Споделена история от В чужбина

Искам да се махна от България..
Здравейте ще ви разкажа моята история.. тя не е точно история, по скоро мнение..
Искам да се махна от тази ужасна страна България... родина ми е, но знам, че все пак махна ли се никога няма да искам да се върна..

Аз попринцип съм позитивен човек, по улицата винаги вървя весело, ако има нещо винаги помагам, веднъж една баба с алцхаймер се беше загубила и не помнеше къде живее, но по някакви спомени се сети и се оказа, че е лъвов мост.. качих я на такси, оставих пари да я закарат.. надявам се да се е оправила..

Отклоних се.. та аз съм младо момиче на 18 години.. и действителноста в Блъгария все повече ме плаши.. Хората са гладни, много хора нямат работа и съответно пари.. а много от тези хора живеят под наем, и плащат кредити.. много от тези хора нямат осигоровки, много хора взимат заплата 700лв, но ги осигоряват на 300 например или работят 8 часа, а ги осигоряват за 4.. Много от тези, хора няма да имат стаж за пенсия, много от тези хора няма да доживеят до пенсия... Лекарствата, храните, дрехите, горивата всичко поскъпва.. При минимална заплата 270лв.. може ли горивото да е почти 3лв. литъра.. Как да живея тук... страх ме е, че няма закони или поне не се спазват.. срещу голяма сума от пари, хора оттеглят обвиненията на убийците на ДЕЦАТА им.. Какво е това..

Онзи ден станах свидетел на случка бях с един приятел и се случи така, че се сби с още 3ма.. те бяха 3ма и го биеха, ритаха... а аз изтичах на едно кръстовище и помолих някой от спретиле коли да помогне (в повечето имаше мъжаги по 120 килограма.. ), да ги разделят, но те изчакаха зеления сигнал и потеглиха сякаш нищо не се случваше.. КАК МОЖЕ ДА ИМА ТАКИВА ХОРА.. За щастие освен натъртвания нищо сериозно нямаше, но тези както бяха 3ма, момчето можеше да умре пред очите им, а никой нищо не направи. КАКВО ВИ СТАВА БЕ ХОРА... каква е тази пълна апатия, която имате към случващото се в тази страна.. кой така ви омота, че на нищо не обръщате внимание.. Как може да сте толкова безразлични.. нямам думи... Почувствах се найстина предадена.. хора от твоята кръв да не реагират изобщо. Не мислех, че има толкова жестоки хора.. Не искам да живея тук, и някой ден макар и да остана ще знам, че това е последното, което ми е оставало и съм направила всичко по-силите си да не бъда тук, но не съм успяла.. Както Гърците казваха : Тиха, да не събудим българите :))) Дано някой да се замисли..

Коментари

101-141 от 141

118.   Аз съм по-малък вас, може би не разбирам нищо, но Вие проваляте и нашето бъдеще!!! Дано само връстниците ми не са такива мишки които се крият по най-различни дупки по света вместо да поправят тази малка а в същото време невероятно красива държава...

120.   Както се казва: Трудно е да заобичаш работата си, след като ненавиждаш заплатата!
117 това е много вярно! Факт е, че заплатата зависи и от това какви са ти уменията, но понякога се възмущавам от българските работодатели. Искат да ти плащат възможно най-малко, а трябва да работиш като роб... Ето това и до сега не можах да разбера, защо е така в нашата мила родина. По принцип аз обикалям по света, всеки път в различна държава и определено сме назад в това отношение. Не искам да говоря само негативи за нашата държава, преполагам че ако емигрирам ще ми липсват някои неща тук, но това ще са главно близките ми хора, нищо друго.... С приятеля ми обмисляме след време той като се завърши образованието си, а аз добия нова квалификация да пробваме в друга държава да живеем с по-висок стандат, защото всеки път като се върнем тук от държава, в която стандарта е много по-висок, тук се усеща едно такова чувство, че живееш в мизерия.... Не съм сигурна дали ще ми е по-добре в чужбина, но нищо не пречи човек да пробва и да реши къде се чувства най-добре. Успех на всички!

