Споделена история от В чужбина

Жените по света...
Така на 21 съм, мъж, отскоро живея в чужбина-в една от така наречените Скандинавски държави-Дания. И какво да ви кажа, винаги съм мислел, че по-хубави от българките няма, но сега разбирам колко много съм грешал... В държата в която съм ежедневно се сблъсквам с хубавици. И това са момичета и жени които нямат грим по себе си!!! Няма ги вафлите в косите нито макияжа тип'маска', нито пък нацупените устни тип 'кокоши задник'. Момичета, които когато ги заговориш ти отговарят най-добросърдечно, а не се държат все едно не съществуваш. И най-важното момичета, които знаят какво искат и не се страхуват да го получат. Момичета които сутрин карат колело, за да стигнат до работа или до университета. Момичета, които са секси дори без да се обличат като магистрални жрици!!! Както и да е, това са моите впечатления! А сега се надявам и вие да споделите нещичко. Къде сте срещали красавици, в коя държава има ли ли сте чуждестранно гадже и т. н.?

Коментари

51-100 от 121

54.   Абе вие сте луди! То едни румънки си ви слагат в джобчето, какво остава за западно-европейките! Проумейте го, има и хубави българки, но те отдавна не са в БГ!

55.   48/50
27. ОТ Автора:
Браво че се е заформила дискусия. Относно това дали някоя чужденка би се прежалила с някой който не е чак толкова богат, ами да. Огромно да. Тук което и момиче да заговорих- на улицата, в клуб, във фитнеса, в университета-всяка една ми отговори.
сега части от моите коментари:
Но сaмо един бългaрин ще си помисли, че след кaто сa му се усмихнaли имa някaкви шaнсове, мноооого си дaлеч от истинaтa, но поживей някоя годинa и ще ти се изясни.

Но дори и тук бългaрките избягвaме дa се усмихвaме и дa въобще дa влизaме в контaкт с мъже бългaри, зaщото нaшaтa усмивкa те приемaт кaто покaнa. едно "Здрaвей" обикновено се превеждa- у нaс или у вaс.
Сегa, дaлеч съм от мисълтa, че и ти си точно тaкъв, не те познaвaм, но говориш( пишеш) по същият познaт ми от тук и по рaботa от ( Aвстрия, Гермaния, Фрaнсия, Белгия и Швейцaрия с повечето Бг, нa които съм попaдaлa.
Случвaло се е дори, съпругът ми до тоaлетнa, познaт бързa дa използвa отсъствието ми зa дa ми кaже къде и в колко чaсa ще ме чaкa. когaто го отрязaх, ми кaзвa: Е, aйде не ми се прaви нa монaхиня, цялa вечер ми се усмихвaш.

не искам да "сдухам" ентусиазма ти:)
навън е прието примерно majat да даде телефона си на jenata и когато и ако тя реши, ще му се обади. това също не значи, че ще има връзка/секс.
навън също е прието, когато се представя мajat c цел евентуално опознаване за vazmojna връзка da posochi социален статус, интереси, и та си от евентуална връзка. ами ако едно БГ момиче зададе тези въпроси излиза че е меркантилна к.... а
забелязал си вероятно, че никъде не съм коментирала физическата красота.
за мен тя е въпрос на излъчване, а то пак си е ефект на доминото -самочувствие, спокойствие, мечти и вазмойната им реализация и т. н имаш ли ги имаш излъчването.
на мен именно за това ми плащат-за визията ми, но съм имала стресови ситуации, при които са ме връщали с думите-днес не си хубава:)
та... аз по друг начин приемам красотата.
дано публицуват коментара ми, че кирилицата ми нещо не е наред и си помагам с гоогле преводача.

56.   до 53 от разумен и разочарован:

И тя не знае какво има предвид. Според нея жените нямат собствено мислене, а следват мисленето на масата прости и богати мъже по улиците. Като на простия дебил му харесва жената да е гола и лесна, тя става гола и лесна, защото иска да се хареса на простия, но богат дебил.

Проблемът опира до това, че жените искат само пари, пари и пари и нищо друго. Искат мъже с пари. Всъщност, искат мъже, които да ПОКАЗВАТ, че имат пари, дори и да нямат толкова много. Аз например съм програмист с 3000 заплата, ама не карам скъпо БМВ, нито ходя с най-нова мода нито нещо подобно. А някой дебилитет дето кара скъпо БМВ ще изчука повече жени от мен, защото има дебилно БМВ. А аз очаквам да получа любов и разбирателство от жената, не само секс. Ама уви - не стават за това. Стават само за секс, а за да го получиш трябва да демонстрираш пачки.

