Споделена история от В чужбина

Чувствам се ужасно сама!
Наскоро се омъжих за човек, който обичам много! Това би трябвало да е най щастливия период в живота ми, но не е. Сега би трябвало да грея от щастие, а само плача и се задушавам. Като подписахме той ме взе при него в държавата в която живее. Обеща че ще ми помогне да си изкарам документи за работа и ще ми помогне да почна някъде работа но какво става? По цял ден стоя в къщи сама. Нямам приятели, нито език знам. Като си дойде от работа, уж изморен, нито целувка само дай да ям, сяда пред телефона на дивана и дори няма какво да си кажем. Когато се опитам да го целуна сякаш му преча, дали е изморен не знам. Няма е комуникацията по между ни. Чувствам се в някаква дупка и порочен кръг от които не мога да изляза. Сякаш съм в някаква депресия, а той се дразни от това че постоянно ми е тъжно и ми се плаче.
А, за секс да не говорим. Никакъв секс не правим. Ако правим секс той свързва изключително бързо. Не знам какво да правя.

Коментари

1.   Стръвта вкусна, ама куката боде хрилете.

2.   Къде сте?
Пробвали да понаучиш малко език, да добиеш представа за местната култура дори и четейки в Интернет?
Иначе няма да ти е лесно в чужда страна без език и без разбирането на живота там...

3.   Тази тема я пускаш за втори път. Ти си била в Англия, отиваш при него в Германия.
Там ти казахме вариантите.
Включително о ти коментирах ако искаш да останеш все пак, че лесно можеш и сама да си вземеш идентификажионният номер с адресна та регистрация.
Защо не можеш да се отлепиш от този паразит? ! Проблемът е в теб, ти имаш нужда от това... Защо? !
Нормален човек, с нормални защитни реалции- ще избяга без да се замисли!

5.   Обърни се към Бога, повярвай в Него от цялата си душа и сърце и се въцъркови в Православната църква!

Защо в нея?

Защото само тя единствена е наследница на древната апостолска църква и преподава вярно Божието слово, и води хората към спасение.

Ако в момента наблизо до теб няма православни храмове - то потърси православни сайтове в интернет и чети от тях:
ето няколко: Бъди верен, Православието com, сайта на Ловчанската епархия, Добротолюбие, Православен храм, Православен свят.

Тогава ще имаш мир в душата си и няма да се тормозиш толкова от лошото отношение на мъжа си.

От практическа гледна точка - вземи да се занимаваш с нещо, да изучаваш, да разработваш - примерно запиши се на курсове по уеб дизайн, графичен дизайн или нещо подобно, което ти е интересно.

Говори и с мъжа си сериозно, когато е по-свободен и му кажи тези неща и поискай от него да ти съдейства!

6.   Сватбата се вдигна без да сте живели заедно ли?
Каква беше връзката ви преди брака и колко дълго продължи?
Има ли промяна в отношението му към вас или си е било такова?

7.   5, Престани бе! Престани! Стига си натриса култа под всяка тема. Писна ми да ти чета глупостите под всеки пост.. Автора говори за едно нещо, иска съвет за конкретната ситуация, ти почваш да му обясняваш как трябвало вцърковил в православната църква, защо о в нея и не знам си какви други глупости, точно като един сектант. Като някакъв робот си, промит мозък, знаеш си едно и имам чувството, че изобщо не вдяваш какво ти говорят. Вярвай си в каквото искаш, но престани да си натрисаш вярата като някаква секта на хората!

8.   Аз като ти казах да си търсиш мъж с брутална физика, татуси, турска брада и лош поглед ти не ме послуша и сега страдаш. Но нищо, все още можеш да си тръгнеш. Тук б България е пълно с истински мъже, които ще те носят на ръце и ще те обичат.

9.   Не мога да го напусна защото съм от семейството на етническа строго религиозни етнически турци. Ако направя тази крачка губя семейство си. Той беше различен и се влюбих в него, но нещата коренно се промениха. Болно ми е, много ми е болно чувствам се сама, ужасно сама и постоянно ми се плаче. Искам да стоя в една тъмна стая и постоянно да спя да не чувствам нищо. Семейство ми не ме разбира, да бъда търпелива щял да се промени, а аз съм призрак като предмет в къщи.

10.   Ех, майка му стара като започнат някои с "чужбина". Абе спокойно, няма да ти откраднем държавата нито ще дойдем да те открием - пробвай да кажеш конкретно коя е. Да не е Турция и да те е срам? Масово пишат "живея в чужбина" сякаш е много опасно да се каже къде. После чака съвети.

11.   Няма какво да кажа.
Поредния пример какви мъже си избират умните жени

12.   Как ще почнеш работа ако не знаеш езика?
Запиши си на курсове за учене на местния език и сядай здраво да го учиш, щом човека те издържа. Така ще си намериш и приятели и няма да си самотна.

13.   За Германия ли говорим?
Какъв рев? Защо?
Вместо да ревеш сядаш да учиш език. Учители колкото искаш, онлайн обучение също.
Вариант регистрация в бюрото по труда и от там БЕЗПЛАТЕН курс, зависи къде си, може и веднага да започнеш, но може и да чакаш.
Трябва действие и адекватно поведение, а не реванш.
И какви документи, ще ти извади, след адресната регистрация ИД номера идва до дни буквално. Съпругът ми замина и на следващия ден започна работа с договор, паралелно беше адресната регистрация и всичко останало.
Не разбирам млади хора, знаеш, какво ти предстои след месец, два сякаш и преди да отидеш учиш яко.

