Споделена история от В чужбина

Защо българите основно емигрират толкова много в Германия и Испания?
А не например в доста по-красивата от Германия, Австрия, като ще говорят на същия език или Италия, чиито език надали е много по-труден от испанския, да не кажа, че звучи много по-красиво и самата тя е по принцип по-богата страна и с повече история и поне същите красоти като Испания. Въпросът ми е защо точно Германия, а не Австрия и защо точно Испания, а не Италия?

Испанците от Мадрид които познавам са леко надути и злобни, тези от Андалусия са супер човечни, но там заплатите са по-ниски от колкото в Южна Италия, където хората също са много човечни.

Коментари

1.   Ами нарочно, защото са сбъркани хора... Защото тук заплатите са много високи, стандарта им е много добър и наистина искат да им е гадно. Ходят в тази мрачна и джендърска Германия на ниски заплати, високи данъци и мрачни лоши хора. Това са национални предатели.

2.   Българите емигрират не заради красотите, а заради по-добрите икономически условия. Живял съм 3 години в Австрия, ходил съм и в Германия, не виждам кой знае каква разлика. В Австрия има доста българи, във Виена са около 20 хиляди, като се разхождаш по улиците не е рядкост да чуеш българска реч.
Италия в икономически план е доста зле, почти деиндустриялизирана страна, разчитаща почти изцяло на туризма. Имах колеги италианци дошли да бачкат в кол центрове в София, защото стандарта тук е малко по-добър.

3.   Испанците са подобни нас - импулсивни, по "живота" доста са шумни, социални т. н
В Германия е ред и дисциплина, но и много по- лесно от Австрия за работа, квартира, някакви социални контакти, макар и ограничени.
Италия вярно, че също е много красива, но не е вярно, че е по- богата от Испания, и двете страни са еднакво преебани от ЕС.
Аз съм в Испания вече 18 г. Била съм и в Германия - изобщо не е за мен, студено дори лятото, хората са като с перманентен запек, предлагаха ми заплата за собствени дизайни хаххахах. Това няма как да стане, че и с условие да ги правя на място, в офис и да не излизат от сградата дизай име ми.
Била съм и в Австрия- очарована съм от тази малка, приказна страна. Но ми е повече за туризмът, престояване съм и по два месеца там.
Испания си ми е на сърце, тук за 9ръв път се почувствах у дома. Разпознават непознати места, спомням си енергията и дори, а никога преди не бях идвала.
Италия- поне където съм ходила ми харесва много, била съм само два пъти и не успях твърде много да обиколя, но да, прекрасна е. Все пак оставам в Испания, където е моето у дома.

4.   В Германия сигурно намират по-лесно работа и квартира. Аз живея в Германия, докато следвах имаше една българка, която искаше да учи в Австрия и с месеци търсеше квартира, там не искаха българи, не знам защо. Тук също не ни е добро името за съжаление, но в Германия се напълни с всякакви чужденци последните години... И да, номер 1, за джендърска Германия си прав. Положението е страшно, но който не живее тук не знае още! Испания ми е любимата страна, но там ходя на почивка, избрах да живея в Германия, но един ден може и в Испания да отида. Защо не Италия? Не знам, каква е статистиката? Колко българи има там? За бюрокрацията в Италия съм чувала, че е ужасна!

5.   Испанският е най-красивият език на света! Испанския, който се говори в Мексико е Божествено сладък. Има разлики-в Испания завалват някои звуци, имат и 5 или 6 бяха.. -диалекта.
Като страна-предпочитам Италия, но любимият ми език е Испански. Италианският звучи красиво на песни-например песните на Тото Котуньо и на Ал Бано и Ромина, но иначе в разговорна реч-италианският определено е адски превзет език-заради интонацията, го казвам.
Германия е гадна и мрачна държава, предпочитам Полша.
Най-добре на Хавайските острови:)))

6.   Защото в Германия има много своб.. работни места, също и в Испания. Италия имат безработица за тях си и трудно се намира работа. Ако и да са по- богати. Това го пише във всички италиански фейс групи( за българи в Италия). Предполагам е същото и в Австрия.. Малка и консервативна държава.

7.   1. Там им е излязъл късмета
2. Обикновено вече имат роднини/познати които им помагат да се уредят на работа

8.   Италия в момента е пред банкрут. Ще фалира цялата държава. Незнам как ЕС ще я спасва.. Проблемът на Италия е, че навсякъде са фамилни фирми. И не си ли от семейството не можеш да си намериш работа. Пък и каква работа във фалирала държава?
В Германия е обратното - хората работят много, стабилна е икономически. Австрия не иска българи, а и там е пълно с руснаци. Испания е прекрасна страна, спокойна, топла. И те бяха го закъсали икономически преди години, но явно са се стабилизирали.

9.   Българите имат там, където имат при кого да отидат. Просто някой в миналото е провачил крак и след него са се довлачили една сюрия българи.

Давам ти конкретен пример. Едно време още в зората на демокрацията една Елка от Плевен се срещнала с един испанец и решили да се оженят. Тя отишла при него в едно малко испанско градче Тотана. Ходих там на гости на нашите преди няколко години и в района имаше стотици, може би и хиляди българи и всичко са дошли покрай нея. Просто тя дръпнала брат си, той една камара негови приятели, те още свои приятели и т. н. през годините.

