Споделена история от В чужбина

Студентска бригада в САЩ
Здравейте, аз съм студент 2-и курс и следващото лято искам да отида на студентска бригада в САЩ. Ясно ми е, че трябва да имам определена сума пари преди да замина и за сега съм си избрал Северна или Южна Каролина. Мога да работя като барман, касиер или рецепционист, но четох че българските агенции осигуряват нискоквалифицирани позиции, така че няма да си правя предварителни планове за работата. Нека който е ходил на бригада или живее в САЩ, да ми сподели кои работи си струват най-много от финансова гледна точка и кои щати са по-подходящи за студенти. И въобще днес струва ли си да се ходи на бригада. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не, днес не си струва да се ходи на бригади. През 2001 година ходих на бригада в САЩ, спечелих чисти около 3300 долара, тези пари тогава ми стигнаха да си довърша следването, т. е. стигнаха ми за една година живот без лишения. Но доларът тогава беше 2 лева, левът беше доста по-силен, минималната заплата в България беше около 100 лв, а както разбираш аз разполагах с около 550 лв на месец. А апартаментите бяха по около 15 хиляди долара.

2.   Люти пари от бригада се вадят в... АЛЯСКА, но НЕ къде да е - а като

1) сервитьор в КРАЙБРЕЖЕН или ГОЛЯМ град, това са три опции - Анкоридж, Феърбенкс, Джуно.

2) чистач на риба.

3) с предварително подготвен план, за там където ще отидеш да смениш набързо работата с друга, по-платена.

имай предвид, че програмата е замислена така, че да те пратят в Долно Уйно, където никому не му се ходи, да работиш като линейка за общо ползване - нещо, което от никого не се желае, и накрая да те подмамят да се поразходиш из Щатите, че и парите да им оставиш.

Ако си умно момче - намери адвокати, удължи си визата, поработи до края на удължената виза, създай бизнес контакти, прибери се с парите от удължената виза и ги вложи.

Чисто от бригада - в рибна фабрика или сервитьор в оборотно заведение. в което слизат круизните кораби...

Аз правех И двете.... 100 и нещо от заработка на едното място, 64 заработка от другото и не по-малко от 100 долара бакшиши, но не е за слабохарактерни...

3.   Не съм ходил на бригада, но живея в САЩ от много време. От горните 3 - най-добре е барман, защото ще получаваш допълнителен доход от бакшиши.

Каролините не са най-богатите места в САЩ, а освен това хората там са доста религиозни. Ако можеш да избираш - избери по-северните щати - Масачузетс, Ню Йорк, Вирджиния, Род Айлънд или Мериленд.

Дали си струва да ходиш на бригада? Ако в България можеш да изкараш повече пари за същото време - не си струва. Иначе си струва.

Успех

4.   Ходих на бригада в САЩ 2014 и 2015 в New Hampshire. За мен беше страхотно изживяване и го препоръчвам. Запознахме се с много студенти, пътувахме и беше супер забавно. Първата година се прибрах с около 3700 долара, втората с около 5000 долара. До колкото знам сервитьорите изкарваха доста добри пари, имаше хора които работеха много и си докарваха много добър доход.