Споделена история от В чужбина

Пътувания
Гледам, че доста българи най- вече инфлуенсъри пътуват на места, които са скъпи за един нормален българин.
Например Тайланд, Индонезия.
Толкова ли пари се изкарват с тази работа?
Аз например не мога да си позволя да отида, освен ако не изтегля кредит, а те пътуват често през годината.

Коментари

1.   В раздела има поне 10 теми на последните 2 страници и това е дъвкано 2000 пъти.
Общото е че няма как толкова българи да пътуват да си гледат кефа и всичките да имат тези пари кеш. Също така е факт че доста хора теглят за това кредити, както и логично че това е безотговорно. Дали почивката на чужд гръб или с кредит без значение, въпросът е че е безотговорно. А щом нещо е безотговорно то е такова не само за почивките и за всичко. От там колко човек е полезен на околните като е безотговорен. И от там най-забавното, какво става като има
толкова безотговорни хора и защо е такова обществото ни.

2.   Не е задължително да си инфлуенсър. Вече много хора могат да си го позволят. Моите съседи се спукват да пътуват къде ли не по света, в момента са на почивка в Банкок, зимата винаги ходят на ски в Нагано. Той е мениджър в международна фирма. А като си помислиш само колко много такива фирми има вече в България, всички бизнес сгради и офиси са пълни с хора които получават добри заплати; всички със собствен бизнес, ресторантьори и хотелиери, всички "дребни" търговци (защото
по-лесно крият данъци), адвокати, частни клиники и още много други (разбира се говоря най-вече за София, в провинцията моите наблюдения са че пари имат предимно тези които се занимават с разпространение на наркотици или експлоататори)
Разбира се и споменатите от теб инфлуенсъри. Те получават пари освен от заблудените тинейджъри, които лайкват постовете им, най-вече от спонсори които наистина им дават добри пари за да прокарват сред младите определени продукти или начин на мислене. Тези пътешествия не можем да си ги позволим само бачкаторите, които навремето не сме учили достатъчно поради една или друга причина и сега си стоим с малката заплата защото все пак имаме и някакви морални задръжки да не продаваме наркотици или телата си. Или просто не сме достатъчно пробивни, нито пък имаме имоти които да даваме под наем.

3.   И какво от това като пътуват. Това с какво променя твоя живот?

4.   Продавачка в които и да е столичен мол взима 2000лв заплата. Ако не плаща наем и не пътува с деца преспокойно може да си позволи поне едно такова пътешествие в годината...

5.   Плащаш си на туристическа агенция и отиваш, където решиш.
Ако нямаш деца и имаш спестявания лесно ще можеш да си позволиш една такава почивка без да теглиш кредит.
Някои хора от тези дето си видял може да са на командировка.

6.   Моя приятелка взе кредит за да направи екскурзия до Китай. Това й беше голяма мечта. Аз тогава си мислех че това е пълна глупост, все пак трябваше да го изплаща 5 години. Сега вече съм на друго мнение. Тя така или иначе блъска като вол от рано сутрин до късно вечер, още преди това работеше на две места. Няма кой да помисли за нея ако сама не го направи. А човек трябва и да отпусне малко. До ден днешен емоцията от това пътуване я държи и е щастлива че го е направила. Тези "екзотични" пътешествия са по-ценни именно за хората които по-трудно си ги позволяват и затова мисля че не трябва да се страхуват да ги правят. Това остава за цял живот.

7.   Питай ги, така ще знаеш с точност как стоят нещата.

8.   Изкарват добри пари да. Но не всички.

10.   Инфлуенсърите пътуват безплатно, като реклама на туристически агенции, или туристически дестинации.

11.   Подкрепям 4-ти. Имам приятелка, която работи от 6 години в един магазин за козметика. Стартовата и беше 1700. Сега сигурно доближава 3 бона месечно, а може и да ги е минала, защото им дават бонуси, а тоя магазин по малко от 5000 оборот на ден не прави. Обикаля по света и не и дреме. Последно си взе 10 дена и отиде в Бразилия без да тегли кредити. Просто има висока заплата и пести по 1000 на месец. Не плаща наем, живее си сама, няма високи битови сметки...

12.   Като гледам повечето са цъфнали и вързали като пътуват в чужбина...
Повечето, които пътуват не знаят какво гледат и какво посещават и накрая пак се връщат в България и мизерната панелка.
Повечето, които пътуват го правят за снимките във фейсбук и инстаграм да си чешат болното его и живеят на кредит.
А що се отнася до пътуванията на инфлуенсърите те пътуват безплатно, като са готови на всякакви лъжи да изговарят за даден продукт, място и т. н., за да може обикновения им зяпач да го купи и така фирмата да генерира продажби.
Познавам и доста к$рви, които за една безплатна екскурзия ще направят всичко.

Ж37

13.   Два месеца в Тайланд с все самолетните билети са ти колкото 2 седмици на БГ Черноморие.

14.   До 13. И тези 2 месеца като си в Тайланд, с какво ще си изкарваш хляба? Близки, роднини които имат нужда от теб какво ще правят?
Пак казвам, на най-безотговорните винаги морето им е до колене и все се изненадват, че всички ги избягват и са вдигнали ръце от тях, пък те си мислят че им завиждат.
И ето ти пример с мен, заплата около 10К, нямам време за такива почивки и хората които познавам с приблизителен стандарт или по-висок и те нямат такова време.
Дори да имам време, се сещам за поне 5 вида дейност, които бих свършил преди да отида на такива воаяжи.
Подчинени имам, дето искат през 10 дена аванс, затънали с кредити, защото все безотговорни, все си гледат кефа. Морета, Гърция, чужбина, снимките във Фейсбук, ако не ги познаваш какви жалкари са, ще си кажеш че са минимум от тарикат на горе. И това се плаща рано или късно, нали знаеш.

15.   14, типичният стиснат бг робовладелец. Че и скучен работохолик. Милионите ще си ги носи и на небето.