121.   Заминах за Англия преди година.
Първо в Ливърпуул, та после в Лондон.
Бях скептично насъроен към тази страна, тъй като, когато си бях в бг, през ушите ми минаваха какви ли не изказвания и коментари от приятели близки, които са били там.
Но, ето ме тук в Лондон, вече от няколко месеца.
Уверявам ви, че единственото тъпо нещо на Англия е климата.
Харесва ми всичко тук!
Внимателното отношение, даже когато аз бутна без да искам някого, той се обръща и се извинява.
Поздравяват ме навсякаде, дори и да не се познаваме.
Дори старите хора тук се разкарват със смартфони, знаят какво е Фейсбук, Туитър.. готини.
Харесва ми колко по- достъпни са марковите дрехи тук.
Когато завържа разговор англичаните, отначало не се трогват мн, като разберат, че съм от България, но ми дават шанс да се опознаем.
Разбира се едва ли така ще стоят нещата за един типичен българин, без култура, без език, без добра квалификация и т. н.
Ако не говорите езика по добре си стойте в България, защото иначе, чужденците ще се сърдят.
Няма да ви искат, както българите не искаме в държавата си бежанци.

122.   Аз се махнах от България, и съжелявам. Тук е още по-зле. Самотата, хората те приемат като различен.. Доста депресии можеш да си нанесеш в първите години в чужбина.. Но да наистина няма бъдеще в България. Явно българите просто нямаме късмет да се родим така. Не съжелявам, че съм българин, обичам си Родината, но мразя държавата. Може да чуете няколко песни, които добре описват обстановката.
Слави Трифонов - Нема такава държава
Атила - Но как
Атила - Гост

125.   хора сега ще ви дам 20 причини да живеете в България
1. обичам родината си
2. обичам валутата ми да е по-скъпа от японската йена и китайския юан
3. обичам в европейския съюз да имам своя валута
4. обичам да ми е топло почти цялата година
5. харесва ми в световната федерация по кея да има мой сънародник, по-силен от почти всички, макар и да се бие за русия
6. харесва ми колко лесно е да стана политик
7. харесвам всяка седмица някой да печели по 20 00 лева от лотария България
8. харесвам българските сериали от 21-ви век а и от преди това
9. харесва ми че не живея в държава, която е извършвала престъпления срещу човечеството, като например САЩ, германия, франция, Великобритания, Испания, Турция и Португалия
10. харесва ми че в държавата ми няма гражданска война
11. харесва ми че тук не идват терористи от Ислямска Държава
12. харесва ми че нашите спортисти са от най-добрите
13. харесва ми че вече няма комунизъм който да ми забранява почти всичко
14. харесва ми държавата ми да има море
15. харесва ми че няма опасни хищници като в Африка
16. обичам хубавата природа
17. чувствам се добре че държавата ми никога не е поробвала и притискала друг народ
18. харесва ми че в държавата ми няма горещи и неплодородни пустини
19. искам да остана при семейството си
20. най-добре разбирам българския език

след време ще публикувам още причини но сега прочетете и опознайте тези

127.   Никога не е късно човек да се разкара от тази идиотщина която се шири тук в България и ако трябва да изброявам причини ще бъдат 200 не 20 и ще бъдат смислени а не от сорта на обичам природата в България или кефя се на слънцето ;д

128.   Аз скоро ще се прибирам за един месец, но не смятам да си остана да живея извън България, не че ми пречи да се върна за трайно но.. абе по добре някъде в чужбина :) ж. 26

132.   А простотията, простотията, агресията, къде ги забравихте-посевместна-не можеш да избягаш-колкото по-прост толкова по-добре-няма отърване:(

133.   За съжаление и аз се подведох и напуснах България с идеята, че в чужбина всичко е прекрасно. Само едно ще ви кажа - проучвайте всичко до най-малкия детайл преди да заминете! Не гледайте само това, че заплатите им са по-високи. Има си причина за това - разходите и данъците са УБИЙСТВЕНИ. Пример - в държавата, в която съм, наем на един апартамент е 1200-1300 евро. Включете към това данъци, храна, транспорт, не дай си Боже да пушите или да имате кола и ето ви ги минимум 2000 евро разходи на месец. А иначе, повечето българи като чуят заплата 2000 евро, си мислят, че това е нещо уникално. Да, ама не, това ти стига само да си покриеш разходите тук. Така че не приемайте всичко за чиста монета. Ако си мислите, че в чужбина парите валят и ще ви е по-лесно от България, елате и се убедете сами.

