и храната си нося от чужбина, защото тази в бегето е пълна отрова. Иначе другия месец ще ходя до Париж, а за лятото се чудя Дубровник или Тайланд.

Чингис Хан

4.   Не съм пътувала в чужбина в Пандемията, но се случи, че в началото на Пандемията бях бременна, родих, детето ми е почти на две, изкарали сме Ковид с мъжа ми и имаме зелени сертификати, но се притесняваме от зарази за детето да го влачим или ние да му донесем зараза, не е карало Ковид. Пътувах преди и най-много ме впечатли Барселона, както и в Гърция е изключително приятно.

5.   Да планирам да бръмна с частния си самолет до Малдивите.
Ще взема и някоя от симпатичните ми служителки.

6.   Ходи ми се, та две не виждам! :) И в България, и в чужбина!
Миналата година не съм ходил никъде извън България, за последно ходих 2020г. в Солун, но то беше преди да започне пандемията.
Вече, както и повечето хора, ми е омръзнало от ограниченията, и таьи година мисля да отида някъде извън България, макар и да нямам нищо конкретно планирано.
Не съм ходил във Виена, това ми е един от вариантите. Много ми се ходи също в Словения, Полша (Варшава, Вроцлав, Краков), Словакия - в тези страни не съм бил никога, а са сравнително близо.
Имам все още валиден сертификат за ваксинация, ако се наложи и бустерна доза ще си сложа.
Иначе последните две години по-скоро в България обикалям. Ако ти харесват планините - може лятото да отидеш към Банско и от там, с гондолата до Бъндерица. От там тръгват много хубави маршрути, включително към Кончето и Вихрен. А лятото е изключително красиво в този район. И само в България да обикаляш, има толкова много какво да се види, че отпуската и почивните дни няма да ти стигнат.

7.   Планирам почивка, може би това лято ще отида на море във Варна или Албена. Трудно ми е да кажа кое е любимото ми място, защото харесвам почти всички държави по света (с изключение на страните от Африка, Азия и Нидерландия).

8.   Точно утре заминавам за Холандия за 2 седмици, при една приятелка. Ще ходим и до Берлин за 3 нощувки, а лятото съм на музикален фестивал в Румъния. Сега в пандемията да се пътува е малко кофти, заради мерките, но пък ако чакаме всичко да мине, ще остареем :)). Иначе у нас хубаво е да се видят Пловдив, Велико Търново, Бургас, а на морето любим ми е Созопол. Винаги може да се отиде някъде и за 1 ден, особено пък ако човек има кола.

9.   Мечтая си за Гърция, Португалия, Андалусия, Будапеща, Прага, Карлови Вари, Залцбург, Стокхолм

10.   Аз ще заложа на любимия ми Несебър и южната част на Слънчев бряг (далече от пияните и наркоманизирани чуждестранни младежи в северната част), а може би и на Созопол, Китен или Албена. Иска ми се поне на 3 места да почивам това лято през различни месеци.
Ако всичко с тези стъкмистики за вирусите затихне догодина, с удоволствие бих отишъл и в Нерха, Испания, където е заснет сериалът "Синьо лято". Но тази година твърдо съм по родното черноморие.

- Кифлоприземител