14.   Ако е чужденец сложно. Би трябвало това да го беше помислила преди да подпишеш с него. Ако си държава от ЕС, можеше да почнеш работа само с българската лична карта. Иначе българите в чужбина сме самотници. Аз и жена ми също живеем чужбина и нямаме приятели това. Ако не работим сигурно ще полудеем. Често пътуваме някъде, малко да изчезнем от сивото ежедневие. Имаме детенце, горе долу покрай това се върти животът ни. Кажи повече за това, за коя държава иде реч и какъв е въпросния чужденец, за да можем да ти дадем адекватен съвет.

15.   Авторке (9) "строго етнически турци" в България НЯМА!!!
А точно пък турска фамилия няма да те остави сама в такава ситуация, до сега да са отишли да те приберат...
Иначе точно пък защото си туркиня става още по-лесно за теб.
Ако отидеш в три турски кебапа да попиташ за работа за чистене, в единият ще те вземат най-малкото временно, за да ти помогнат докато се ориентираш. И ако наистина си туркиня, го ЗНАЕШ!
Тогава проблемът ти е друг.
Не знам дали си в депресия, която никак не е за подценяване или тотално те е лишил този твой мъж от възможност въобще да излизаш и си търсиш и сама работа... Дали ти изцяло разчиташ на него дори за глътката въздух, но от теб зависи да се размърдаш.
Дори водата като е затлачена- жабясва, вмирисва се.
Излез и обиколи кебапите наоколо, остави им телефон, предложи си услугите за чистене.
И започни да учиш езика.

16.   В този сайт масово се оплакват жени от мъжете си. Жена съм, ще се пробвам да съм полезна: (1) мъжа се гледа и избира преди брака (2) след брака, това как вървят нещата зависи на 90% от жената. Ако е достатъчно хитра (в добрия смисъл), ще знае как да “върти” мъжа, да го мотивира и побутва по един много женствен начин. С мъж на въпреки нищо не се постига! С мекия брус обаче, всичко може. Трябва да се научиш да му вадиш душата с памук. Така и ти доволна, и той! Конкретно в твоята ситуация: добре дошла в света на възрастните, където никой не ти е длъжен. Ти си му жена, а не дете, че да му увисваш на врата като воденичен камък. Какво бих направила на твое място: веднага се захващам с действия- уча език, чета, образовам се, грижа се за дома и къщата. Като усети мъжа ти създадения уют от една поддържана жена, която и инвестира в себе си като учи език и/или занаят, няма как да не го оцени и той и ще видиш как цялостното му отношение към теб ще стане по-добро.

17.   Продала си се, сега вече си никоя и си нечия вещ.
Това е то жената.
Всяка за различна цена.
Някой 2 цента, други 20 евро, трети 200 евро на час.

18.   Излизай на разходка, учи нещо. Онлайн курс, сигурно има някакви български общности. Може и дете да родиш.
Чети книги.

19.   16 А, за секса как да стане работата, трябва ли да се буташ на мъж, който не те поглежда? Защо не се замислят мъжете, че те като не искат, жената може да има желание?

20.   Сигурно много ще кажат, че коментар 16 е писан от мъж и подобните глупости. За тези, които няма да го кажат и са жени, им казвам да си го принтират и да го научат на изуст, а после да го следват.

21.   Коментар 16, много назданичаво мислене тип "руската школа". Един човек ако не те уважава, цени и обича ако искаш стани мис свят и квантов физик и пак едва ли ще има голяма разлика. Малко криви разбирания имате за отношенията между хората. Говоря от лични наблюдения с мои познати, дреме му на мъжа колко езици знаеш и колко занаята владееш. Това, което описваш е супер, но да го правиш за личностно развитие, не да си оправяш брака.

22.   Мога да подкрепя някои коментари. И аз съм туркиня, но знам да отстоявам моето. И аз незнаех език, както мъжа ми не искаше да работя, ама отидох и си намерих такава. И езика почнах да уча и даже на училище ходих. Твоето е просто страх, мързел и нерешителност. Религията няма нищо общо с това. Манталитета ни е робски. Или си мълчи и се разбирай с роднините, или тропни с крак, направи нещо с живота си, поеми отговорност! Щом можеш да пишеш тука, почни да гледаш видеота в ютуб, учи езика, инсталирай си Apps за учене на език. Ходи до магазина, чети всичко и се опитвай да говориш с хората и се запиши на курс! Почти навсякъде говорят на турски. Всичко опира до тебе!

23.   Склонна съм да вярвам на авторката. Имам познато семейство от т. н етническа група. Жената трябва да ходи завита, да се моли по пет пъти на ден и да иска разрешение от мъжа си да излиза. А, горката женица една такава окаяна и е страх да каже една дума. Има и хора, и хора но ако са строго религиозни даже го има все още уреждане на браг. Мисля че и прочетох предишна тема семейството й е оженило.
Не знам какъв съвет да дам. Лесно е ние да коментираме но ако жената няма избор къде да отиде ще търпи. Как много жени търпят и побой, само защото са зависими от мъжете и накрая ставаш поредната новина в емисията. Повярвайте в тези етнически групи турци, помаци, цигани все още го има тези неща.

24.   За Нидерландия става дума

25.   Ми намери си българи приятели. Потърси по Фейсбук групите.. После се хвани да учиш език. Ти изобщо ли не се замисли преди да тръгнеш че живота не е само с един и същ човек. Един език там на място се учи за 1 година, на ниво оцеляване, ако ще и китайски да е.
Ти тряба да се връщаш в вкъщи и да се радваш да го видиш този човек, а не да го задушават с депресията си.