57.   Хaхaхa н56, блaгодaря ти, тaкa се смях...
С твоето дебилно мислене още дълго ще си кaрaш нa дебилни че... и.
Кaто не ходиш по " последнa модa", не кaрaш bmv, искaш любов и рaзбирaтелство, зaщо сa под зоркото ти нaблюдение именно момичетa, които ходят по " последнa модa" обичaт bmv-ta, и явно зa теб нямa дa бъдaт нито бързи, нито голи.
Мдaaa, облизвaй се, облизвaй, ще си имaш душевното онaнирaне и.... дотaм с твоят дебилен поглед.
Я се поогледaй, колко момичетa имa нaоколо, които не сaмо, че не сa по последнa модa модa(мaкaр че, едното съвсем не пречи нa другото) aми сa интелигентни, душевно богaти, в очaквaне дa срещнaт точнaтa половинкa.
Но и те сa жени с мечти, собствени възприятия и опит, и те могaт дa ти кaжaт- пич, имaм други мечти и плaнове и нещо ср рaзминaвaме. Е, ще приемеш ли, че е момиче, което определено знaе кaкво искa и товa не си ти. или ще си тръгнеш с по- лрсното зa теб, пореднaтa, дето искa пaри, пaри, пaри.
Спри дa гледaш " високото грозде", a се поогледa зa момиче със сродни интереси, опзнaвaй, преди дa съдиш и им дaй възможност дa те опознaят. когaто някое момиче реши, че е нaмерило сроден в твое лице, ще си истински щaстлив.
Тa " рaзумни и огорчени" човече, отлепи си погледa от момичетa в bmv-тa, облечени по последнa модa и го нaсочи някъде, където би имaл възможност.

58.   до 57 от 56:

За мен тези кифли дето си падат по БМВ-та не са високото грозде. Те са ниското грозде. Всъщност, те дори не са грозде, а мушмули. Изсъхнали. Да не си мислиш, че не си търся готино момиче, което да ме възприема като човек, а не като машина за пари? Напротив, търся си! И винаги такива съм търсел. И за щастие съм имал 2-3 връзки.... но в близките 2-3 години нещата са много отчайващи!!! Цялата култура е фалш и пари, как може в този свят да търся разбирателство и любов? Работата е там, че момичетата дето не търсят пари са малцинство. Това значи, че шансовете ми са крайно ограничени. Докато ако бях дебилен чичка, демонстриращ с парите си, сигурно нямаше да стоя 2 години на сухо. Но не искам да съм такъв, искам момиче което да ме хареса заради личността ми, не заради парите ми. Както казах обаче, мнозинството от жените ще те харесат заради неща, несвързани с теб самия.

59.   Много си прав в сравняването на българките със скандинавките и изобщо с европейките. При много от тях е - криво разбраната цивилизация. Като излезеш на улицата в България, по голямата част от момичетата които ще видиш, са яко наплескани с грим и с нацупени устни тип "кокоши задник", с намръщени физиономии, все едно че някой им е изял десерта. Обличат се като проститутки, защото подражават на чалга певиците, които, като ги види всеки нормален човек как се мятат и перат турски/цигански кючеци на сцената може да се напикае от смях. В същност и самата"чалга музика" си е турско циганска и естествено си идва със съответната азиатска култура, която си е жива трагедия. Не е за чудене, че на много от българските момичета им харесва да се държат и приказват като циганки и да се обличат като такива, защото толкова е умственият им багаж и толкова е и вкуса им... Повечето от тях, не само че нямат елементарно възпитание, маниери и стил, но с тях не можеш да проведеш и нормален(да не говориме за интелигентен) разговор. За това, не е за чудене, че хората с които те общуват са единственно тези които са на тяхната мозъчна вълна - негри, турци, араби, цигани... Виждате, че когато този тип момичета/жени се женят за чужденци, в огромната си част са негъртанци, арабчовци и всякакъв друг вид мюсюлмани. За тях, религията не означава нищо и са готови веднага да зарежат хистиянството и да станат мюсюлманки - никаква гордост, никаква лоялност. Как може, който и да е нормален човек, да има вяра в такива жени, на които единствената лоялност е към тази дупка която е между краката им и са готови да предадат и род и родина. За такива жени има само една дума - БЕЗБОЖНИЧКИ. Ако някой се опита да им даде съвет те казват - "Това което правя не е ваша работа и ще си давам задника на когото си искам"(типичен манталитет на проститутка). Това че могат да се връткат и да се женят с когото и за когото си искат, наистина не е наша работа - поне за сега. Много скоро, без значение, дали искаме или не искаме, ще стане и наша работа, защото хората за които тези малоумнички се омъжват са в по-голамата част мюсюлмани и се преместват да живеят в България. Всеки вижда последователите на тази "религия" на какво са способни - тероризъм и простащина. Всъщност и ние самите, като народ сме го изпитали на собствения и гръб - 500 години турско робство, през което те успяха да разорят и напълно банкрутират, не само България, но и другите балкански държави.
За българските мъже, е точно противоположното - когато те се женят за чужденки, в 99% от случаите, те са бели европейки- християнки.
Това което написах тука се отнася само за тази част от българките, които са приели като начин на живот ЧАЛГА "музика и култура"
Хубавото е, че по голямата част от момичетата/жените в България са все още нормални и не са паднали толкова ниско, до нивото на нищожества и да се кланят и подражават на прасетата.

60.   Жените това, жените онова... а себе си не поглеждате! Нали се сещате, че няма как САМО жените в България да са сбъркани? Според мен и мъжете и жените сме взаимносвързани и ако жените се обличат и се държат като евтини к... ви, то мъжете се държат или като сутеньори или като мутри или са епилирани, лакирани и с дънки с ниска талия и е трудно да разбереш мъже ли са, жени ли са. Идете в някоя "детска" дискотека и вижте само за какво става дума! Ако и това не ви е достатъчно влезте в някоя произволно избрана чалготека.

