Споделена история от В чужбина

Футболна Академия Манчестър Юнайтед
Хора моля ви помогнете ми на 13 съм и искам след някоя друга година искам да се запиша в футболната академия Манчестър Юнайтед а въпросът ми е какви са пробите изобщо ще има ли трябва ли да живееш в Лондон... трябва ли да знаеш езика :/ сега съм в юношеския отбор като вратар и мисля че имам талант това ми е мечта от малък и колко се плаща(парите не са ми проблем).. и така моля ви помогнете ми

Коментари

1.   Е, да де, то така се влиза в Манчестър Юнайтед, местиш се в Лондон и хоп - вече си в отбора.

2.   Чакай сега малко братле... искаш да цъкаш в МАНЧЕСТЪР Юнайтед, а защо ще живееш в Лондон? Все едно да играеш в Лудогорец и да живееш в София :D. Иначе за да отидеш ще трябва да те забележат да пратят скаути следователно те да те харесат и да ти предложат нещо като договор. Не става така ти да отидеш на игрището докато тренират с бутонките в ръка и да кажеш... тренер, мии тако'а... ста'а ли и аз да вляза да поцъкам малко?

3.   Само не разбрах защо ще се местиш в Лондон, след като искаш да играеш в Манчестър. Ще пътуваш по 300 км в посока на ден за тренировка ли? Каква е логиката да искаш да играеш примерно в Левски, а да се местиш във Варна?

4.   Има си агенти за тази работа. Не може да се изтапаниш там и да им кажеш "вижте, пичове, аз съм много добър, пробвайте ме".

Има милиони хлапета по свеета, които искат да играят там. От тези хлапета те биха отбрали максимум 20-30.

Ако тръгнат да правят проби в целия свят къде ще му излезе края? Те трябва да направят няколко хиляди проби, за да изберат 20 хлапета. Това е огромен ресурс, адски много време за 20 хлапета. Те си имат и по-важна работа и никой няма да се занимава с това.

Просто си има агенти и скаути на свободна практика, които я вършат тази работа. Тяхната работа е да наблюдават своя район примерно България и ако видят някое талантливо хлапе да го предложат на такъв отбор. Само че такива хлапета са 1 на 1000000. По-малко талантливите ги предлагат на по-скромни отбори и така според качеството на играчите. Ако пък няма хлапе поне с малко талант изобщо няма да си правят труда да го предлагат дори на отбор като Удинезе приемрно, защтото е безмислено. Няма как да се стигне до сделка и няма да си губи врмето за без пари.

Накратко - ако тинаистина си добър, няма нужда да правиш нищо. Те ще те потърсят и без да се предлагаш. Ако не си добър, колкото и да се предлагаш, няма да те огрее. Защото ако те бива, повярвай ми, агентите няма да пропуснат възможността да изкарат някой лев от теб.

Така че тренирай си здраво, пък ако станеш добър, всичко ще се нареди от само себе си. Ако ен се нареди, значи не ставаш.

5.   Пича даже не знае от кой град са Юнайтед хахахах