Споделена история от В чужбина

Въпрос за пътуване до Южна Корея/Виетнам
Здравейте. Момиче на 21 съм. От много време културата на източно азиатските страни ми е много интересна и имам желание да си направя пътуване, около 10 дни, до Южна Корея и/или Виетнам. Всякаква информация ако някой вече е ходил относно цени, безопасност и други ще ми е полезна. Мисля да пътувам сама. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здрасти, момиче на 21 :)

Ходил съм и в двете държави. Корея ми е любимата страна в Азия. Красива периода и безспорно най-добрите паркове в света. Корейците рядко говорят английски. Ще е трудна комуникацията, но ще се оправиш, всичко е доста уредено и интуитивно. Метро, градски транспорт и междуградски влакове се ползват лесно. Храната им е малко странна за европейския вкус. Ако си вегетарианка, ще срещнеш трудности да се изхранваш. Като цяло е скъпо, специално храната е доста скъпа, нощувки се намират и евтини примерно през airbnb. Препоръчвам ти Сеул и Бусан. Остров Джеджу го хвалят много, но аз там не съм ходил и не мога да ти го препоръчам от първо лице. Идеалната държава за соло пътуващ, безопасна също така. Препоръчвам.

Във Виетнам е доста по-евтино, но и доста по-мърляво и хаотично. В градовете е ужас за пешеходеца, тротоарите ги ползват да си паркират скутерите, пресичането на улица е истинско предизвикателство. Има улични кучета, голяма навалица, не е и толкова безопасно, но местните гледат със страхопочитание на европейците и едва ли ще имаш някакви неприятни случки. Ще се срещнеш трудности с придвижването - на къси разстояние може да ползваш Grab такси. За предпочитане е южната част, Хо Ши Мин Сити, остров Фу Куок; или централната част - Ня Чанг, Да Лат, Да Нанг. Не говорят много английски, особено на север. Евтина и вкусна улична храна, много се яде месо и морски дарове, хигиената не е на много голяма висота.

Определено бих ти препоръчал Корея. Виетнам не е много за сама пътуваща. Аз съм го обиколил целия, но имах приятелка виетнамка и беше лесно, обаче сам не си представях как ще стане в този хаос. Отделно 10 дни са крайно недостатъчни дори само за едната държава. Ако искаш да комбинираш, може да вмъкнеш Хонконг за няколко дни.

Забравих и за времето. Като цяло по време на нашето лято там е дъждовен сезон, по-отчетливо във Виетнам. За Корея мисля, че наша пролет и наша есен са най-подходящи откъм климатични условия.

Това е като цяло. Ако имаш някакви въпроси, задавай смело :)