Споделена история от В чужбина

С колко евра на месец се живее добре в Испания
Искаме да си вземем една година почивка (продадохме бизнеса ) и да живеем във Валенсия без да раборим, каква сума би ни оправила на месец да живеем прилично. Двама сме без деца

Коментари

1.   Едва ли ще е по-малко от 2000 евра, ако искате да си позволявате всичко, но ако искате да живеете като обикновени хора - 1500 евро, май някъде там

2.   Само искам да добавя че купуването на автомобил е отделно. Но ток, вода, интернет и т. н. и наемат на квартира да са вклучени във сумата. Аз като гледам за 600-700-800 евра на месец може да се намери прилично жилище с паркинг около центера на Валенсия.
Пак благодаря предварително

3.   100 000

4.   с 10 000 се живее много добре

5.   Около 1200-1500.

6.   С тези 2000 на месец. може ли да излизаме на ресторант-бар 2-3 пъти в седмицата и да си позволяваме да пътуваме насам натам 1 път месечно да речем (до барселона-мадрид и тн.. ) да ходим на кино и да си купуваме качестена храна от магазините, вклучително морски деликатеси и там разни други глезотийки. Да посрещаме приятели в къщи 1-2 пъти месечно с пълна маса и тн....

7.   31 August
Вдигането на ДДС в Испания ще струва на всяко домакинство до 600 евро годишно

От утре данъкът в страната скача от 18% на 21%, като повишението трябва да донесе на хазната 10 млрд. евро на година

Някой бърза да отиде на фризьор, друг иска преди края на месеца да си купи нова кола. В Испания от утре (1-и септември) много продукти и услуги ще станат по-скъпи. Тогава влиза в сила увеличението на ДДС, пише в свой материал Handelsblatt.

Потребителите на фитнес студиа през август набързо плащат предплатена такса за записване за няколко месеца напред. В Каталуния организатори на музикални фестивали дори се сещат да продават билети в момента, въпреки че концертите ще се проведат чак следващата пролет, а още не е ясно какви музиканти ще се изявяват на сцената.

Малко преди увеличението на данъка Испания изглежда изпаднала в консуматорска ярост. Но това впечатление е измамно. "В края на месеца така или иначе няма пари за големи покупки", казва държавен служител в Мадрид. Според данни на браншови асоциации само една малка част от испанците изместват напред планираните покупки.

8.   С тези глезотийки, бих ги качил на 3000. Моооооооже би 3500/4000, но това е в краен случай.

Един въпрос, какъв бизнес сте продали, да не е бил някой политик или армията? (това беше реторичен въпрос, не е нужно да отговаряш)

:)

9.   Имахме френчайзе извършващо услуги тук в Америка което развихме и продадохме на тройно по голяма цена от колкото го купихме. Политици не познавам. Бил сам в БГ армията едно време...
4000 евра са си сериозна сумичка, то маи навсякаде в света с 4000 евра се живее прилично.
Може пък да ни хареса Испания и там да саздадем някакав бизнес.. ''кадето е текло пак ще тече'''

10.   Явно няма хора от Испания в този форум

11.   Аз, съпругът ми е детето ни живеехме с около1200, 1300евро на месец. Това включваше храна, цигари, веднъж седмично излизане, без храна по ресторанти, без квартира, без разходи за ток, вода, гас.

12.   Аз живея със родителите ми тук като отделно и баба ми живее със нас и малката ми сестра на 1 месец.В момента работи само баща ми и изкарваме месеца прекалено добре със 1000 евро. :)

13.   и плащате наем или не?

14.   До номер 13

Плащаме 200 евро за двуетажнка къща ;)