Споделена история от Образование

Какво да уча след 12 клас ?
Здравейте. Аз съм на 18 години и все още не знам какво да уча. Съучениците ми вече са ориентирани. Някои от тях ще стават лекари, а други адвокати, инженери, фармацевти и още какво ли не. Сега да разкажа малко за себе си. Аз съм 11 клас и уча в една Английска гимназия. Нямам слаб предмет, но най ми върви математиката. Да се похваля преди 2 седмици станах първи в областта на ВМС. Също така се справям отлично и с история, география, химия, физика, биология.

От вас искам просто предложения и съвети. Благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Щом ти върви математиката, можеш да влезеш почти навсякъде! Просто трябва да откриеш областта, която наистина те влече и с която искаш да се занимаваш в бъдеще. Иначе престижни университети, /не че имат особен престиж, просто в тях не може да влезе всеки, както в УНСС и НБУ например/ ако говорим за София - това са МУ, УАСГ и СУ донякъде. Но ти самият трябва да откриеш каква искаш да бъде бъдещата ти професия! Все пак си още 11 клас, имаш време, но пък и не е много, така че си помисли, за да не съжаляваш след това :)

М 19

2.   Щом ти върви математиката, логично е да се ориентираш към информатиката. Ето, даже и рима има. :D

3.   По математика и аз съм много добър, справях се с лекота и влязох да уча компютърна специалност във ФМИ и вече мисля, че съжалявам. С математиците се справям, макар изискванията да са доста високи, но по програмиране съм пълна скръб. На това отгоре, за да взема изпит ходя 2-3 пъти да ме изпитват къде теория, къде задачи. Но това, че си добър по математика не означава, че ще е така с информатиката. Може и така да е, но не непременно. Аз лично и 20 години да съм студент изпит по програмиране надали ще взема.

4.   Сега, като прочетох коментара на номер 3, предположих, че за програмирането се изисква и някаква способност за творчество, а не само логика за механично решаване на математически задачи. В такъв случай пробвай да видиш дали ти се отдава програмирането и тогава решавай.

от номер 2

5.   Реши какво искаш да правиш, каква професия е най-подхдяща за теб, говори с хора, които я практикуват и ако има търсене и добро заплащане, едва тогава търси образование в тази насока.

6.   Ти самият най-добре трябва да знаеш коя професия те влече, към коя изпитваш интерес. Аз на 15 годишна възраст, имах силно влечение към правото, и по-специално към наказателноправните науки, исках да стана съдя или прокурор. Щом знаеш химия и биология, запиши медицина, класическа специалност с 0% безработица, а и в чужбина можеш да работиш, и добри доходи се изкарват.