61.   Чалга "музика и култура" дойдоха от вън и бяха натрапени на хората в България от някои от новите ни "добронамерени приятели". Направиха го с помощта на корумпирни политици, журналисти и хора които бяха на възлови позиции. Целта им беше да причинят колкото може повече вреда на държавата ни, като деградират младото поколение. Сега всички виждаме плачевния резултат от това. Ако искаме нещата тук да се оправят, всеки нормален и трезво мислещ човек, трябва да бойкотира тази долнопробна циганско-турска култура и музика наречена ЧАЛГА.

62.   Номер 60, ти за българските мъже съдиш от посещение на чалготеките ли?

63.   Бравооо №59!!!

64.   Сегa, aвторе, според н59 пaзи"мечa" момче. aко ти се нaтисне някоя, смело го рaзмaхaй и кaжи, с товa aз ще спaсявaм род и родинa.
И нa кого ще го дaвaм, не зaвиси сaмо от мен, a от целият Бг нaрод!!!
Хехехр, олееее, не могa, ... aз просто ще се нaпишкaм от смях.
A, a може товa сaмо зa жени дa вaжи.... тaкa ли е н 59?
Ти от колко време.... чaкaш възможност дa спaсявaш род и родинa?
Никоя ли родолюбкa не се е нaвилa? Бедничкия, я си удaри еднa в името нa род и родинa!

65.   до 61:

Какво значи бяха натрапени? Натрапваш нещо, което хората не искат. Българите обаче с голям кеф приеха чалгата. И никой от новите ни приятели не е виновен за това. Реално чалгата си е балкански феномен. Никой в САЩ не е стоял и мислил "сега ще им заразя обществото с отвратителна музика". В болшинство самите българи са си я харесали.

Когато питах един приятел защо слуша толкова много чалга, той ми отговори "ами много момичета слушат чалга по дискотеките".

И замисли се какъв продукт е чалгата (да, тя е основно продукт, а след това музика). Става въпрос за жени, които привличат мъже(даже мъжаги). Та не е ли това основната мечта на всяка жена - да привлича "истински мъже". Чалгата свири на много първична струна и заради това се харесва. Чалгата обаче върви ръка за ръка с консуматорското общество - вечното търсене на "продукт". Консуматорите си търсят сексуална половинка, както си търсят "продукт". Жените избират мъжете си според материалните неща, които притежават (коли, пари, телефони, дрехи и тнт.). Всичко тръгва от там...

За бойкотът - подкрепям с 2 ръце! Но аз я бойкотирам от както се помня де...

69.   До №65

Ако тази турско/циганска изгъзица наречена ЧАЛГА, не беше финансирана и популяризирана, под вещото ръкодство на някои хора от вън, нямаше абсолютно никакви шансове да пусне корени в България.

70.   Е айде сега чалгата виновна. Като чалгата е турска или циганска, защо туркините или индиийките /от които произлизат циганите/ не са като нашите чалгарки.
Или защото мъжете им не са като нашите?
М да туркините и идниките имат мъже, които могат да изхранват семейства, дори състоящи се от няколко съпруги и всяка от тях с деца. Всяка от съпругите има отделен дом, построен/купен от мъжа.
Съвременните българи реват, че жените грозни, защото и една съпруга с дете не могат да хранят и едно жилище сами не могат да купят/построят.

71.   №70
Много си права. Като ходих в Турция ги видях че мъжете там са накупили на всичките си съпруги, не по една, ами по няколко къщи, все на по три-четири етажа всяка и пред тях паркрани все Феррарита и Мерцедеси, че даже и хеликоптери. Ами богати са, щом са могли да си накупя по няколко жени!!! Че там, гледах и ей такива като тебе, се качват на спортни самолети и преди да скочат с парашути от тях, си навират дръжките на НАЦИОНАЛНОТО си знаме в задниците за да се развява по пътя им надоло - СТРАХОТНА ГЛЕДКА. Хората от доло, качени на камилите си, ги гледат с възхищение им пляскат и се търкат по патките. Така че твоето място е там, а не в България.

72.   Не съм съвсем съгласна и мисля, че имам право да говоря, защото от 1 г. живея в скандинавска държава
1-во една нация се състои от жени и от мъже, не само от жени и описвайки достойнствата на техните жени, не е зле да се огледаш и какви мъже имат - поддържани, образовани, културни, ВИСОКИ, слаби, избръснати .... да не говорим за професиите им и образованието - могат да осигурят висок стандарт на живот на децата и жените си, без да се налага последните да работят от сутрин до вечер и после да прислужват на балканските си мачовци у дома... да не говорим, че не се налага на техните мъже да работят като гастарбайтери, а са си направили една хубава, подредена и просперираща държава и общество, в което децата растат и се развиват, а жените се грижат за тях, вместо да бачкат по цял ден за жълти стотинки.
Живеем в мъжко общество, в което мъжете сте на ръководните позиции и преди да плюеш българската жена, заплюй българският мъж, защото той е президент, шеф, министър председател, съпруг-насилник, клиент на проститутките, които ти описваш - търсенето определя предлагането и щом българинът няма вкус, такива ще са и жените му!
Когато можеш да издържаш семейство като датчаните, тогава имай претенции за жена. Датските жени работят докато родят деца, а после минават на половин работен ден или изобщо не работят, защото датските мъже могат да се грижат за своето семейство.
Не бързай да заплюваш българките, защото каквито и да са, те са готови да тръгнат с типове като теб и да се блъскат за такива като теб. Същите тези скандинавки, на които се възхищаваш, не биха те използвали дори за една нощ, защото ще им е прекалено унизително да се хванат с такъв като теб. Българките нямаме проблеми да се женим с мъже от всички националности, защото каквото и да изберем, все ще сме на по-добър хал от това да се обвържем с мъж като теб.

