Споделена история от В чужбина

Помощ, не мога да се реша къде да емигрирам
Има ли хора със силна интуиция тук? Замислям се да емигрирам защото като бях в чужбина там повече ме харесваха местните жени, за една от изброените страни по-долу става въпрос, а освен това изобщо ми вървеше повече, от колкото в БГ, напарвих повече приятели, на работа се разбирах с шефовете повече от колкото тук в България. Само че не мога да избера къде да поема този път, чудя се тук дали има хора със силна интуиция или ясновидци да ме насочат поне малко?

Словакия - много ми хареса като бях в Братислава на почивка
Словения
Чехия - живях в Прага, но този път мисля за Източната й част - Бърно
Австрия
Германия
Гърция - много ме влече Атина, но в същото време сякаш не се разбирам с гърци
Швеция
Италия - не знам дали Южна или Северна, в северна има повече работа, но мен ми харесва повече Южна

Всяко преместване в чужбина е свързано с много нерви, разходи и депозити, затова не мога просто да се хвърля така и да отида някъде, както го направих.

Коментари

1.   Аз откакто го чета тоя сайт, ти все се чудиш. Я си седи тука.

2.   Пробвай в Бишкек, Киргизстан. Страхотно се живее там!

3.   За поредна година пишеш едно и също. Период на психолог, това не е нормално.

4.   Не ти трябва врачка, о Боже, а трезви разсъждения по темата. Какъв чужд език знаеш, какво образование имаш, в коя държава има най-голям шанс с намирането на работа, как стои въпросът с жилището и т. н. и т. н.
А неща от типа "бях 3 дена на екскурзия и много ми хареса" ги забрави! Туристите въобще не виждат реалния живот. Ще ти дам пример. Преди няколко години бях в Париж за първи път и разбира се, ходя аз, прехрасвам се по Айфеловата кула, обикалям Версай... и вече в главата ми назрява идея, че сигурно е страхотно да живея там. Обаче бях с човек, който беше в Париж за пореден път и реши да ме покаже "истинския Париж". Ако знаеш в какъв квартал ме заведе... пълен с араби. И като си помислих, че ако емигрим в Париж първите години ще трябва да живея в такъв квартал, защото няма да имам пари да плащам огромен наем за квартира в скъп квартал, та като си помислих как след цял ден на работа пътувам не знам си колко спирки с метрото (в метрото почти няма европейци) за да се прибера в някое такова гето... и да знаеш веднага ми мина желанието да живея в Париж. Да, красиво е, да има милион неща, които да видиш, но не, ако не знаеш френски на много високо ниво и по възможност не си супер специалист, а аз по онова време точно започвах кариерата си и определено не бях някакъв невероятен специалист, ами не, не искам да живея в гето с арабите.
Така, че абстрахирай се от емоциите си и едва след това избирай.

5.   Мисли къде ще намериш работа и квартира. Държиш се сещаш, са ти паднали на колене да те молят и се чудиш, кого да избереш. То така става, искам Германия и тръгваш. Къде ще отидеш? Език знаеш ри? Квартира имаш ли? Пари?

6.   " Там повече ме харесваха местните жени. "

" Чудя се тук дали има хора със силна интуиция или ясновидци да ме насочат поне малко? "

Бате, к'ви хора има на този свят....

Абе момко, без да заживееш няма как да разбереш. На някои им харесва Австрия, на други пък им е скучно там. 1000 човека да попиташ, пак няма да получиш точен отговор.

Ако те харесват и жените в Сомалия, били ходил там?

7.   Влез в тази тема

spodeli. net/3/story-169534. html

и бързо ще решиш проблема си, фокусирайки се върху нещо по-важно!