Споделена история от В чужбина

Бягство
Здравейте :) Ще бъда кратък. Въпроса ми е следния: Може ли човек с малко знаещ език да отиде в Западна Европа да си намери работа и да успее въобще. Готов съм да рискувам да живея на палатка докато получа първата заплата!

Коментари

1.   Можеш без език от БЪЛГАРИЯ да си намериш ПРЕДВАРИТЕЛНО работа с осигурен престой и храна например като берач на ягоди или нещо друго в селското стопанство и така нататък. Ако изобщо нямаш пари дори да заминеш, по-добре работи нещо у нас, докато събереш. Без език ще работиш неквалифицирана работа и ще живееш като скот, но дори с език и БЕЗ КВАЛИФИКАЦИЯ И ПРОФЕСИЯ си малко по-добре като можеш да работиш поне като продавач на каса, но до тук. Добре платена къртовска работа за МЪЖЕ има по строежите, намери си познати и хоп на строежа, спи се в контейнери.

2.   Съгласна съм с 1, трябва да имаш малко парии предварително да си намериш работа.. успех.

3.   Здрасти ! Аз съм в същото положение искам да замина да работя някъде,намирам различни алтернативи в интернет, но всички казват, че това е просто една измама.Търся и аз работа :)

4.   Може, но не си струва. Първо се пооправи в България и тогава.

5.   Ти добре ли си? Само да притесняваш родителите си, те си нямат друга работа. Ще се поболеят от притеснение, бахти тъпака дет си, неблагодарно дете.

6.   Извинявай, но без език никъде не може да си намериш работа. Най-добре вземи научи езика , а после като събереш малко пари заминавай. Предварително ще ти кажа, че тия търсачите на работа ще те ограбят, докато не останеш с 1 стотинка (имаме близки роднини, които са търсачи и ги познаваме добре). Авторе от мен успех! ---Ангелчето---

7.   Трябва да научиш поне на средно ниво езика на страната, в която искаш да отидеш, за да можеш да завържеш контакт с местните хора. В коя страна искаш да отидеш?

8.   И аз ще бъда кратък. Без език - трудно, без приятели - НЕВЪЗМОЖНО!

Ако някой може да Ви поеме за известно време е вече съвсем друга бира. Преди много години от социалистическия ад се бягаше трудно и оттам границата ни посрещаха в бежански лагери. За НРБ основната дестинация беше Италия през Гърция. Сега е същото тук за сирийците. Имаше защо тогава, има защо и сега ;) Както има причина в днешна Америка (САЩ, Канада, по-малко Бразилия) да има огромни "интеграционни гета", в които хората с един език си помагат и се подкрепят за известно време.

Далеч по-лесно е, дори и по Интернет, да си намерите нелоша работа самостоятелно, но пък език трябва. В този ред на мисли напълно споделям дадените по-горе съвети. Ако нещо Ви куца - коригирайте първо него. Това е основен принцип в HR-а. Разбира се, трябва да имате хипотеза за конкретна страна - Германия, скандинавски страни, Канада (френска, английска)?

9.   Най-важни са желанието и ентусиазма ,които в голяма степен могат да компенсират слабия език !!! В Западна Европа е пълно с българи, които знаят по 10-20 думи само, но от много години си живеят там и се радват на живота !