73.   72, личи, че ти е малко престоя в скандинавската държава. И докато стоиш там, мисли, чети, учи се-на всичко!

74.   №71 колкото и да си прост и колкото и простотии да изръси, не знам как модераторите одобряват такъв просташки коментар, все пак аз ще ти обърна внимание с надеждата, че може да проблесне дори една мъничка мозъчна мисъл в главата ти.
Изхранването на семейство не е свързано с ферарита, мерцедеси и хеликоптери, А осигуряване на нормален дом, храна, облекло и образование на децата. Не говоря за богатство, а за най-обикновен живот, които българските мъже не можете да осигурите. С вашите смешни заплатки сте доста по долу дори от тези яхнали камилите, защото търкате патки само на стари снимки от списания, друго не можете да си позволите.
Чалгата не е развалила техните жени, защото мъжете им са мъже на място. Мъжът при тях, никога не би си позволил, да си помисли дори, да каже на чужда жена, такива простотии камо ли да ги напише.

75.   До №72

Ти казваш; "Българките нямаме проблеми да се женим с мъже от всички националности".
Не разбирам защо, сед като сте толкова търсени и желани и имате много по голям избор от българсите мъже, в повечето от случаите се омъжвате за араби, негри, турци и всякакъв друг вид цигани и огромната част от тях са мюсюлмани. В много по голяма част от случаите, браковете ви са много нещастни, заради културните разлики и мангалите ви бият като тъпани ако не им се подчинявате. Ако в редките случаи, когато сте с някой местен европеец, той обикновенно е позастарял, плешив и очукан работник, смазан от живота и няма коя друга да му обърне внимание. Щом като от една година живееш в скандинавска държава, не може да не ти е направило впечатление че (ние негодните за нищо български мъже) никога не се хващаме с негърки, арбки, туркни, циганки или някакъв друг вид мюсюлманки и в никой случй не сме готови да си сменяме религията (за разлика от толкова "търсените" българки). Не се опитвай да казваш че не е вярно, защото и аз живея от години в западноевропейска даржава и го виждам това а става непекъснато. Ако ришиш отново да пишеш нещо, направи го реалистинчно, а не да си пълнеш мозъчето със злоба и да драскаш глупости.

77.   №75 макар да не съм №72
Ще ти напиша моето мнение по коментара ти.
Българските мъже не се хващат с негърки, арбки, туркни, циганки или някакъв друг вид мюсюлманки, защото нямат достъп до тях. При тях също има красиви дами, но те имат бащи, които не биха допуснали български мъж да сваля дъщеря им, да спи с нея преди сватбата или дори да излиза с нея, въобще. Затова няма българси мъж женен за такава жена.

79.   Каквито са българските жени, такива са и българските мъже. Като момиче, което е живяло в Скандинавска страна и е била със скандинавец мога да ти кажа Авторе, че скандинавските мъже харесват по-тъмни жени. Да, те са по-спортни като нации, но не са особено женствени, нямат мярка, когато пият. Излез на някой клуб през нощта и гледай. Аз бях потресена колко много се напиват и как лазят по пода и се натискат, с който падне. Това в България не го бях виждала. Може да има леки българки ама повярвай ми те се дават по-трудно. Също така там няма разлика между мъж и жена. Няма женско и мъжко. Не си въобразявай, че ще ти готви всеки ден или ще е домакиня. Всичко се върши и от двамата, като готвенето им е претопляне или полуготово. Жените не са лигли, но са малко в другата крайност. Не могат да танцуват, не могат да са дами. Има разбира се изключения, но като цяло са такива. Физически мога да кажа, че имат хубава кожа, светли са, различни от нас българките. В лице са изписани и красиви, но са по-едри от средната българка. Мъжете им също са много привлекателни физически, високи и силни и най-вече не се величаят като мъжете в България. Там са ми правили страхотни комплименти и са ме харесвали мъже, които в България нямаше и да ме погледнат. Един пример ще ти дам. Приятелят ми ми казваше, че най-много ми харесвал моите кафяви очи, защото смяташе, че сините очи са тривиални. Както и аз мислех, че има страхотни очи, защото рядко някой има светло сини в България. Всеки харесва различното. Както ти смяташ, че българките са надути, така аз смятам същото за българите. Един скандинавец може да има 1000 лв джобни в България, но няма да демонстрира нищо. Аз бях много впечатлена от това. За това ти казвам, че каквито са жените, такива са и мъжете като цяло в една страна. Аз например слагах в малкия си джоб и баба му по готвене и кулинария. Българите и скандинавците сме много различни. Имаме си и плюсове и минуси. Една датчанка бъди сигурен никога няма да се грижи за теб както една българка и никога няма да сте едно цяло. Там хората са по-самостоятелни и независими, за това им казват, че са и по-студени. Ще спра до тук, защото много мога да напиша от личен опит, но стига толкова.