134.   Ето няколко причини, за да останеш в България:
1. Измислиха имитационното сирене.
2. Навсякъде е пълно с мутри, които извършват престъпление срещу човечеството.
3. Пенсията е най-ниската в ЕС.
4. Заплатата е най-ниската в ЕС.
5. Няма улично осветление.
6. Никой не зачита пешеходните пътеки, освен пешеходците.
7. Шофьорите в градския транспорт са мега нагли.
8. Шофьорите на фирмите Юниън Ивкони и Етап Адрес и те са много нагли.
9. Има 247 депутата.
И т. н. Мога да продължавам до утре...

135.   Знам, че съм позакъснял с отговора и може никой да не го види, или изобщо да не го одобрят, но ще си направя труда на напиша нещо. Вече няма решителни и смели хора, не само в България, но и в цяла Европа, за това и се затриваме. Някога животът е бил наистина трагичен. Имало е чума, кралете и царете са били истински крадци, имало е войни и хората не са мрънкали толкова. Това е Средновековието, тогава пак не е имало решителност и следоватерно, не е имало промяна. После идва новото време и на хората им писва. Идва решителността. Във Франция хората правят революция, защото тогава държавата НАИСТИНА не им позвалявала да живеят нормално. Не са бягали по чужбините. В България пък хората са били 100 пъти по-смели. Имало е турчиша, което колели, бесили, палели, данъците били един или двама сина, ако не и домът ти. Но хората не са мрънкали и не са бягали по чужбина, както днешните пикльовци. Хващали са патлаците и пушкалата и са стреляли турчищата. Сега няма колене и бесене, а ако има е 1 на 500 000 души. Боклуците са в парламента и стоят невъоръжени. Какво пречи да идем там и на ги изколим??? Добре, че всички българи от турското робство са мъртви, защото ако видят какви пикльовци сме станали щяха да направят езерце от рев. Същото важи и за цяла Европа.

138.   Интересно ми е след 4 години авторката дали е в чужбина и как се чувства?

Аз като човек бил в доста европейски държави, следящ новините не само в Европа, но и САЩ не мога да разбера едно: Защо си мислите, че само в България се случва нещо си?

Живея в чужбина и нямате представа какви новини и истории съм чела? За изверги тормозили детето си и социалните не са направили нищо. Детето умира на 3 години...
За деца на бизнесмени блъснали хора и им дават няколко месеца в затвор, малки глоби и отнемане на книжка за 2-3 години...
Майка караща пияна и блъснала човек, той ослепява, а тя е била хващана 2 пъти да кара пила...
И още и още... Защо, по дяволите, толкова много принизявате себе си като народ след като не се осведомявате повечето за другите държави? Защо смятате, че ние сме толкова по- откачени, глупави и корумпирани като държава? Имате ли представа в чужбина колко милиони се укриват на година, плащат на добри адвокати и се измъкват...

А знаете ли какво съм видяла аз- българите в чужбина могат да са в пъти по-злобни от българите в България... Никой не се радва на успехите на другия, не се старае да помогне, да благодари... Само гледа какво ти имаш, а той няма... Но не мисли колко много ти си пожертвал и си работил, пестиш...

Чужбина, мили хора, не се изчерпа в по-достъпни маркови дрехи, храна от 1 паунд, евро, долар...

139.   България, като страна е красива или по-скоро беше... Колкото повече време изминава(с бързи темпове) страната и държавата най-вече върви, все по-надолу! Относно другите държави, в никакъв случай не твърдя, че там няма корупция или престъпления, разбира се, че няма такова място на Земята където всичко е перфектно, НО едно ГОЛЯМО НО... България просто няма равен!!! Пошлост, простотия, завист, злоба, убиване на мечти, надежди, амбиции, мутри с огромни замъци, бедност на народа, увеличаване на възрастта за пенсиониране, ниски пенсии и заплати, дори и за завършилите медицина, право и други много тежки специалности, липса на осъвременяване в образование, наука, абсолютна липса и на каквато и да било икономика, инфраструктура, неспазване на закони, огромен процент на неграмотност и липса на образование, морални ценности и отговорност на народа... и най- голямата беда, че НИЩО НЕ СЕ ПРОМЕНЯ!!! ЕДИНСТВЕНОТО, КОЕТО СЕ ПРОМЕНЯ Е ОЩЕ ПОВЕЧЕ ДА СЕ ЗАДЪЛБОЧАВА ТАЗИ "КРИЗА"!!! В България, дори за най-малкото... Искаш да си купиш нещо по скъпо и качествено, независимо храна, дрехи, обувки, някакъв домакински уред, жилище, ако щеш (с банков кредит разбира се, защото не ни остава друг начин, тъй като сме принудени)... и какво се оказва... ЧЕ„ ДОРИ ДА УСПЕЕШ ДА СИ ГИ КУПИШ ТЕ СА НЕКАЧЕСТВЕНИ!!! ЖИВОТА НИ ТУК Е, ВСЕ ЕДНО ДА ЖИВЕЕШ ЖИВОТ ВТОРА РЪКА, А ЕДНОВРЕМЕННО С ТОВА ЗА ДА ГО ПОСТИГНЕШ ТРЯБВА ДА СИ ПРОЛЕЕШ КРЪВТА И ПОТТА ЗА ДА ПОЛУЧИШ ЕДНИ БОКЛУЦИ!!!
Така, че моите уважения и съжаления към хората, които все още се надяват(надеждата умира последна), че тук може да получите хубав живот. Нямам търпение да се махна от тази държава и никога повече да не се върна!
Ж. 23.

