Споделена история от В чужбина

Живота в Англия- истина или мит?
Здравейте, след прочитане на доста от историите в раздела " В чужбина" просто не мога да се сдържа да не напиша коментар.
Абе, вие нормални ли сте? Това ми изкача в съзнанието като въпрос, когато чета 75% от историите и запитванията?

Хора съжаляващи, че са прекъснали кариерите си на ягодоберачи, хора, които се радват, че могат да си напълнят търбуха в Макдоналдс, въпреки, че живеят с още 10 човека на квартира хора, които мислят, че парите в Англия се берат по дърветата? Вече не знам аз ли не съм добре и съм идеалист или хората не виждат по далеч от носът си...

Живея в момента в Англия, имам висше образование, всички необходими документи, два езика знам и знаете ли, трудно се намира работа дори да говориш отлично английски, да си ходил на стаж в държавата им и да имаш опит.

Но да не се отплесвам, изумена съм как неориентирани хора дават акъл на други такива. Видиш ли можеш да дойдеш тук и да завършиш като работиш 20 часа на седмица? А къде добавихте, че с тая работа 20 часа на седмица не можеш и да се обръснеш? 20 часа на седмица трябва да взимаш 15 паунда на час за да събереш 1200 на месец преди данъци естествено... Аз нямаше да уча в България, а направо да се пльосна тук и да стана директор след 3 години? А заемите на година образованието стана 9000 x 3 години колко прави? И после си го изплащаш... Чааак след 25 години ти го опрощават.

Лесно се намира работа- ама разбира се, чистачи, детегледачки, сервитьори, но накрая на месеца и един лев нямат защото се живее седмица за седмица.

Аз смятам, че човек може да се откаже след като е пробвал В България, защото има такива, които наистина искат, но не им се получава, но голяма част просто си мислят, че тук в Англия живот се живее. Аз искам да се върна в България, защото тук ми е самотно, защото не ми харесва да пътувам с метрото от 45мин-1. 30 минути до работа, защотот парите не са всичко, защото тук няма живот- аз съм като робот. Алеко Константинов го е видял много преди нас... Не искам друг да отгледа детето ми, понеже аз трябва да работя и заради това си наемам бавачка, но важното е да мога да си позволя парцали от Зара, Мара и други там. До там ли стигнахме? Да оценяваме живота с дрехи и телефони. Тук идва момента на нападение- хората мизерстват, нямат пари как да не напуснат България! Искам да ви кажа, че познавам много българи тук- който няма пари в България, няма и тук, защото просто на него не му стига мозъка, за да ги пести. Винаги има изключения, така е! Не всеки е така, но масата ми е ясна.

Съвет от мен, не говорете с грозни думи, че мразите България, че има убийци и изнасилвачи, а прочетете новини за Англия, за Америка- СЪЩОТО Е! Просто за една малка държава като България е шок- защото нали занете -1 починал е трагедия, 100 - статистика!
Елате опитайте си късмета, може да ви хареса повече, но не лъжете хората, че тук е живота с главно Ж. Защото не е! Може ли млад човек, който живее 4 години в Лондон и все си е лейбър / общ работник/ по строежи да ми казва, че е постигнал едва ли не много, а той няма два лева в джоба? Нормално ли е да чакаш 1 месец за преглед? Нормално ли е да ядем храна пълна с нитрати? Не внесена от Гърция даже, а от Норвегия и Холандия? Нормално ли е да лягят пияни англичани по улиците полу-голи? Нормално ли е цял живот да чистиш къщи, да не ти стигат парите, но си в Лондон? Нормално ли е живееш с още 3-4ма минимум а си на почти 30?

Моля ви не създавайте грешно впечатление в хората, не ги карайте да си оставят и това, което имат, колкото и да е малко, за да дойдат тук и да се чудят какво да правят, не се хвалете с купените си Calvin Klein парцали, които сте взели от намалението в TKMAX! Не говорете, колко много има за правене в Лондон, а говорете, че няма с кого!!! Българите били лоши в Лондон, злобни- ами как да не са, те повечето живеят като скотове!
Проблемът на българина, е че винаги е на принципа: Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле. Хвалим се, но спеставяме най- важното, че всяко нещо си има цена и идвайки тук повечето я плащат- оставят роднини, родители, приятели, някои дори и децата си...

Съжалявам, ако обидя някого, но съм млад човек и повечето ми познати и приятели, които са умни и работливи и останаха в България са добре- намериха си работа, издържат се, развиват се, тук дойдоха тези, които просто както каза едно момиче, когато я питах няма ли да се върнат в България някога ми отговори: Нямам какво да правя в България! Те нямат знания, не са учили нищо, не умеят нищо, търсят лесни пари, които харчат лятото в България, защото за другаде не стигат.
Не знам дали ме разбирате, но за мен това не е живот! Живях не много охолно, но бях щастлива, бях студентка с не много пари, но успях да отида на няколко места по време на обучението си по различни проекти!
За мен по лесния път е чужбина. Аз съм тук при други обстоятелства, но се надявам и моля скоро да се върна в България, защото ние сме бъдещето, аз искам да го градя, а не да го руша!
Извинявам се, ако се съм засегнала някого с думите си, отново повтарям, че има изключения винаги, но просто още не съм открила много за да променя мнението си :)
Бъдете щастливи и бъдете там където сърцето ви тегли, а не парите!

