Споделена история от В чужбина

Дилема
Здравейте, имам нужда от съвет! Работя в Италия от доста години -грижа се за възрастни и болни хора. Тази работа ми дава възможност да издържам семейството си и не се оплаквам. От известно време обаче си давам сметка, че тази работа ми дава, но и взема много -не се чувствам добре, имам чувството, , че животът си минава покрай мен и аз съм само наблюдател. На 50 години съм и се уморих да гледам само страдание, болки, капризи и понякога доста лошотия. Възрастните хора стават егоисти и те обсебват. Нервите ми понякога не издържат, защото повярвайте ми, никак не е лесно да живееш само сред памперси, лекарства и да си далеч от дома и близките си. Та на проблема -получих предложение за работа в Германия от синът на една приятелка италианка, да ида да работя в ресторанта му. Искам да променя живота си и да опитам. Аз така и така не съм си в къщи, но поне да сменя малко типа работа, за да си съхраня психически. Давам си сметка, че на моите години да ида в държава, без да знам език е трудно. Тук имам сигурна работа, която бавно ме убива, в Германия имам работа за шест месеца. Искам да послушам интуицията си, но тя засега нищо не ми подсказва. Затова ако някой има идея, ще съм ви благодарна! ... Няма да се впускам в подробности какво трябва да търпя с дядото, с който работя в момента!!!! Очаквам вашите съвети!

Коментари

1.   Съветът ми е - смело. Промени живота си! Работа винаги се намира, но здравето е едно. Млада жена си, виж си и своя интерес. В Германия има иначе работа - ако не е тази, друга ще намериш. Животът не е само бачкане - гледай си здравето.
Успех