140.   До номер 139
Липсвала икономика, народа бил завистлив, алчен, всичко било некачествено, нямало образование и куп други простотии, които прочетох в този безумен коментар. Народа ни може и да е такъв, но това се среща навсякъде. Няма Западна Европа, Америка, Япония или Южна Корея, това си е световния манталитет. Ако нямаше икономика нямаще да има България. Виж африкански държави със слаба икономика и не ми се оправдавай с шибания Европейски съюз. Образованието е на ниво. И най-тъпото, което каза, че всичко било некачествено. Че то в целия свят е така. В социална Европа тъхчат храните с много повече боклуци, целта не е такива като теб да мрънкат, а да държат по-дълго. И там са по-богати държави и слагат повече. Стоките както тук така и там са некачествени китайски. Да не мислиш, че там един Самсунг е произведен в Корея или Епъл в САЩ? Не, в Китай е, следователно не струва. Точно заради мрънкалници като теб, които не работят за промяната, а говорят само лошото България запада.

141.   Корупция има навсякъде по Света. Не гледайте само на Запад - има много други държави - в Азия, в Африка. Има и държави като Украйна, Молдова. Знаете ли там за каква корупция става дума? А за какви заплати и пенсии? А цените в магазините? За възрастта за пенсиониране - на Запад стига 70, скоро ще се изравни навсякъде в ЕС, така че това е глупост. Пенсиите са ниски, факт. Реализацията навсякъде е трудна, виж % безработица в богатите страни, ще се изненадаш.
Иди във Великобритания и Скандинавието и виж храната - аз лично съм давала луди пари за българска храна в европейските магазини, за да ми е вкусно. В Германия са по-качествени храните, стават за ядене.

Не правете грешката да плюете по страната си. Ако не ви харесва - напускайте я, но никога недейте с лошо - признак на лошо възпитание и простотия е.

Била съм в доста азиатски държави - след това осъзнах колко много се радвам, че живея в Европа - било то и в най-бедната държава в ЕС. Разширете мирогледа си. Да, понякога в България е трудно, но просто трябва повече да се стараете. Знам 3 езика, учила съм здраво и в училище, и в университета, като съм го правила за себе си. С правопис като на горепишещата няма да преуспеете. За да получиш, трябва да дадеш.

142.   Заминавай, защото хората там размитат за тебе, особено в Англия. Сега през Март, ще започнат да изхвърлят всички източноевропейци обратно за техните държави. Тази година във Франция, Холандия и Италия със сигурност ще имат рферендум за излизането на тези държави от ЕС и всички имигранти ще бъдат изритани от там. А и на ЕВРОСЪЮЗА вече му се вижда края.

143.   "Отклоних се.. та аз съм младо момиче на 18 години"

Ами не се откланяй. Това не ти е пряка реч. Имаш време решиш, какво да напишеш, да го редактираш и тогава да натиснеш "ДОбави". Прав ти път, към чужбината.

144.   Хората правят държавата! Всички които са некадърни, си мислят че тя е в оснвата на всичките им проблеми. Ако наистина е така, вместо да бягате от нея, защо не останете и всички да запретнем ръкавите и да я оправиме заедно. Дошло ми е до гуша да гледам разни слабо-характерни мрънкалници, които само се опакват и търсят вината във всички други, но никога в себе си. Мислят си че като отидат в друга държава(която местните, с общи дългогодишни усилия са успели да изградят) всичките и проблеми ще изчезнат и тм ги чака щастие и благоденствие. ДА... АМА НЕ Е ТАКА! Това което ще получите там, заедно с малко повечето пари, е презрение и унижение. Ако сте пердета и можете да го преглътнете това, стойте си там и се наслаждавайте на живота, заедно с остналите си съквартиранти.

