Споделена история от Здраве

Хапчета за нерви
Здравейте, искам да ви попитам какви хапчета за нерви бихте ми препоръчали, от време на време имам чувство на нереалност, примерно се вгледам в жилищен блок и след това се сещам за него, все едно той е страшен и има нещо в него и започвам да се потя, плаша и т. н., знам, че това изглежда ненормално, но ми се случва, осъзнавам го и гледам да излезна по най-бързия начин от тези лоши мисли, но в крайна сметка тези чувства на нереалност в много случай ме депресират и ме карат да се чувствам зле, не мога да се съсредоточа, мисля само лоши неща, бях чел, че това се нарича дереализация, не мисля, че съм луд, когато не ме обхванат тези мисли съм си напълно нормален човек, но мисля да започна да пия хапчета...

Коментари

1.   Няма такова понятие "хапчета за нерви".
Прилича на някакъв вид фобия или психоза.
А да не би да прекаляваш с алкохола или да употребяваш дрога?

2.   Психиатър.

3.   Не искам да се тровите. Пробвайте с повече позитивни мисли и емоции да го излекувате. От вас зависи! Всеки е имал нещо, бъдете по-смел и се опитайте да го преборите естествено. И аз имах паника и страх от обществени места с хора, вече не ми пука. Предизвиках се като цяло лято се пусках по тълпи от хора и ходих на известни заведения, които бяха препълени. Преси започвах да треперя от многото хора, в период 2 години и нещо, но от почти 3 години го нямам вече, преодолях го. Трябва да сте повече непукист и да правите повече неща, което ви харесват и най-вече да ке разсейвате от лоши мисли :)

4.   Начини да освободиш кортизола от тялото си трябва да намериш и да повиши серотонин, а не хапчета.
Студените душове действат много добре за освобождаване от кортизол, вътре е бос по земя/трева- пръстта извлича негативна енергия, нали знаеш? !
Спорт също, движение въобще, скачане на батут или дори на едно място без батут.

5.   Ако почнеш да пиеш хапчета, тогава наистина ще луднеш! Защо не спреш и не се замислиш, че вероятно интуицията ти е подсказала, че на някои места и в някои сгради-енергията реално е зловеща.

6.   Абе хора, що за съвети - да не пиел хапчета. В някои случаи хапчетата, а и инжекции са напълно необходими и от жизнена важност. Имам познати, които ако не пият хапчета стават опасни за себе си и околните и крещят по улиците и си говорят сами, и никой начин за повишаване на серотонина не им помага. А са млади, здрави, спортуващи и хранещи се здравословно хора, но са психичноболни! На мен успокоителни са ми спасявали живота при паник атаки, алкохолна абстиненция и подобни състояния свързани с нервната система, но има хора, които са много по-зле от мен. Не всичко е начин на живот. Добре, че има лекарства! За състоянието на автора не мога да дам мнение, най-добре отиди на психиатър и сподели с него симптомите си. Не отлагай.

7.   От автора, алкохол употребявам, но в нормални количества, дрога никога не съм имал, в момента съм на 25 и тези състояния ги имам поне от 10 години, но се опитвам когато съм така, да не го показвам, и другото, което е, смятам, че ми липсва увереност в себе си и за това така става, все едно имам страх от тези неща и те затова се появяват в различни ситуации..

8.   Пак от автора до номер 1, симптомите най-много ми се доближават до психоза от това, което прочетох в интернет

9.   Подкрепям напълно н6. Тия приказки за разходките и спорта как ще ти помогнат са тотални клишета. Могат да важат при човек с краткотрайно неразположение, но при тежки случаи на депресивни състояния, са абсолютно безполезни. Аз лично след една такава разходка, най-често сам разбира се, се чувствам още по-пребит и смазан. От 3 години се боря с много тежки проблеми и с малки изключения, губя битката. Засега. Дано ти се измъкнеш.

10.   Креатин и бор (борон) ми помагат на мен за самочувствие и и срещу депресивни мисли.

11.   Не подкрепям коментар 6. Няма химия, която лекува нервната система. В посочените примери не припознавам автора.
Авторе, търси алтернативни начини да се чувстваш добре, но трябва сам да се справиш с това. Успех!