Споделена история от В чужбина

Преместване в Лондон
Здравейте :) На 14 години съм и до 2-3 месеца ще се преместя да живея в Лондон. В момента съм 8ми клас, уча в езикова гимназия. Като цяло езика не ми е голям проблем, Английският винаги ми е "вървял". Някой може ли да ми разясни същият клас ли ще си остана там? Бяха ми казали, че трябва да държа някакъв изпит, за да ме сложат в паралелка с деца със същото ниво знания? Ако някой знае как по-точно стоят нещата, моля да ми обясни :)

Коментари

1.   Аз се преместих с нашите в Лондон точно когато завърших 7 клас. Септември отидохме до общината за да съобщим, че търся училище. В някои от тях нямаше места и ме пратиха в училище в друг квартал, за което не съжалявам.
Когато отидохме в това училище само ме питаха на колко съм години и по това определиха че трябва да бъда в 10та година. Уточнявам, че се пресмята по-различно и хората които са родени преди 1 септември са в един клас, а хората след 1 септември същата година-клас по-надолу. Аз бях късметлийка. Не съм държала никакви изпити дори и по английски. След това видяха, че съм чужденка, която се затруднява да говори и ми казаха, че има паралелка, в която се изучава английски като 2 чужд език и отделно си ходех на нормалния английски (както нашите часове по български).
В първите 2-3 години научих езика, в българските училища не може да се научи на говоримо или много добро ниво! Трябва да си сред хора, които говорят английски постоянно за да го усвоиш.
Всички останали предмети имат нива, мен ме сложиха по математика в най-долното ниво, но аз показах какво мога и ме преместиха, и то го направи!
Има няколко избирателни предмета, сред които история, география, графичен дизайн, изобразителни и 2ро физическо. Избери внимателно какво искаш.
ТМ, ж18

2.   Завиждам ви, "деца", за един английски с минимален акцент. Това е много ценно! Успех!

3.   Тук(в Англия) учебната година свършва на 18-23 юли... Ти сигурно ще отидеш след великденската ваканция.
Дано да те сложат в 10-та година, за да имаш повече време да влезеш в крачка с езика и да се подготвиш за решаващата следваща година.
Ако си родена в периода септември 1999-до септември 2000г ще те сложат в 10-та година. Ако си след септември 2000-до септ. 2001 ще те сложат 11г.
Защото ако те пратят в 11-та година тогава се правят GCSC-та, нещо като нашите матури.... Колкото и да си учила в БГ не е като да си в съответната страна. А по наука(химия;физика;биология) има и много терминология. Те са се подготвяли няколко години за решаващата 11-та година.
Няма да държиш изпит, може да те тестват само малко писмено или говоримо, за да те видят какво ти е нивото. Самият клас също е разделен на 5 групи в зависимост от нивото. По всеки предмет може да си на различно ниво. В началото да речем ще си в по-горно ниво в по-логическите предмети(математика) или в тези в които се изисква сръчност, идеи, талант(дизайн;технология;спорт;драма;музика) и т. н. защото ще си по-назад с езика. Но после като наваксаш и си подобриш представянето-ще те преместят в по-горно ниво и по английски и литература, история/география(или едното или другото се избира в тоя клас) наука и т. н. имат и избираеми предмети като психология, развитие на детето ;допълнителна наука, драма, музика и други.

Като свърши година 11 завършваш средното си образование-на 16г...
И вече имаш няколко пътя:
-отиваш още 2 години за предуниверситетско ниво(А-левълс)и после кандидатстваш някъде
-отиваш в колеж с професионална насоченост
-започваш работа...
-започваш работа.... и учиш в движение някакъв курс парт тайм в колеж

4.   П. С. Само да се поправя за годините, че се обърках... Ако си роден преди септември 1999г ще те сложат в година 11-та, а не след това:)

5.   Благодаря Ви много :)