145.   № 144 е дал много правилен коментар.
Човек не може да избяга от себе си, където и да отиде носи духа, характера със себе си, и да, много хора си мислят, че като отидат в чужбина, ще решат всичките си проблеми, не, не е така. Там получаваш едно, но ти се взема друго. Никъде няма пълно щастие

146.   Вашия проблем е в социалистическия начин на мислене.
Просто всеки човек е отговорен за себе си и не трябва да очаква някой друг да се грижи за него.
Поради продължителното облъчване на социалистическите идеи в България има много хора които са нещастни защото дори на зряла възраст очакват че някой трябва да поеме грижа за тях.
Те са в тежест и на останалите които от добросърце им обръщат вниманиеи после са чустват прецакани да обслужват търтеи/паразити.
Ако искате, се махнете от България. Там никой няма да Ви познава и ще можете да започнете на чисто. Но ако очаквате някой да започне да се грижи за вас ще се почуствате прецакани.
За смелия целия свят е родина. Тъй както за рибата е водата.
От Португалия.
Това е бедна страна, но аз не съм от тях...

147.   Вярно е че по-старото поколение има социалистическо мислене, но това е така защото те са израснали и живяли през времето на този строй. Те гледат с носталгия за това безвъзвратно загубено време, когато най- важното задължение на Народна Република България беше, да осигури работа и сигурност на всички хора. Тогава важен беше обикновенният човек, той беше номер едно приоритет на държавата. Тогавашната система нямаше нищо общо с днешната изгъзица на демокрация, която се грижи само за една шепа мошенници и хора късметлии, които са успяли да се добарат до кокала. При капитализма е, всеки да се спасява кой както може - и помощ от никъде. Първата мисъл на сегашните политици е, как да преебат обикновенните хора - народа, и да го ограбят.
Ето за това се гледа с носталгия на онова време.

153.   На 51г. съм. Навремето по соца някакъв некад. доктор ме вкара в казармата. Не че съм бил против казармата. Но съм бил болен по рождение с 2платна на аортната клапа вместо с 3.. Каза имаш шум на сърц. клякай, ставай 20 пъти. Шумът изчезва, че ще го израстеш.. Годен си. влизай! В същото имах познат. Леля му работеше в черв. кръст. Прави, струва оправи го някак си да не служи. Още тогава си рекох от това държава не става. Връзкари, корупция, рушвети, наши, ваши и нови алчни богаташи, затова като влезеш в магазина, цената ще те плаши. Имам 30г. стаж. Работих в чужбина, върнах се защото разбрах, че нещо не е наред със здравето ми. Оказа се, че не мога да израста дефектната клапа. Разбрах, че е дефектна едва на 46г. Приеха ме по спешност, аортата се разширила. Щях да умра но ме спасиха. После ме изкараха здрав. Върви да работиш. Работех като охрана 10г. в Лидл. Окрадаха милиони, взеха кредити милиарди. Досвидя и се на тая държава дет блъсках 30г. болен, да ми отпусне допълн. инв пенсия от 200лв., защото жена ми е с трансплантация на бъбрек. Нейните бъбр. не работят. Имам син на 16г. Само аз съм с право на работа. Как да я обичам тая България като е мащеха за много работещи хора, а е майка хранилница за много хрантутници. Дето са големи патриоти. А защо са патриоти, ами защото много от тях само са вземали, а нищо не са давали. Нека Бог да ме накаже, ако греша. Може би греша и затова ме е наказал да тегля. Иде ми пак да напусна България, ама след тази операция. Не знам. Отчаен съм. Не знам какъв път да хвана. Чувствам се омерзен и отвратен. Не искам да работя повече в(за)България. Мразя я.

156.   Ще добавя и едно мнение за личните лекари (джипитата)

Ситуацията там е следната. Има такива дето абсолютно нищо не работят, но понеже са на държавна хранилка взимат от всеки записан при тях някаква сума добавена към заплатата.

Общо взето имах едно джипи в гр. Банкя дето си взимаше няколко хиляди лева заплата. Не бях стъпвал при нея около 7-8 години. Накрая като отидох ми каза нещо от рода: "ооффф ти ли си... "

Искат пари за медицински бележки и тем подобни.
Здравната система се точи и произвежда смърт.

