Споделена история от В чужбина

Проблем със CV-то
Здравейте.

Изпаднал съм в ситуация в която се чудя как да си оформя CV-то за да може да изглежда добре.

Работил съм 2 години подред сезонна работа в Гърция на позиция продавач-консултант. Във CV-то се вписват подред от долу-нагоре годините през които сме работили, местата, позицията и длъжностите които сме заемали. Работата е там че аз и двете години бях продавач консултант и извършвах една и съща дейност. Как да впиша във CV-то двете лета през които съм ходил без да се повтарям с длъжностната характеристика?

Много е грозно във CV-то човек да повтаря едно и също и само да заема място на хартията - това смъква шанса да бъдем извикани на интервю.

Един приятел ми предложи да впиша че съм работил 8 месеца вместо 2 по 4 за да се оттърва от това но не желая да лъжа в CV-то ми и смятам че не е опция.

Ще съм благодарен за някакви идеи как да постъпя.

Поздрави,

Коментари

1.   Ами много просто - има в CV-то поле, в което пишеш с месец и година началото и края на някоя дейност. Например Средно образование
09.2000-07.2004 г. или нещо такова.
Бъди последователен и точно по този начин, при който си обозначил начало и край на училище - така пиши и работата. Ако си работил две поредни години, но само по няколко месеца тази работа, пишеш съответно да кажем
05.2013-09.2013 и долу 05.2014-09.2014 и в дясно
- продавач-консултант, пишеш къде, в коя фирма и кратко описание на дейността - например „сортиране на хранителни стоки, продажба и връзка с клиенти“ нещо такова
и после долу
така не лъжеш, че си работил цялата година, но и нямаш две полета с едно и също.
Ако обаче си работил в друга фирма или си продавал друга стока, имало е промяна в дейността - задължително две отделни неща са това. Само ако си работил същото и в същия магазин пишеш както горе съм ти писала, но ако длъжността е еднаква, а магазина и фирмата не - това си е нова работа!
Успех

2.   От Автора:

Здравей коментар номер #1.

Очевидно не съм бил разбран. Проблема ми е че именно описанието на дейността не искам да се повтаря. А в същото време искам да включа и двете години в които съм работил на това място подред на периода в който съм извършвал услугите.

3.   Здравей, намерих един доста интересен сайт www. 9sharp. com реши ми всичките проблеми със CV'то. Автоматично се попълва и форматира.