Споделена история от Образование

Владеене на английски
Здравейте! Работата е там, че ще се местим със семейството ми в друг град. От детската градина уча немски език. И не съм учила английски език до началото на втория срок. Минала съм ниво Beginner само чрез интернет и филми със субтитри. В момента съм на ниво Elementary. Уча английски на частни уроци (т. е. не съм в група, а самостоятелно) интензивно. Ходя два пъти в седмицата. Ако някой знае, какво ниво на английски език трябва да можеш да владееш след завършен 6ти клас. Тъй като ще се местим в края на лятото 2016 и ще уча по време на цялото лято. Ще кандидатствам след 6ти клас, за да мога да съм седми в друго училище в седми. Извинявайте, но не знам точно, как да го обясня. Ако някой може да отговори на въпроса ми, ще съм му много благодарна.

Коментари

1.   Според мен „нивата“, които описваш изобщо не са нива на владеене на език. С две думи си начинаещ, НО това е ОК на твоята възраст. Не се притеснявай - учителката, която вашите са наели знае много добре какво трябва да знаеш за твоята възраст, НО също много полезно би било да си купиш или вземеш от библиотеката точно учебника, който се учи в 6-ти клас в училището, в което ще кандидатстваш, защото у нас всички учители могат да си избират от няколко възможни учебници.
Иначе не се престаравай и не се тормози. Учи си, пиши си домашните и ще се справиш.
Ако имаш възможност кажи на учителката, че искаш да учиш езика с още 2-ма човека. От собствен опит ти казвам, че ученето 2-3ма човека в група е най-добре, защото се учиш и от грешките на другите, а и докато учителката обърне внимание на другия, ти имаш време реално да помислиш по твоя въпрос, проблем, а и можеш да питаш друг човек от групата извън клас ако не си разбрал нещо или да видиш записки. Освен това ти пада разхода и можеш да имаш по-дълги уроци или по-често.

Ученето сам с учител е не само скъпо удоволствие, но и по-неефективно, но ако не можеш да събереш група поне от 2-3 човека, много ще ти помогне да гледаш филми БЕЗ СУПТИТРИ, детски БЕЗ СУПТИТРИ и да четеш детски книги в началото с речник, а после без речник дори да не разбираш всичко. Това ще ти помогне много.
Но за сега просто не се притеснявай и шашкай. След 6 клас не е важно да поркиваш каквото и да е било, а в новото училище ще те вземат, защото получават субсидия за всяко дете. Важно е да учиш, за да разбираш и за знание и да се стремиш действително да учиш езика, не заради някакъв въшлив изпит, който е ясно, че е проформа! Възрастните понякога мислят децата за много глупави и се пробват да ви манипулират и плашат, но това има обратен ефект. Казвам ти го като възрастен човек с опит в образователната система - ще те приемат в новото училище, спокойно!!! Хората имат финансов интерес да те приемат, защото носиш 2-3 хил. лв. годишно на училището, но не това ти е проблемът - ти ТРЯБВА да научиш английски в този живот ако искаш да си конкурентно способен един ден на пазара на труда, но и да комуникираш свободно с млади хора от цял свят. Ето това трябва да ти е целта - да владееш даден език или дадено знание, не изпити, оценки и глупости. Училището не е самоцел, а истинската цел е знанието. Училището е средство, но не е самата цел. Същото се отнася и за оценките - боли ги и ги сърби учителите, хората навън, работодателите един ден ти какви оценки си имал по английски. Човекът иска да му говориш, да му пишеш, да го разбираш.
Затова забрави за училището, а се концентрирай върху знанието, към това, което учиш. Остави на учителя да изибра материала - на него това му е работата и затова му се плаща.
Ако имаш съмнение, че учителят не е добър задължително смени! Ти в случая си клиент и не си длъжен на никой платен учител, а точно обратното!

3.   Здравей, нивата които описваш по Европейската езикова рамка са А1 и А2 за начинаещи, след това са В1 и В2, и С1 и С 2. Предполагам ти трябва В2, най-високото от средните нива, С е вече експертно ниво, най-добре по този въпрос да се обърнеш към специалист фиолог-преподавател.

4.   Здравей, нивата които описваш по Европейската езикова рамка са А1 и А2 за начинаещи, след това са В1 и В2, и С1 и С 2. Предполагам ти трябва В2, най-високото от средните нива, С е вече експертно ниво, най-добре по този въпрос да се обърнеш към специалист фиолог-преподавател.

5.   В края на 6-ти клас трябва да си ниво А2. Учебниците за 7-ми клас са на ниво А2-B1.