159.   Това тук е някакво сборище на комплексари. Като отидете в някоя просперираща страна, ще откриете че там също има комплексари като Вас. Ако имате щастието да се докоснете до успешни хора ще забележите че те не очакват от никого нищо. Те поемат своя живот в свои ръце и си взаимодействат с хора които са поели своя живот в свои ръце и сами носят отговорност за себе си.

Каква наглост да очакваш другите да оправят твоите проблеми.

160.   И аз искам, или поне от София, но не знам къде. В България само София сякаш съществува, в другите места нищо не се случва. Като цяло българите масово са нагли и злобни, само с близките си приятели са добри и затова успяват само връзкарите, освен ако не си ИТ.

161.   33 дена чакаш да спиране на банкова карта

Отравят ме във всеки смисъл, освен че съм информирал органите за обгазяване което става всеки ден в моята сграда и съм подложен на истински терор, искам да поясня че това не е безучастие на официалните органи, същите които информирах за това и след констатиране, не само това но след особено тежък паралелен тормоз при който съм подложен на постоянно изнасилване чрез скрити (без показан номер - 27. 04. 2021) обаждания от самите ченгета, на които съм изтормозен да се жалвам насила (нямайки реален друг какъвто и да е избор поради натрапчивите обстоятелства или хора участници в самите подставяния на които трябва насила да се подлагам само заради обикновените рутинни ежедневни дейности нужни за извършване, н. п. от комунални услуги до институционални документаций) посредством пошли схеми само за да бъда държан за доене: освен сумарно неимоверно огромния брой банково вмъкнати за изнудване да ходя постоянно като гламав от клон или от районно до районно постоянно, дори днес се поставих като разумен от свестен направил каквото са искали от банката в която отидох и след безуспешната дискусия за пореден път накрая пожелах да закрия всичко и ми се отговори да чакам 33 дена - отнесоха се като че се върти фалшификация и напълно като с/у ненормален от небето паднал да чакам, за 2 месеца ще ми затварят - че нищо не съм дори и ползвал, ама абсолютно до момента до който не го направиха по същия метод по който когато бях в Сосиете Генерал и в последством я преобърнаха към ЕкспресБанк, а накрая ДСК я иззе.

162.   10 години от напшсването на поста държавата е все същата, хората гадни, безпаричие, и аз ще заминавам за чужбина, срам ме е, че съм българка

163.   Виж, няма какво да се лъжем, и аз искам да се махнете от България. И авторката, и №162. Пълната ми подкрепа имате. Махнете се, чистете тоалетни, само спрете да ревете. Като толкова много мразите отечеството, просто завинаги се махнете, притрябвали са ѝ на България още чистачки със средно образование. Ревете, ревете, ревете, а пак за нищо не ставате. То като с некадърен, все България виновна.

164.   163, аз съм магистър по право и пак чистя тоалетни в Западна Европа. С чистене на кенефи живея 5 пъти по-добре от вишист в България. За мен пък е срамно с висше да работиш за минималната в България. :))) България я харесват само държавните калинки, каквато вероятно си и ти.

165.   Аз пък с висше работих в офис в Братислава и Прага. Карта за транспорт същата цена като в София почти при по-високи заплати. Е, наемите са по-скъпи, но имаш време да учиш езика.

