Споделена история от В чужбина

Как да се установя в Канада ?
Здравейте! В последно време много искам да емигрирам в Канада. Много добри отзиви съм чувала за там. Бихте ли ми дали някакви съвети къде да търся обяви за работа в Канада.

Накратко за мен. На 26г. съм. С детенце на 2 годинки. Самотен родител. Завършила съм средно образование в паралелка със засилено изучаване на английски език. Мога да твърдя, че владея английски доста добре. В момента ми предстои дипломиране в колеж по специалност организация и управление на хотелиерството. Дали ще мога да замина с детето ми в Канада? Тук няма кой да го гледа, ако примерно аз отида да работя там. Но и да имаше пак не бих го оставила, защото като всяка майка и аз искам да съм винаги близо до детето си. Та според вас имам ли някакъв шанс изобщо? Чувала съм за някакъв вид емигрантски програми чрез които набирали хора за там. Някой знае ли нещо повече?

Коментари

1.   bgcanada.com

2.   Ами не.. няма как да стане. Каквато и виза да имаш, пак на определен перьод ще трябва да се връщаш... Не може да си там за постоянно.. А студентските бригади са до 27 години..
А с детенце не знам как ще стане..

3.   За да добиеш малко информация за живота в Канада и как да стигнеш до тук отиди на форума на - bgcanada. com. Процедурата е единствено и само чрез канадското правителство, не си губи времето с разни посреднически и прочие фирми незавизимо от това какво ти гарантират.... И не очаквай че тук е много лесно, хубаво или незнам си какво... не случайно казват че първите 7 години са най-трудни...
Успех!
Един от многото в Канада....

4.   Има имигрантски програми и мои познати заминаха така. Имигрантските програми са за френската (Източна) част на Канада, въпреки че като получиш виза може да отидеш и в английската (Западна) част. Интервютата и документе са на френски и искат да говориш френски свободно.

Желая ти успех!

5.   №2 естествено, че ще се връщам. Нямам предвид да отида и никога повече да не се върна в България.

№3 не очаквам, ако примерно отида там животът ми веднага да се превърне в приказка и всичко да върви по мед и масло. Реалист съм и знам, че никъде няма лесно, на готово и че никой не ми е длъжен за нищо. Просто искам да отида , да пробвам. Искам едно по- добро бъдеще за детето си.

Ровила съм се из сайтовете на http://www.cic.gc.ca/ и www.go-to-canada.com , но там за съжаление моята професия я няма в списъка на търсените професии. Отделно, че искат френски . Имам желание да науча, но в момента финансите не ми позволяват да се запиша на езиков курс. Лошото е че в тези сайтове освен желаната професия, френски език трябва да имаш и някакви налични пари като пристигнеш там. Така че това не ме устройва.

Имам ли някакъв шанс ако евентуално някога ме одобрят да започна примерно като неквалифициран работник. Примерно чистачка, миячка, болногледачка. От работа не се плаша и нямам нищо против да работя някое от гореизброените неща..

Ще се поровя из сайта , който ми дадохте. Благодаря.

6.   Много трудно може да стане особено щом си и с дете. За езика не е голям проблем стига да си стигнала там. Имат курсове за емигранти по езика.
При всички положения трябва да имаш доста пари поне за известно време и познати или близки които да те приемат докато се устроиш. Къде ще отидеш с това дете, къде ще живееш, кой ще гледа детето докато ходиш на курсове или търсиш работа? И там работа се намира трудно дори за миячка.
Казвам ти го от опит. Моята дъщеря живее в Канада-Квебек от 5 год. Омъжи се за българин с тамошно гражданство от 15год. И въпреки че всичко там и беше осигурено не я пуснаха да замине 1год. и кусур при мъжа си. Представи си каква е цедка за там.
Желая ти успех и ако нещо друго те интерисува ще я попитам за да ти отговоря. Пиши за Соня да не се бъркаме с тези номера!

7.   Номер 6 го каза страшно добре за цедката. Повече от жестока е. Аз съм на 26, имам една стабилна сума заделени пари, покана от канадски гражданин, туристическа виза и пак не ме пуснаха, а ставаше дума за 10 дни.

8.   ОК Ясно ще си изгния тук в България. Все пак благодаря на всички за информацията, която ми дадохте.

9.   Много лесно и бързо се предаде! Така няма да стигнеш до Канада а, ако пък случайно стигнеш няма да останеш и ще си една от многото плюещи Канада...

10.   Авторе като не знаеш френски , замини в англоговорящата част на Канада.