80.   №77 - Пишеш глупости. Българин съм, живея в западно европейска държава и съм мал възможност да изляза и с туркиня, и с арабка, и с негърка, но е съм го напавил, защото просто не са моя тип. Не се опитвай да ги правиш на толкова недостъпни, защото изобщо не са, особенно негърките.

81.   от автора:
Чета и направо лошо ми става! Първо за какво ми е жена-слугиня, която да се грижи за мен? ! Второ: Аз мога да готвя, мога да пера, даже и деца мога да гледам ако се наложи. Искам момиче със самочувствие, с което да имаме живот отделно от връзката си! Не ме привличат домакини, сори!

82.   Пак съм аз 79 - Не ти казвам да е слугиня. Не всяка домакиня е слугиня. Едва ли мислиш, че майка ти е слугиня нали? Те там мъжете всички са като теб. Всеки скандинавец се грижи сам за себе си след навършване на 18 год. Завършваш и си оут, работиш и се грижиш сам за себе си. Така, че това там е нещо нормално. Имах предвид, че една жена скандинавка никога няма да ти направи например една закуска в леглото или някаква изненада от този тип, нещо романтично. Никога няма да покаже, че има нужда от теб, от твоето силно рамо, никога няма да те накара да се чувстваш, че тя е по-слабия пол, по-нежната или ранимата. Хубаво е, че можеш да готвиш понеже те не готвят, освен ако не са учили за готвачи. Но може да си като бившият ми който и само кренвирши да ядеше всеки ден не му пукаше. Аз по принцип доста готвя, хоби ми е. Бях свикнала да оценят това, но там за първи път се сблъсках с хора, на които въобще не им пука дали ще ядат сготвено или хот дог всеки ден. За него беше по-важно дали бих катерила планината с него с 20 кила раница на 0 градуса температура при дъжд и сняг, от това дали мога да пускам пералня например. Разбира се, че това прави впечатление, защото не може да отречеш, че ние българите сме с друг манталитет. Ние сме далеч по не спортен тип или ако спортуваме е във фитнеса. Те ходят в гората и в планината. Не защитавам българските жени. Особено тези над 90ти набор.... Мисля, че моралът им е доста изкривен заради една конкретна мода в музиката. Но въобще не съм съгласна, че всички българки сме такива. Аз слагам минимален грим, не нося почти токчета, обличам се удобно, слушам рок и обичам природата. И съм българка! Всеки си има вкус. Познавам много българи, които им се възхищаваха на шведките особено, понеже те са наистина уникално красиви. И в момента, в който бяха с такива почваха да се оплакват как е мърлява, как се напивала и как звъни и му казва аз излизам с приятели на дискотека (визирам само мъже). Честно казано не знам нито един българин останал със скандинавка. Аз имах същия проблем. Колкото и да го обичах, никога не се чувствах обичана и ценена, не получавах необходимото ми внимание и никога не се усетих, че сме едно цяло или двойка. Ще ти дам още един пример. За теб нормално ли е да отидеш до магазина и да си купиш мъфин само за себе си и после да си го изядеш сам пред нея, без дори да се сетиш, че приятелката ти може също да иска? Нормално ли е да се качи в автобуса и да седне на друга седалка, не до теб, понеже там му било любимото място и после като слезите да те зареже с торбите понеже бърза за мач? Не вярвах, когато ми казваха, че са студени, но се оказа истина. В момента съм с човек, който е само на половина скандинавец и на половина италианец и разликата е от земята до небето. Българите сме темпераментни хора, имаме огън, страст, обичаме лудо, викаме, караме се, но и показваме чувствата си, привързваме се доста. И ако мислиш, че мнението ми не е обективно ще ти кажа, че имам много познати и приятелки във връзка или брак със скандинавци. Всички са имали моите проблеми и се оплакват от едно и също. Просто правят компромиси и свикват. Сегашният ми приятел е луд по балканския тип жени, не само понеже са по-тъмни, но заради характера ни. Много по-близки сме по манталитет. А и още нещо - Там семейството е едно голямо нищо! Всеки се развежда и е нормално дори баба ти да е разведена с дядо ти например. Браковете са супер нетрайни може би, защото финансово са независими. Според мен ти си впечатлен чисто и просто от външната натурална красота на датчанките, както аз бях преди време, но само като си с такъв човек и заживеете заедно ще разбереш колко сме различни като манталитет и народи.

83.   Рaдвaм се, aвторе, последният ти коментaр, под н81, ... знaчи не съм сбъркaлa в преценкaтa си зa теб, въпреки онзи твой друг коментaр, който ме подрaзни и зaрaди, който всъщност се включих тук. (55. N съм)
" четa и лошо ми стaвa" И нa мен тaкa.
Все пaк излизa, че си МЪЖ!
Успех и много смях!

84.   77 кърти... Давай да ги надприказваме, другото не е важно-като в детска градина... И това написано от интелигентна и толерантна европейка... Боже, Боже...

85.   №82, Браво! Комплименти за обективния коментар!

86.   Браво 82/79 - и мен ме впечатли с перфектното ти виждане по отношение на Бг. манталитета!

92.   Напълно подкрепям мнение 39. Госпожо вашето мнение е съдържателно, стойностно, обективно, искрено и без всякакви предрасъдъци. Вие изглежда сте един от малкото останали истински хора в тази държава, щом така смело и чисто изразявате всичко което виждате, всичко което много други преди вашето и след вашето мнение се страхуват да напишат. Да. Истината е грозната, не коя да е, а истината за действителните проблеми на българина.