167.   България за огромно съжаление си е държавата на калинките и през всичките тези години се е управлявала и продължава да се управлява от ченгета от ДС и техните наследници. Затова и сме на последно място в ЕС по всички показатели и скоро дори страни като Албания и Молдова ще ни задминат така, както ни задминаха румънците! Това, че кадърните успявали и у нас е абсолютна лъжа! И преди някой да ме обвини, че съм поредния мързеланко, плюещ по родината, ще кажа, че слава на Бога, аз съм един от малцинството, реализирали се без да са част от да я наречем номенклатурата на ДС. И като казвам номенклатура, не си мислете, че става въпрос само за някакъв тесен кръг хора на високи позиции. Пипалата ДС номенклатурата се простират и до най-ниските нива. И там се знаят кои са "нашите" хора и кои не са. Дори и в международните компании не можеш да избягаш от тях. Те също още с влизането си у нас биват "посъветвани" кои са хората за високите позиции. Има и изключения, както казах, но са малко. Схемата е проста - на всички добри позиции се назначават т. нар. "калинки", които идея си нямат от това, което уж ръководят. Под тях се подбира долу-горе читав екип, защото все пак някой трябва да върши някаква работа. Този екип обаче получава 4-5-6 и повече пъти по-малко от калинката или калинките, които са му спуснали. Освен това се сгърчва от работа в извън работно време и почивни дни, докато калинката си лежи спокойно у тях или пък си почива на Малдивите, без изобщо да има дори бегла идея за характера на работата. Това съм го виждал не в една или две международни компании. За родните изобщо няма смисъл да говорим, още повече пък за държавната администрация. Нещата обаче не се изчерпват само с това. Мачкането на обикновените хора започва още с първите опити да си намери работа по специлността. И ако сега, понеже хората масово се изнесоха и продължават да го правят, сравнително лесно можеш да започнеш работа след университет за мизерни пари, преди 15 години не беше така. Много хора наистина заминаха в чужбина без да могат дори да пробват да работят по специалностите си, просто защото местата им бяха заети от "нашите" хора. А дори и да започнеш някъде, както беше в моя случай, още от първата минута усещаш негативните настроения и неприкритата злоба. Целта е да те смачкат още в началото и да се откажеш. На обратния полюс, мои познати, които имаха връзки дори на сравнително ниско ниво, кацнаха веднага на много добре платени позиции. Освен това отношението към тях беше тотално различно. Всичко им се показваше, както се казва "сдъвкано и изплюто" и не просто някои основни неща, а детайлно и систематично, на ежедневна база. Мога да пиша много по темата, но състоянието на държавата ни е най-показателно от всичко.

168.   164, не съм държал никога държавен пост. И познавам хора, които с посредствено образование живеят добре. Това в правото го наричате анекдота, не е много убедително доказателство на тезата. Щеше да се сетиш колко убедително звучи историята ти, ако беше качествен юрист. Иначе, браво за амбицията. Дано наказателният кодекс те е научил как се държи кенефната четка.

169.   И Още От: 33 дена чакаш да спиране на банкова карта: №161
Натискат ме на всяко място и всеки момент в който дори се опитвам да проява разум от безразумни, меко казано малоумни изнасилвачи: Интимидацията не спира да продължава с посредствени намеси, заради сходни на предно посочените че и доста по обикновени действия от самия живот нужни на само един сам човек да оцелее (само едно обаждане буквално по телефона, или дори само да говоря с близък относно създадени от някаква безпрепятствена сила неща - става въпрос за най-обикновенно обаждане в което аз самия искам да попитам за съвет/ на каква админстративно;правна и друга сходна основа, тук няма значение). Тук става въпрос за сериозно преследващо посегателство над личния живот проявяващ се ежедневно и само заради това че имам добро отношение/история. И днес 22-ри Юни 2021-ва г. аз трябва да ставам свидетел на омразата изливана от вчера за днес (да им се задоволи нагона е меко казано да се нарече, това е едно пошла нарко-тероризирана ежедневност) - на кръговото кръстовище намиращо се над бившия така наречен "Руски Пазар" / под магазин Билла се движех в дясната лента зад един товарен камион който при завиването си ме оставя видим (тъй като не се виждах заради размера му) в дясната от двете ленти при кръстовището при което във втория веднага появяващ се вливащ път/отсечка на кръговото ми изкача отпред една кола с полицаи, при което веднага спирам с шумно забиващи спирачки за да предотвратя евентуален сблъсък с изнасящия се точно пред мен полицейски автомобил, тъй като аз се движа все още в самото кръгово искайки да си продължа по моя път съвсем на другата страна: та на момента на моето забиване на спирачки от прозореца на вливащия се полицейски джип с едни приличащи на мутри, основния/шофыора (с едни закръглени и загладени бузи, доста кръгло оформен, направо си беше чист Деян Пеевски, без преувеличаване с едно тъпо изражение) извиква (без да мога да чуя в моята кола) 'Какво Искаш' - само по устните се разбра като спря пред личното средство и се изпъчи насред улицата с идващото в кръговото МПС Лада Нива от долната страна откъм квартал Казански/Три чучура юг: това е непочтено, некоректно и тъпо, само тъпи хора могат да вършат подобни престъпни нахлуващи в личния живот малтретиращи деяния.

170.   Напълно ви разбирам и ви пожелавам успех! И аз мисля в тази посока.
М32

171.   167 е прав за всичко. На 32 станах и разбрах едно - БГ е супер само докато си ученик и студент. Почнеш ли да работиш, ако нямаш връзки и гръб е кофти.

