Споделена история от В чужбина

Писмо до САЩ
Здравейте! Искам да изпратя писмо на един Youtuber до пощенската му кутия в САЩ, но има доста неща, с които не съм запознат и затова реших да попитам тук.
Та, човекът се занимава се с moto-vlogging, абе като цяло ми е доста интересен и искам да знае, че има зрители и отвъд океана, понеже не е много известен, абе да го зарадвам един вид искам.
Въпросите ми са:
В пощата като отида да го пратя с адреси и всичко, дали ще му го доставят чрез UPS (Щатските пощенски услуги), или българските пощи не правят пощенски връзки със щатите?

На какъв език да пиша подател и получател? Получателят на английски, предполагам, но подателят като че ли по ми е мътно на какъв език се пише...

Мога ли да му изпратя 2 нашивки от "Българската армия" заедно с писмото, което ще му напиша по пощата, тоест дали ще се усъмнят, че пращам нелегални неща и ще ги спрат на границата или нещо такова? "Това пък защо? " се питате сигурно, но това си е традиция на феновете му, които са в армията да му изпращат и аз си мисля "Дали пък няма да е готино да има и на БА-то и от мен", а това е защото той споменава в клиповете си, че има огромен респект към всички военни по света, та хората така го радват...

Колко горе-долу ще струва да пратя някакви си 2 нашивки и 1-2 листа хартия чак до Щатите (не е нужно да пристигат бързо)?

Моля, ако някой има нужното ноу-хау по въпроса да сподели, благодаря предварително :)

Коментари

1.   Няма проблем да пратиш през български пощи, само че трябва да спазиш правилата за адресиране.
Ако нашивките са само от плат не би трябвало да има никакъв проблем, ако имат метални звездички или орнаменти.
Може и през куриер - става доста по бързо, цените може да си ги провериш в сайтовете на компаниите но като цяло са по високи.

2.   Пускаш го с обикновена поща, защото с ups ще ти излезе доста скъпа услугата. Твоя адрес пишеш на латиница в горния ляв ъгъл на плика, а адреса на получателя долу в дясно. Преполагам, че получателя ще ти даде адреса си, така, че просто го преписваш. Цената ще ти я кажат като отидеш в пощата, но ще е прибизително около 30-40 лв.

3.   Пращала съм писмо до щатите и само с марка и пак си пристигна. Но за по-сигурно по-добре да е препоръчано.

4.   До номер 2!!!
Какви 30-40лв бе? ! Ти чуваш ли се? ! Поне по въпроси за, които не сте компетентни, не пишете, излагате се, моля ви!
Пишеш адреса и на двете места на английски.
Ще му ги доставят с БГ пощи.
Цената зависи от това какъв вид пратка ще пускаш (писмо, колет... ), колко тежи, колко е голяма и дали искаш да е препоръчана или обикновена пратката.
*Препоръчана пратка-пристига бързо, по-скъпа е.
*Обикновена-пристига по-бавно, по-евтина е.
Можеш да калкулираш цената на сайта на БГ пощи.
Доколкото знам, май не можеш да пращаш такива работи, но едва ли ще ти направят проблем. Не съм сигурна, обаче, дали можеш или не, най-добре иди в местния клон на БГ пощи и питай.
Пращам писма до САЩ 2-3 пъти в месеца и обикновено картичка с писмо в плик не излиза повече от 2 лв. Тези нашивки не знам колко тежат, но няма как да ти излезе 30-40 лв...
С куриерска фирма е по-сигурно, по-бързо, но доста по-скъпо, така че си направи сметката.