Мило и драго ми стана да ви прочета. Във вас не се усеща никакво озлобление, никаква ненавист. Само чист дух, добронамереност и съвест. Колко хубаво би било да имаше повече хора като вас.

За съжаление, бедността е като болест. Като зараза обхваща народа и изпива не само силите им, не само телата им, а и духовността им. По време на 500 годишното турско робство, българският народ някак е успял да се съхрани. Да извиси своя нрав, сила, духовност, морал, вяра - по най-различни пътища. И все пак народа е оцелял, запазил е ценностите си. А сега, живеейки в тези времена където се говори за свобода, за права, българският народ търпи повече загуби и щети в духовността, морала и идеалите си, отколкото през столетията на турско робство. Как тогава са имали куража да запазят себе си, своята идентичност, национална гордост и са се подкрепяли. Как! За да дойдат такива времена като сега, когато българин на българин не знае дали вяра да има, когато доверието е сериозно разклатено. Защото всеки е готов да предаде събрата си за 30 сребърника. Да пюе на ценностите и да направи всичко, дори и най-позорното за оцеляването. Нищо чудно че културата на българина е западнала. Културата е привес от ценностите, идеалите, мечтите, стремежите, вярата, духовността. При липса на тях или както ги намираме изопачени, изкривени... нормално е българският манталитет да се е изродил в свободия, негативност и нетолератност.

Иска ми се да кажа че не можем да виним българите които оцеляват. Но всеки има избор как да оцелее. Трудностите са сурови, ала нима са повод да губим себе си? Да се предадем и скъсаме всичко родно, човешко и нормално? Иска се сила на духа, воля, силна воля.

Българите трябва да бъдат силни и да не се разединяват. Да имат волята да правят добро, независимо че вътрешно се чувстват ядосани на нелепите и незаслужени трудности които ги сполетяват. Защото по-отделно са слаби, но заедно са силни. А голямото добро идва с малки добрини извършени от всеки един.

- silenter -

93.   Хайде сега по въпроса, който автора зададе. Имам същите впечатления от Белгия - свежи, без грим, ходят на училище и работа с колело, облечени в клин или панталон, с палто и спортна чанта през кръста. Много приятни и усмихнати млади жени можеш да видиш навсякъде.
Друга отличителна черта обаче е, че към средата на 20те си години те сериозно загрубяват, дръпват много на височина и придобиват същите черти като на мъжете там - мъжки скули, квадратни челюсти, огромни стъпала., което се подсилва от факта, че не се гримират и не носят дори женски аксесоари.

94.   Тук прочетох изкзвания - "Коя жена в чужбина би взела мъж с ниски доходи" - Ами защо като мъж аз да взема жена с ниски доходи? И трябва да си много глупав да направиштова.... сега е красва, ама след 3-4 години няма да е. //
Нямате си и на представа, за тези жени навън.
Мисленето, че мъжът трябва да издържа жената, отпадна в момента в който жените получиха равни права. Изцеп нещо от рода на "ел сме, ще те гледам цял живот" и ще я гледаш как става и си отива.

95.   №94 никой не иска мъжът да издържа жената. Мъжът просто трябва да може да издържа себе си и децата си, защото при отглеждането на деца, жената поема емоционалните, психичните и образователните грижи за детето, а е желателно мъжът да може да поеме поне финансовите грижи за децата.
Равни права между половете, да, но не чак толкова равни задължения в семейството. Ако жените поемаха финансовата издръжка и на децата, мъжете за какво са в семейството, за осеменител и сексуално задоволяване. То ако така ставаше по добре да ви заменят с инвитро и вибратор.
Ти ако вземеш жена с по високи доходи после ще трябва ти да излезеш в майчинство, ти да бършеш детски сополи, ти да стоиш нощем до люлката, да переш, да готвиш, да учиш бебока да говори да пееш песнички, добър ли си в пеенето на детски песнички? Може също да посрещаш съпругата си от работа по секси бельо, защо не, нали ще сте равни.

96.   Перфектни коментари на 79/82 и 95! Браво! Най-добре е авторът, който е само на 21 все пак, да завърже връзка с една от тези красавици и да да усети в прав текст, написаното от №82. Не става, авторе, освен ако не правиш наистина компромиси и то големи със себе си. Ние, тук на Балканите и южните нации въобще, като не забравям и руснаците, сме толкова по-различни от всички останали, че няма накъде. А, трябва да бъдеш съвсем готов за отворен тип връзка, защото тя е основният такъв в тези държави. Готов ли си? А иначе за ситуацията с нашите момичета на твоята възраст е плачевна, но в никакъв случай неслучайна. Това си е целенасочен опит за тотално опростачване на младите хора, инспириран отвън определено и аз съм убедена, че няма да продължи до безкрайност и ще се провали. Но си има и свестни момичета със сигурност. Както и свестни момчета сред боклука.

97.   Аз пък мисля, че автора е до голяма степен прав и перфектните коментари са на №2 и №3/има и други/.

98.   Скъпи мъже!
Животът ви без жените, щеше да е буквално, болка в задника ви!