172.   Радвам се, че има достатъчно млади хора, които виждат действителността в България такава, каквато е.
Без перспектива, без бъдеще, вечно кретане, дори и да тръгнеш да правиш бизнес - всеки бизнес, който не е покровителстван от управляващата партия и от вечните 2 присъстващи в парламента, е обречен на вечно кретане и връщане в първи клас с всякакви възможни административни лостове. Дори и да имаш определени материални придобивки, живееш в такива нерви и стрес, че единственото спокойно време са отпуските извън България.
Живях няколко години в Германия и най-голямата ми грешка беше, че се върнах, а можех да замина за Лондон с приятели и да опитам там. Немалко познати и съученици успяха там със собствен бизнес. Имат собствена къща, последни модели коли, живеят спокойно и дори не плащат за образованието на децата си, а тук дори и да имаш всичко това, ще ти измислят всякакви начини, за да ти вгорчат живота. Ако си предприемчив човек, може би единствено Лондон в Европа предоставя възможности за собствен бизнес, в Германия можеш да бъдеш наемник на много висока заплата, ако имаш подходящото висше образование.
Всичко, което сте написали за хората и действителността в България, е напълно вярно и няма да го повтарям. С течение на времето прекратих много приятелства, защото усетих завист и злонамереност. Сега семейството ми контактува с много ограничен кръг от хора, така даде каже, капсулирахме се.
Преди да тръгнете, ще ви е необходимо много добро владеене на езика в съответната държава, ниво езикова гимназия е идеалния вариант. Компютърни умения по различни програми, особено тези в рекламата могат да се окажат голям плюс,бързо писане на клавиатурата.също. И най-доброто, което можете да направите за себе си, е да завършите висшето си образование там, защото само много доброто владеене на езика не стига, това е умение, което всички родени в тази чужда държава вече имат. Ще бъде достатъчно на първо време за по-ниско платена или тип студентска работа, но не и в перспектива.

173.   Някой може ли да сподели как е живота в Румъния? Аз съм от Русе, градът е близо до Румъния и се замислих дали да не отида да живея там. Освен това, ще мога да виждам близките си по-често. Видях, че не са високи заплатите там, но аз не пия и не пуша и мисля, че ще ми стигат парите. Започнах да уча румънски, не ме затруднява. Ако някой знае нещо за Румъния, може ли да сподели?

175.   Авторке, сега трябва да си на 28 години, ще се развам ако минаваш от тек да ни разкажеш как се стече животът ти към момента. Успя ли да заминеш и къде?

176.   И аз искам. На Балканите Атина и Истанбул много повече приличат на международни градове спрямо София. София е като глуха провинция спрямо тях, а другите ни градове стават само за туризъм.

177.   Бг е пост-комунистическа държава и неофеодално общество, което е в тежка демографска и ценностна криза. Не знам дали мога да го напиша по-кратко. Обективно е в много тежко положение. Но! В чужбина не е никак лесно, а и в последните години всички разбраха, че сме цигани, поради което се отнасят към нас именно като към цигани.

Неизменно условие за чужбина е да се знае местният език на прилично ниво. Иначе си тотален аутсайдер и ще бъдеш използван до последно.

В Бг има някакъв минимален шанс нещата да започнат да се подобряват, но тярвба хората да свикнат с мисълта, че обществото ще трябва да се структурира и да се изгради нов елит. Обществата в почти целия свят са класови и в Бг трябва да стане такова. А това означава, че няма да има за всички по равно и всеки ще получава според фамиляита си/ произхода си и труда си.

Много важно ще бъде да има нормална правосъдна система и полиция, без това е пълен разпад, Може би до 15-20 г., при добър шанс, в Бг ще започне да се живее малко по-нормално. Но за тази цел хората ще трябва да не приемат различията и богарството на другите като лична несправедливост.

Усещането за лиспа на справедливост трябва да се коригира - с образование, с говорене и с адекватна правосъдна система...

178.   Аз съм на 53г.,семеен.Имам правена операция на сърцето (подменена аортна клапа с изкуствена)Въпреки че ,съм на 53г и операцията (даваха ми там за 2г.пенсия към 240лв.и после ме изкараха здрав.)Само аз работя в семейството .Имам32г.трудов стаж ,но съм решил твърдо да се махана от тази ,за мен ,така отвратителна държава Бг.Ще работя с радост за друга държава ,докато ми се скапе изкуствената клапа ,и ще умра спокоен ,че не съм останал в тази мащеха наречена българия .

101-141 от 141