Споделена история от Здраве

Ухапване от котка при диабет
Здравейте, научих днес, че котка ухапала по крака моята баба. Случило се е преди 3 седмици. Раните не и зарастват. Тече нещо като гной. Правят и промивки, ако правилно помня със смрадлика и с някакви други неща я мажат. Веднага след ухапването е отишла до пирогов забравих да спомена. Много ви моля, ако някой може да помогне, как да помогнем да и зарастнат раните, при положение че има захарен диабед. Всякакви съвети, , ще са ми от голяма полза. Какво да правим или поне да облекчим раните, много ви благодаря хора!!!

Коментари

1.   Здравейте!
През 2004 едва не умрях от котешко ухапване. В "Пирогов" веднага ми направиха инжекция против тетанус, изписаха ми два антибиотика и имах 6 шева. Възпалиха ми се лимфните възли и дълго време поддържах t около 37.5. Впоследствие шевоете ми се отвориха, а кракът ми беше станал огромен. 40 дни бях в болнични.
Описвам ви целия този кошмар, за да ви кажа, че котешкото ухапване не е безобидно , както ми обясниха тогава,котешката слюнка съдържа изключително опасни за хората бактерии. А бях в разцвета на силите си - на 25г, здрава и права. Какво остава за един болен човек...
Бих Ви посъветвала НЕПРЕМЕННО да я види хирург. Иначе на мен лично много ми помогна почистването на раната с йодасепт.
Желая бързо оздравяване!

2.   здрасти, съжалявам че така се е случило. Аз самата съм имала много години домашна котка и нищо не ми е ставало - при игра ме е хапала и драскала много.
Но при уличните котки положението е друго. Те ядат мишки, а мишките предават какви ли не болести.
С-у тетаност са я ваксинирали... Според мен проблемът е в диабета на баба ти - дори да се беше одраскала някъде, пак същото. Не пишеш какъв е диабетът и - тип 1 или тип 2, защото при тип е 1 много опасно.
Баба има тип 2 и раните винаги зарастват. Възможно е обаче раната да не зарастне, дори да са я заразили в самата болница с вътреболнична бактерия или вирус. В болниците върлуват такива, които са много устойчиви заради силните препарати, които се използват в болницата.
Известен случай за рана, която не зараства е Златистия, чиято рана май точно в Пирогов са заразили с вирус и не зараства от години - става дума за млад и здрав мъж! (имаше и скандал, че уж се бил къпал в басейн и го заразил).
Нищо не може да се направи според мен - нека раната бъде видяна от лекари - взима се проба от секрета и в лаборатория се вижда дали е вирус или бактерия. Ако е бактерия се взимат антибиотици, ако е вирус - няма спасение, освен засилване на собствения имунитет, но с този диабет и на високата възраст....
НЕКА НЕ СЕ САМОЛЕКУВА! Лекар обезателно трябва да види раната, може с тези билки повече да си вреди!

3.   Много ви благодаря мили хора!

4.   Има един мехлем с хиалуронова киселина, но за съжаление не помня как се казваше. докторите дерматолози сигурно го знаят. Помага при рани от диабет, това го знам със сигурност. Ако раната позволява, направи мехлем от чиста разтопена свинска мас и невен. Дано съм ти помогнала макар и с малко.
диди

5.   ДА ПРАВИ ПРОМИВКИ С ПРОПОЛИС(КЛЕЕВА ТИНКТУРА)ПРОДАВА СЕ В АПТЕКИТЕ МНОГО БЪРЗО СПИРА КРЪВТА И ЗАЗДРАВЯВАТ РАНИТЕ. МИНАЛАТА ГОДИНА ОПЕРИРАХА КУЧЕТО МИ ОТ ТУМОР НА ГЪРДАТА ДА ДЪРПА КОНЦИТЕ МЕСОТО ЗАГНИ И ПОЧНА ДА МИРИШЕ НА МЪРША. ПРОЧЕТОХ ЧЕ ПРОПОЛИСА ИЗЧИСТВА И ПОЧНАХ КОМПРЕСИ ЗАРАСТНА МНОГО БЪРЗО НАДЯВАМ СЕ ДА ПОМОГНЕ.