Споделена история от В чужбина

Описание на чужбинските Ганьовци
Абе вярно си е, че като цяло сме Ганьовци, повечето хора у нас мислят за далавери и по-важно е кого познаваш от колкото какво можеш. Но искам да кажа, че където съм живял по чужбина ми направи впечатление, че също не се живее лесно с някои нации и всяка нация си има свой облик и най-често срещащи се характерни особености.

- Гърците и сърбите - още по-големи Ганьовци и от нас, отговарят на всички клишета за тъпия Балканец и Южно Европеец, ще ти се прави на приятел, а ще иска да те излъже, уж много приятелски настроени, а ще забият острие при първа възможност. С няколко думи нецивилизовани и глупави изкуствени нахилени идиоти. Но пък могат да се радват на живота. Невероятна история, а сегашната им култура е еманация на чалга манталитета.

- Немците, скандинавци, чехи - студени и дистанцирани, едно парче лед има повече емоции, пълни дървета, не знаят как да се забавляват. И англичаните са така, но са по-възпитани поне... но не всички.

- Руснаци и американци - еднакво арогантни и нагли, надути. Руснаците са и студени, американците - изкуствено топли и отворени.

- Словаци - тези хора са с клинична депресия все едно. Дори влюбените двойки и приятелските групи като вървят рядко се усмихват. Лесно се създават приятелства с тях, но да живееш в Словакия е все едно да живееш в психодиспансер, където всеки е или с депресия, или с биполярно разстройство. Което е жалко, защото има много предпоставки да е по-добро място за живеене. И Полша е така, за Беларус да не говорим - там не само не се усмихват, ами са и с тъжни лица.

- Испанци - южните са свестни, северните и мадричаните са агресивни и нагли.

- Италианци - южните са душички, северните са студени като немци, а тези от Рим - двулични.

От всички чужденци, които съм срещал и земи по които съм живял май най-свестни ми се струват румънците, турците и унгарците. Латиносите също са свестни.

Коментари

1.   А не си ли се замислял, че може би такива са хората в твоя кръг на общуване? Ти като си бил на нискоквалифицирана работа, разбира се, че ще се сблъскваш с повече "ганьовци". Имам един познат, който работи в Англия в някакъв склад. Ами той единственото за което говори като се върне е какви прости били българите, които отивали във Великобритания. Какви прости били хората от Източна Европа, как не искали да научат английски. Как хората от Прибалтика само пиели. Как мизерно живеели и какво ли още не. Толкова злоба общо взето към всички чужденци. Ама чудя се няма ли кой да го светне, че може би той самият не е по-различен. Това е същото като в какъв квартал живееш. Разбира се, че ако си в някакъв престъпен квартал в Буенос Айрес, всички хора там ще са бедни и с по-нисък социален статус.

2.   Турците да са свестни? А нашите помаци, които се имат за турци? Те също са тотално зле искат жена за българка, но споделят, че за тях българките са курви, ходят на гурбет в чужбина, с помачките си се раздават, с българките са скръндзави до безобразие.

3.   Вярно е, няма перфектни хора.

4.   Глупости на търкалета. Кога си опознавал/а немец например?

5.   2 нашите не знам, но турците от Турция са свестни. Като хора, не като държавна политика. Ясно ми е, че при първа възможност биха ни анексирали.

6.   1 ами не мисля, че работа в офис е нискоквалифицирана.

7.   Може би ти привличаш такива хора. Аз където и да съм ходила винаги съм срещала мили и дружелюбни хора. Турци, сърби, гърци, французи, македонци всички са били усмихнати и отзивчиви.

8.   Не е чак толкова до народ, а повече до самата прослойка. Ти сам го даде този пример със Северна и Южна Италия. Където живеят по заможни и образовани хора, по-голямо самочувствие имат. Това го има и в различни квартали на един град. В един квартал са образовани, заможни и важни, в друга са сърдечни, топли и отзивчиви. Точно тия дето претендират с образованието и потеклото си са най-големите простаци.

9.   7, към жените всички са любезни, защото искат да ви еб...

10.   Може би, ти си Ганьо.

11.   8 пълни глупости, едни от най-злобните хора са от ниските прослойки. Ще те удавят в капка вода.

12.   Не бях чел по голяма генерализираща глупост, в живота си.

14.   12 ти изобщо не можеш да четеш май.