Там, където е имало такива хора, провлачили крак, е нормално да има и много българи. Има значение и колко голяма е държавата. Защото една 9 млн Австрия например колко емигранти може да поеме? Нали тия емигранти трябва да спят някъде, да работят нещо и т. н. Няма как на 9 млн население да се изтърсят още 1 млн българи, 2 млн румънци, 10 млн индийци и т. н. Просто повечето биха се върнали, защото нито ще имат какво да работят, нито къде да спят.

Германия е голяма държава и спокойно може да поеме няколко милиона емигранти, да не кажа десетки милиони. А и имат икономика и би имало работа за всички.

10.   3 изобщо не мисля, че са подобни на нас, явно не си от София. В София хората повече приличат на тези в Словения и Словакия например, но са по-злобни като цяло.

11.   3 и 4 ама вие сериозно ли толкова харесвате Испания? Човек като мръдне от центъра на почти всичките им градове вижда големи блокове по 6-7-8-9 етажа тип ЕПК като тези в Люлин и Младост. Уж са по-добре поддържани, но са много грозни. И това в широк център, цялата страна е имала гражданска война, при която самите испанци са си разрушили почти всички градове. А в Португалия и Италия в повечето градове и в широкия център има стари сгради. Така е и в Чехия и Словакия, а там и панелките даже са по-хубави от тези грозни блокове в цвят охра тухли в Испания.

12.   8 изобщо не са се оправили, освен Мадрид и Барселона, другото са по-бедни от колкото ние в София. В Андалусия е красиво и там хората са наистина топли, за разлика от тези в Мадрид и Барселона, но там работа няма, мароканците постоянно крадат от къщите и целите са в решетки дори на втори и трети етаж. Едно английско семейство пенсионери го бяха убили при обир.

13.   Н 11, 3 съм, 8 години живях в Мадрид и 10 вече на Майорка, обиколила съм почти цяла Испания (и почти цяла Европа). Не знам за къде говориш ти, ако си прекарвал малко време и си обикалял/а само около центровете на някои градове, може, но не си видял/а в такъв случай дори 10 % от Испания.
И на Майорка има иначе от блоковете, които споменаваш и какво?
Аз живея в зона cala Mayor- gardines de Marivent (виж зоната) знаеш ли колко слабо ме вълнува, че имало и големи блокове някъде по острова. В Мадрид живях на 10 мин. пеша от парка "Retiro". Като живееш някъде, дори и да си в някой от големите блокове, опознаваш красиви места, а в Испания красиви места да искаш.
Но не са само красивите места, които ме влюбиха в Испания, от първите часове буквално тук, усетих, че най- после съм на място, което мога да нарека - у дома. В България никога не съм се чувствала на мястото си. А не сме нито камъни да си тежи на мястото, нито дървета да пускаме корени където ни "посадят".

14.   Защото са основно глупави. То не, че и Австрия и Италия стават……. По-логично е да попиташ защо не емигрирват в Швеция, Норвегия, Дания, Нидерландия, които са в топ 5 най-добрите държави за живот в цял свят. Германия и Австрия са полицейски държави, в които основно на власт е полицията. Хората са стерилни и роботизирани. Преди 20 години когато заминавах за Скандинавието минах през Австрия и спрях пред едно заведение да си купя кафе, но след като видях табелата на вратата, , Забранено за чужденци, , им теглих една българска…… и пих кафе чак когато стигнах на Скандинавието. Испанците и Италианците са топли хора като нас, обичат веселбите и живота, но мързеливи мизерни и несериозни. Не случайно след 2007г. са почти на ръба на инономическия фалит. Ако имаш среща с испанец или италианец в 10:00 сутринта, очаквай го към 11:00 на обяд. На тях им дай само, , Фиеста, , за друго не ги търси.

Чингис Хан-Скандинавеца

16.   Аз съм Номер 1 и подходих с много кофти ирония... Иначе няма как... Ще полудеем от тази действителност. Подходих с ирония и понеже темата е болна, буквално за милиони хора, предизвиква тежки емоции и затова ми дадоха минуси. Сигурен съм, че след като са изчели коментарът ми изцяло, са съжалили за минуса. Важното е човек да се чувства и да живее добре.

17.   Защото най-лесно се намира работа. Всичко останало е второстепенно.

До 16 - Ем ще знаеш, да не правиш така друг път...

И до:
"И това в широк център, цялата страна е имала гражданска война, при която самите испанци са си разрушили почти всички градове. " - Аааа, не, не и не! Без такива! Че то VW и Adidas са "нацистки марки" и нямаше да ги има, ако нацистите не ги бяха подкрепили яко с пари и поръчки, но какво от това? Нося Sportstar-ки от 2001-а насам и ще ги нося на погребеннието си, а VW Passat е една от най-здравите и икономични коли за размера и цената си, които съм карал. Моля те, не ставай като тея съвременните американци, които отчаяно се опитват, да изкарат всчико гадно, смотано, маловажно или зло... Така не се живее.