От млад човек, който се надява, че България има Бъдеще!

Коментари

151-162 от 162

157.   Но. 155
Така несе бях смял от години. Като ти прочетх коментара, едва не се напиках. Щом като в тая държава в която си чистачките си купуват чисто нови коли, успяват да си кпят кщи и всеки месец си купуват нов Айфон, мога да си представя ккво вземат специалистите по истене на кенефи.

След като имаш толкова добра фантазия, защо не напишеш книга?!
Мога да и предложа и заглавие; "Приключенията на една мозъчно ограничена чалгарка в чужбина". Поне ще развеселиш хората.

158.   Става въпрос за Скандинавските страни

159.   Eто това са повечето българи, като 155. Най-важното е да имаме нов айфон , маркови дрехи и нова кола и после да ходим да се фукаме с тях пред останалите българи . Нищо ,че не можем да питаме нещо елементарно в магазина или пък да си запазим час на доктор или да се оправим в банката.

160.   Имам 2 висши от чужбина. Върнах се с надежди през 2018-та. От тогава обикалям фирмите в BPO сектора и кол центровете. Това е експлоататорски труд. Не че има други варианти тук. Там в чужбина е трудно и може би наистина в началото ще чистя листа или нещо подобно но може и да ми се отворят вратите докато в БГ самите неуки лумпени които са мениджъри се комплексират нещо от дипломите им като че ли ще им открадна работата.

161.   Виждате ли драги читатели , кои карат новите автомобили и носят КК( че и в оригинал!) . Да знаете следващия път като видите такъв човек , да знаете , че е най вероятно проста чистачка
Ние другите , кучетата ни яли.

157, и аз щях да се напикая , но се сдържах.

162.   159, доста добре се оправям и в тези ситуации, защото се стремя ако не аз, децата ми да станат част от това общество, а не злобното, завистливо и нещастно българско. :) Записала съм се където трябда да уча местния език

163.   155 сигурно е чистачка на Европейския парламент или на Международния съд в Хага :-)

164.   Номер 157, смятам до няколко години да се опитам и някакъв бизнес в България да направя и ще те взема да ми работиш за минималната, не се тревожи за мен и “моите фантазии”.
От 155

165.   Колкото и да се надяваме. , в България няма бъдеще.

167.   Здравейте, аз съм авторката на темата.

Вече живея и работя в България от почти година:)
Чувствам се много добре, работя интересна и динамична работа от 8 до 5. Най- важното е , че съм щастлива и енергизирана.

За голяма изненада, познатите и приятели живеещи в България са много по-позитивни от тези в чужбина. Помогнаха ни с преместването, за разлика от Англия, където никой не се сети да ни пита дали имаме нужда от помощ! Ходим на театър/много ми липсваше/, излизаме редовно с приятели и пътувам скормните 20-30 минутки с градски транспорт.
За момента смятаме, че беше правилно решение да се върнем в България. Намерихме си работата дистнационно, докато работехме в Англия. Виждам много позитивни и добри хора, но според мен това зависи от какво търсиш. Ако търсиш само негативното със сигурност ще виждаш само това, но ако излезеш малко от тази рамка и се замислиш за позитивите ще намериш и тях.
Лондон ми даде много и съм щастлива, че успях да надградя уменията и знанията си, а не просто да съществувам там. Все още ми става смешно, когато някой каже, че само неуспелите се връщали в България... Няколко познати и приятели се завръщат до средата на лятото, явно всички сме много "неуспели".
Разбира се, има хора, за които живота в България не е подходящ, защото не биха могли да си намерят добре платена работа. Много е важно да учим, да се развиваме и борим! Нищо не идва ей така.

Пожелавам ви здраве, щастие и любов, където и да сте! :) И не забравяйте да си помагате :)

168.   Напълно съм съгласна с авторката. Пътувала съм доста и за тази държава мога да кажа , че освен стрес аз друго не съм видяла . Хората са супер затворени и студени , направо забравяш за социален живот и приятели . Англичанина може да ти се подмазва докато сте на работа , но в момента в който излезе навън забравя , че те познава. С българи по-добре да не дружиш , тъй като освен да те прецакат няма какво друго да стане . Общо взето на кой да разчиташ няма.Квартирите-скъпи и повечето от тях неприветливи къщурки в старомоден стил , които трябва да делиш с други хора . Ежедневието забързано, разходите са големи.А недай си боже да ти се налага да търсиш доктор, че някой докато ти обърне внимание вече може да не си жив. И дори и 1300 паунда да ви се виждат много нека не забравяме , че ние не живеем в България , а в Англия и там разходите са други .

169.   Кариерите на ягодоберачи в чужбина до преди 10 години бяха точно за студенти. Това значи ,че хайпа тръгва от тях, нали?
Визираните от теб хора работят, следователно заслужават уважение въпреки всичко. Всички тези общи работници в чужбина щяха да си работят в България ако получаваха микс покриващ 60-70% от това което им се предлага в ЮК. Пак в кралството подобни хора са по-уважавани от в БГ, прогресивната данъчна система го доказва.
Нормално е в София стандартът да се търпи, все пак е столица. Но какво да кажем за малките градове, където демографската криза се усеща. Какво имам впредвид - в Англия и най-хамалската работа я вършат красиви полякини примерно. Тук на подобно място ще работиш с пенсионери и хора от малцинствата.

151-162 от 162