100.   До №74
Ти плюеш по българските мъже че са неспособни да издържат семейство. Как искаш да го направят това, след като ние идваме от една ограбена държава, наречена България?! Ако изобщо някога си чела история, може би ти е направило впечатление че ние, както и останалите балкански народи, пет века сме биле клани, ограбвани и доведени от турците до просяшка тояга хора. Ако погледнеш картата, ще видиш че Турция е една много голяма по територия и население страна. Когато на края тези държави, успяха с много мъки и страдания да се освободят от турското робство, те бяха напълно разорени и банкрутирани. Ти изобщо можеш ли да си представиш, колко години са необходими за да се оправиме като държава? Евентуално и това ще стане, но в бъдеще, преди да говориш, мисли - за това ти е даден този мозък.

101.   до 100:

Не е само това. Българските жени не ценят интелигентните мъже. Масово предпочитат по-прости мъже. Интелигентните мъже в България трудно си намират приятелки и създват семейства. Остават разочаровани и дори да могат да си намерят добра работа отиват в чужбина, за да могат да си намерят половинка в живота, която да оцени находчивостта и ума им. От което пък губи цялата държава, защото точно умните и находчивите мъже емигрират, вместо да останат тук и да вдигат нивото на цялата икономика.

В сексуалния пазар, търсенето определя предлагането - като се търсят прости и нагли мъже, такива ще останат в държавата. Умните и тези които могат да движат целия народ напред по-често ходят в чужбина.

Защо жените в чужбина много повече харесват интелигентни мъже?

102.   Хей приятелю радвам се, че и ти си в Дания! :) Съгласна съм за жените напълно.. ама и мъжете им са къде къде по-готини от нашите ;) Само внимавай с датчанките, че не могат да си седят много на д-то :Д

107.   Мале-мале, прочетох всичко и ме заболя главата. Ще ходя да пощипна салама, за да ми отпочине кратуната. Но преди това искам да кажа нещо. Знаете ли кои мъже успяват:тия на които им знае балалайката, такива които не спират да дрънкат и са неземно нахални. Жените умират за нахални мъже. Света е устроен така. Значи виждал съм толко грозни мъже, че чак не можеш да повярваш че такова нещо може да се роди, но иначе с ебати самочувствието. И постоянно самоистъкване, тревоман абе нямам думи. Обаче не му спира устата. Със циреи по лицето по-големи от грахови зърна( пушенето на трева афектира акнето ) и момичетата ги харесват. Хора като тия никога не успяват, защото всичко утива за дрога, но момичетата ги харесват. Във такъв небормален свят как да живееш нормано

108.   Много си прав №101. Аз съм момиче и по моите заключения и изводи, повечето български жени харесват Бай-Ганьовци. Прости, псуващи, незачитащи жената мъже! Никога не съм го разбирала това. Да бъдеш с мъж, който не те уважава. Но мъжът нали има пари - то другото не е важно.

109.   Красиви има по цял свят, но има разлика между красива и хубава. Красивите са по нежни. Иначе, да, защо пък да няма хубави българки.. то и някои японки са хубави, нали?

110.   Добро утро, авторе:) Естествено, че българките не са най-красиви... това е един от многотово митове, повтаряни и набивани в главите ни, който обаче е лъжа (както и много други неща). Бай Ганьо мисли, че от Искъро по длибоко нема, нали знаеш... ама има на 100 места, повярвай

113.   към 94, всички мъже искренно се ядосват на "жени, които търсят богати мъже", наричат ги интересчийки, проститутки и всякакви други обидни думи. Всъщност всяка една жена, иска да се възхищава на мъжа до себе си, това означава той да е по-силен, по-можещ и по-умен от нея. За България такъв един мъж се определя с едно име"богат". Само че на българската жена и се наложи да стане достатъчно силна, умна, за да си гледа сама децата, без помощи от държавата и без помощи от бащата, защото такива закони в България няма. И как искате тази жена да хареса беден мъж? И него за него ли да се погрижи, та нали тя е все пак жена, която в същността си е създадена да дарява мъжа с нежност и любов? В чужбина жените могат да се грижат сами за децата си, и държавата плаща и бившия съпруг плаща за децата и за НЕЯ!!! И тази жена също би се възхитила от мъж който е по-успял, по-можещ от нея и ако ти срещнеш жена с по-високи доходи от твоите, ти колко мъжествен може да се чувстваш до нея?

114.   Авторе, аз също съм в чужбина от 3 години и също като теб съм впечатлена от мъжете тук. Възхищавам се как собственици на ресторанти работят повече от персонала си, как богати мъже ходят с колело на работа и тичат в парка и никой от тях не гледа надменно, както бг "богаташите", които ако имат някакъв ресторант например ще стои и ще се надува и никога няма да помогне в кухнята или пък да отиде да сервира. Жалко е колко всичко е объркано в Билгария, но не мога да си отговоря на един въпрос:Дали сме в това положение, защото манталитета ни е такъв или икономическото ни положение ни принуждава да сме такива. Мисля че ако повече хора се завърнат от чужбина, попили положителна нагласа, учили навън, оцелявали в чужбина, въпреки самотата и трудностите, и все пак съхранили любовта към родината си, може би полека ще тръгнат нещата и в България.

