Споделена история от Образование

.. Кофти тръпка - ужасно много пропуски
Здравейте,
в момента съм девети клас, а общо взето от пети клас на сам съм отварял учебниците супер малко. Проблема е, че сега искам да се засиля и да наваксам с материала. Възможно ли е да го направя за три месеца?

Коментари

1.   Да, възможно е, защото има ли желание, има и начин. Хващай учебниците от тази година и учи усилено, преговаряй си всеки ден дори да нямаш за учене. Ще видиш, че успееш, а резултатите ще са видни още на втората седмица след като се стегнеш. Пък и учителите ще оценят това и ще те поощряват.

2.   Това ли е великия въпрос???
Човек, твоята съдба е в твоите ръце.
Никой не може да ти каже дали може или не може, ти си този който сам може да разбере след като опита. Няма невъзможни неща, вярно, ще ти бъде трудно, но с много упоритост и постоянство можеш да успееш.
Не става на въпрос да назубриш учебниците от последните четири години, учи това, което е важно. И най-вече учи с разбиране, а не суха теория. Наблегни на важните предмети, напр. Математика. От други предмети учи най-важното и пропускай детайлите. Направи си график и помоли съученици за помощ, може да учите заедно. Помоли ученици от по-долните класове или учители да ти дадат учебния план и материала. До края на 12-ти клас има още много време, хубавото е, че си се осъзнал на време и не е късно да запълниш пропуските в знанията си или липсата на такива. Успех!

3.   Точно на време си се събудил от съня на мързела. Оценките от девети клас нагоре влизат в дипломата и... Нали знаеш, че за да учиш в престижен университет, са ти нужни престижни знания и високи цифри в дипломата. Преспокойно можеш да си наваксаш пропуските и да се стараеш за напред да не допускаш подобни грешки, понеже средното образование е най-важното, даже е основата. Учи си новите уроци и в свободното си време, преглеждай неучените уроци от миналите години. Информирай и учителите си за това. Те ще уважат желанието и старанието ти. Успех! :)