115.   Здравейте,
не прочетох всички коментари, но все пак да дам и аз своето мнение, за всеки случай... ;)
Българка съм, живея в Италия. Не бих казала, че тук жените са красиви (в лице), но има много стилни, спретнати и поддържани момичета! Спортуват, не са дебеланки, нито анорексички, повечето от тях имат много приятни женски форми. Относно манталитета им- много са материални, съдят мъжете единствено по това какво имат в джоба и си падат доста кучки. Забелязала съм, че повечето италиански мъже харесват източно европейки, но рядко са склонни към сериозно връзка, заради славата, която ни се носи. Обаче има и нещо друго- живея в северна Италия, не съм запозната добре с южна, може би там е по- различно, но тук жените не готвят! Готви се паста, с полуготов сос, малко лук и туй-то... на по- възрастните може им се отдава, но забелязвам, че масово при младите не е така. Веднъж сготвих мусака на приятеля си и съквартирантът му беше учуден, че мога да готвя и да приготвя нещо толкова "сложно". Та мисълта ми е, че българката някак си може да даде един уют и топлина на мъжа до себе си, докато това, не го виждам в италианките.
Из коментарите четох и разни спорове за естествената визия. Момичета, вие наистина ли когато сте естествени едва ли не изглеждате чорлави и мърляви!? Ако е така, проблемът е във вас!
Аз нося грим, но не прекалявам, фон дьо тен, естествени не набиващи се на цвят сенки, спиралката, гланц и усмивка... дори и по партита си ходя така и не се оплаквам от липса на мъжки погледи. Много ми е мъчно, имаме толкова красиви момичета, но някак си съзнанието им като че ли е изродено... Както и да е, вярвам че имаме прекрасни момичета, както си имат такива в Скандинавия и Италия. Успех на всички! ;)

116.   Бях в Германия за 1 седмица. Имам същите впечатления като автора!

119.   Здравейте,
и аз не успях да изчета всички мнения, но останах с впечатлението, че българката се изкарва като злобна, неморална и пропаднала жена. Много жалко, много! Очевидно скандинавките имат съвсем различен начин на живот. Ако една скандинавка може да си позволи всички необходими грижи за себе си и тялото си с 20-30 часа "труд" седмично, то тук не е така. Тук жената, майката и съпругата е нерядко принудена да работи на 2 места, да изплаща кредит, да отглежда деца/понякога и съпруг/да подсигури домашна топла храна и редица още задължения и въпреки всичко да изглежда добре. Аз не съм от хората, които си мислят, че руса-значи красива и не искам да ги обиждам, но за мен българката е с топли черти и повече чар. Рускините и украинките са много красиви.. това междудругото.. Отношението към грима може да се тълкува по различни начини. За някои негримирана може да означава неподдържана... Какво наричаме естествена красота? А естественото окосмяване, естественото загрубяване на петите.. , а естественото засушаване на кожата през лятото и зимата..? !?? Грима е необходим за да се чувства жената добре. Това се отразява на самочувствието, на броя на усмивките за деня.. Не искам да кажа, че харесвам как млади момичета прекаляват с всички възможности на палитрата, че и изкуствените мигли са съвсем вповече, но тове е вероятно временно течение или увлечение при тях. И защо да предпочитаме клинове вместо рокли и поли? Най-важното е разбира се на жената да й е удобно в ежедневието, тичайки по задължения, но рокличките и токчетата са класиката на женствеността. Женствеността, която се изплъзва от немалко българки заради трудния начин на живот. Представете си, че тя си мисли милата.. "Ох, ако наистина го съкратят моя от работа.. , утре дали да платя тока или да напазарувам за една хубава манджичка на децата.. , в петък е последния срок за вноската, дано ми платят по-рано.... "Ако тези мисли й се въртят в главата часове преди да заспи как да стане 1-2 часа по-рано за крос сутринта? Кой ви го мисли кроса в недоимъка? Една скандинавка/без да имам нищо против жените/ колко деца може да отгледа тук с една БГ заплата? По мое мнение всеки си има по нещо красиво, природата си знае работата. А ако ние си се харесваме ще излъчваме далеч повече красота. Поздрави!

120.   Не си правете изводи за българските жени като гледате само чалгарките. Нормалната българка, няма нищо общо с тях. Всеки знае че чалгарите са със селски, ориенталски манталитет и вкус. Една нормална българка, уважаваща себе си, никога не слуша чалга, камо ли да се принизи до нивото на отрепка и да отиде в чалготека. Нали ако я види някой познат, ще я скъса от подгравки след това. От известно време, между нормалните хора, чалгар се е првърнала в обида дума.

121.   Клишето, че българските жени са най-красивите, винаги ме е дразнило и ми е някак противно.
Но, като постоях и аз в чужбина, разбрах колко болезнено вярно е едно друго клише: че бългаският ( т. нар. ) мъж е един тъмен балкански субект, бай Ганьо.

122.   Съгласен съм с номер 120, но за съжаление такива, които не слушат чалга вече са рядкост. Дали българките са най-красивите жени не мога да кажа, виждал съм доста красиви жени дори в Германия например, която не са слави с особена привлекателност на женският пол. Притеснява ме обаче друго, хубавите жени в нашата страна сякаш намаляха. Преди, като излезех на улицата, буквално ставах разноглед. Сега, ако видя една хубава жена в месеца е добре. Чалгарките не искам да ги коментирам, понеже са ми страшно противни.

51-100 от 121